Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

jak ustawić din

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 kozik51

kozik51

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 12.2005
0
  • Racibor

Napisano 05 styczeń 2006 - 17:24

Prosze powiedzcie jak ustawić diny. jak je przeliczać z kilogramów:( prosze:(

#2 kamilos

kamilos

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
3
  • Umiejętności: 8
  • Racibórz

Napisano 05 styczeń 2006 - 17:35

Normalnie poszukaj w necie.

#3 marcin

marcin

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
6

Napisano 05 styczeń 2006 - 17:36

wiązania ustawiasz w zalezności od wagi oraz długości buta.

tutaj masz tabelę firmy Marker opartą o normę DIN

PS. Pod tą tabelą jest link "Następna strona", tam będziesz miał opis jak z nij korzystać :)

#4 kozik51

kozik51

Nowy użytkownik

• 10 postów
0
  • Racibor

Napisano 05 styczeń 2006 - 19:31

Dzięki bardzo mi pomogłeś:) A ciebie nie prosiłem o pomoc kamilos:mad:

#5 kuhajlana74

kuhajlana74

Nowy użytkownik

• 7 postów
0
  • Legnica

Napisano 11 styczeń 2006 - 04:53

link mi się przydał - dzieki

#6 DomiSo

DomiSo

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
  • Na forum od: 01.2011
37
  • Umiejętności: 1
  • Kępno

Napisano 24 listopad 2011 - 15:47

Witam.

Podpinam się pod stary temat bo po co nowy zakładać :)

Otóż proszę o pomoc w ustawieniu din. Wiązania jakie posiadam to marker ipt 12 narty 168cm rc, umiejętności 6+ według skali forum. Korzystałem, z różnych tabel i kalkulatorów ale z moim wzrostem i wagą to wychodzą różne rzeczy: mianowicie waga 118kg wzrost 178cm, długość skrupy buta 331mm.

Według tabeli na narty.pl wychodzi mi, że powinienem ustawić 6 Din, a w kalkulatorze na tej stronie:

http://theloginovs.w...bidings/iso.htm

Wychodzi, że 4,5 ??? Coś duża ta rozpiętość, ja myślałem, że z moją wagą to tak koło 10 din powinienem ustawić.

Dla porównania, dla żony wychodzi mi, że powinienem ustawić 4 Din : 164cm wzrostu, 55kg wagi, buty skorupa 290mm, narty 156cm długości również rc, według skali forum umiejętności to ok 6 level.

Jeżeli się ktoś orientuje ile powinienem ustawić dla żony i dla siebie to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

#7 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 24 listopad 2011 - 15:52

Wychodzi, że 4,5 ??? Coś duża ta rozpiętość, ja myślałem, że z moją wagą to tak koło 10 din powinienem ustawić.

A kliknąłeś w czerwonego narciarza, żeby ustawić poziom umiejętności? Wtedy wychodzi 5.5, czyli już nie tak duża rozbieżność.
Pozdr
Marcin

#8 DomiSo

DomiSo

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
37
  • Kępno

Napisano 24 listopad 2011 - 16:56

Faktycznie nie kliknąłem na czerwonego narciarza :( Dzięki za pomoc, jednak i tak mi się wydaje, że 5,5 do 6 din to mało, lae ja się nie znam.

Pozdrawiam.

#9 Szymon

Szymon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 507 postów
  • Na forum od: 11.2006
404
  • Umiejętności: 7
  • Tomaszów Maz.

Napisano 24 listopad 2011 - 17:31

Faktycznie nie kliknąłem na czerwonego narciarza :( Dzięki za pomoc, jednak i tak mi się wydaje, że 5,5 do 6 din to mało, lae ja się nie znam.

Pozdrawiam.

Tak się wydaję, bo utarło się że waga ma decydujące znaczenie, a tymczasem długość skorupy buta i wzrost silnie na to ustawienie wpływają.
Ale jak spróbujesz wypiąć się "na sucho" przy 6 to zobaczysz, że łatwo nie jest i podczas normalnej jazdy nigdy aż tak bardzo z nartami się nie siłujesz.
Z kolei przy dynamicznym upadku nawet nie poczujesz kiedy narty odlecą, i o to chodzi.

