Skocz do zawartości

Fischer Viron 2.2 jaka długość


Zoran

Rekomendowane odpowiedzi

1. M 2. 52 3. 90 4. 172 5. 20 6. 5 7. Head/ 70 8. Head r.2005 170, za długie, twarde do jazdy rekreacyjnej 9. Jazda rekreacyjna, łatwa inicjacja skrętu, skręt średni 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Polska, Słowacja 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ?Jazda rekreacyjna, umiarkowana prędkość 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ?10 konkretnie upatrzyłem sobie Fischery Viron 22 w przystępnej cenie. Sprzedawca w sklepie sugeruje długość 155cm. Czy nie jest z kolei za krótka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jeżeli rzeczywiście zamierzasz tylko tak jak w pierwszym poście to długośc 160 cm wystarczy w zupełności choc jestes dośc ciężki. Sugeruje jednak abyś - jeżeli to oczywiście mozliwe - nie pozbywal sie Headów. A może się jeszcze przydadzą - czego serdecznie zyczę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamierzam jeździć rekreacyjnie dla bezpieczeństwa własnego i innych. Jestem urzędasem zza biurka a nie jakimś cyrkowcem. Heady zostają w rodzinie, że tak powiem. P.S. Możecie podać link do tego co sugeruje producent, na stronie Fischera nie moge znaleźć doboru nart. Sprzedawca mój kolega, on twierdzi że klient nie ma racji, bo się nie zna. A tak bym miał argument bo rozmiar 160 tez ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad zakupem tych vironów dobrze ponieważ mój kolega ważacy 10 kg wiecej jak zaczoł na nich aktywniej jezdzic to wyginały mu sie jak łuki i generalnie jeżdził tylko powierzchnia znajdującą sie pod butem.Finał tego był taki że na ostatnim wyjeżdzie do Austri zaliczył śliczną glebe na rozjechanym muldowisku i jego bark znalazł sie na plecach. Spotkały go atrakcje z cyklu przejazd karetką do szpitala ,nastawianie barku ,zabiegi itd na łaczną sume 1300 euro. Znawcą jakimś nie jestem ale popatrz za twardszą narta -nawet obsługa sklepu w którym robiliśmy jakieś zakupy twierdziła że te narty są dla jego 50 kg żony a nie dla niego . Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad zakupem tych vironów dobrze ponieważ mój kolega ważacy 10 kg wiecej jak zaczoł na nich aktywniej jezdzic to wyginały mu sie jak łuki i generalnie jeżdził tylko powierzchnia znajdującą sie pod butem.Finał tego był taki że na ostatnim wyjeżdzie do Austri zaliczył śliczną glebe na rozjechanym muldowisku i jego bark znalazł sie na plecach. Spotkały go atrakcje z cyklu przejazd karetką do szpitala ,nastawianie barku ,zabiegi itd na łaczną sume 1300 euro. Znawcą jakimś nie jestem ale popatrz za twardszą narta -nawet obsługa sklepu w którym robiliśmy jakieś zakupy twierdziła że te narty są dla jego 50 kg żony a nie dla niego . Pzdr.

Winą obarczałbym jednak przecenienie swoich umiejętności, nie nartę. Jak w 99% podobnych przypadków. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą obarczałbym jednak przecenienie swoich umiejętności, nie nartę. Jak w 99% podobnych przypadków. Pozdr Marcin

Na pewno jest tak jak mówisz ale jak ja szukałem nart dla siebie to w 4 sklepach stacjonarnych pomimo tego że mieli je na stanie to mi je odradzali ze względu własnie na moją wage oscylującą wokół 100 kg. W każdym bądz razie plastykowość virona 2.2 nie pomaga cięższym narciarzom w jezdzie -kolegi żona widziała również jak ta narta sie wyginała pod ciężarem kolegi tworząc coś w rodzaju łuku na stoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądz razie plastykowość virona 2.2 nie pomaga cięższym narciarzom w jezdzie -kolegi żona widziała również jak ta narta sie wyginała pod ciężarem kolegi tworząc coś w rodzaju łuku na stoku.

Każda narta się wygnie. Zbytnia miękkość może się przełożyć na komfort jazdy, ale bynajmniej nie odpowiada za wypadek twojego kolegi. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na pewno jest tak jak mówisz ale jak ja szukałem nart dla siebie to w 4 sklepach stacjonarnych pomimo tego że mieli je na stanie to mi je odradzali ze względu własnie na moją wage oscylującą wokół 100 kg. W każdym bądz razie plastykowość virona 2.2 nie pomaga cięższym narciarzom w jezdzie -kolegi żona widziała również jak ta narta sie wyginała pod ciężarem kolegi tworząc coś w rodzaju łuku na stoku.

każda narta się wygina gdy jest odpowqiednio dociążona - to jedna z jej funkcji. Kolega szuka narta do bardzo spokojnej jazdy połskich trasach i ta mu powinna wystarczyć - jakby co ma jeszcz drugie. Po co mu mącicie w głowie. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...