#10 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
  • Na forum od: 02.2006
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 24 listopad 2011 - 17:34

Jeśli umiejętności takie jak w opisie ustaw 7/8,jeśli będzie mało zawsze można dokręcić :)
Ps.Popracowałbym na wagą.
moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#11 DomiSo

DomiSo

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
37
  • Kępno

Napisano 24 listopad 2011 - 17:47

Ps.Popracowałbym na wagą.

To pracuj :P :P :P nie czepiaj się :) Nie wszyscy muszą ważyć 70kg - uprzedzając następną/ kolejną wypowiedź nie obrażam się i nie denerwuję się :P
  • qaz podziękował za tę wiadomość

#12 eqiupe

eqiupe

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 03.2009
228
  • Andrychów

Napisano 24 listopad 2011 - 21:03

Ja ustawiam wagę w kg np. 70kg to 7 jak ktoś lepiej jeździ to trzeba podkręcać wg. własnego doświadczenie. Czasami lepiej jak narta nie wypnie (np. przy szybkiej agresywnej jeździe) ale to już dla zaawansowanych. Jak zaczynasz to daj nawet mniej jak waga.

lubię jeździć piecem :) Czarny Groń

#13 Majkol

Majkol

Użytkownik

• PipPip
  • 216 postów
  • Na forum od: 12.2010
44
  • Mogilany

Napisano 24 listopad 2011 - 21:47

Witam.

Podpinam się pod stary temat bo po co nowy zakładać :)

Otóż proszę o pomoc w ustawieniu din. Wiązania jakie posiadam to marker ipt 12 narty 168cm rc, umiejętności 6+ według skali forum. Korzystałem, z różnych tabel i kalkulatorów ale z moim wzrostem i wagą to wychodzą różne rzeczy: mianowicie waga 118kg wzrost 178cm, długość skrupy buta 331mm.

...

Pozdrawiam.

a sprzet masz nowy czy uzywany?
pozdr
  • jark podziękował za tę wiadomość
how can we win when The fools can be kings

#14 mrok63

mrok63

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2008
9
  • raz tu... raz tam

Napisano 24 listopad 2011 - 23:25

Zrób j/w. i powinno być dobrze.

Prosze powiedzcie jak ustawić diny. jak je przeliczać z kilogramów:( prosze:(

proszę bardzo :http://theloginovs.w...bidings/iso.htm
sapere aude[FONT="Fixedsys"] [FONT="Arial"] [FONT="Arial Narrow"]:confused:[/FONT][/FONT] [/FONT]

#15 Pitura25

Pitura25

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 09.2007
46
  • Umiejętności: 8
  • Poznań

Napisano 24 listopad 2011 - 23:43

Ja mam ustawione 4,5 i za cholerę nie ustawię więcej, a jeżdżę bardzo agresywnie. Waga 85 KG wzrost 175. Wolę żeby narta się wypięła niż zerwać więzadło w kolanie. Jak słyszę, że ktoś ustawia sobie 7 albo nawet 9 to życzę mu zdrowia i krótkiego pobytu w szpitalu oraz owocnej rehabilitacji. Jak ktoś już sobie załatwi kolana to wtedy zrozumie o czym mówię.

#16 tooom44

tooom44

Użytkownik

• PipPip
  • 215 postów
  • Na forum od: 02.2010
43
  • Umiejętności: 4
  • Kalisz

Napisano 25 listopad 2011 - 00:13

178/90/318/SF6=6 plus trochę i nigdy się samo nie wypięło

#17 brelo

brelo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 613 postów
  • Na forum od: 10.2007
517
  • Dirschau

Napisano 25 listopad 2011 - 00:42

Ja mam ustawione 4,5 i za cholerę nie ustawię więcej, a jeżdżę bardzo agresywnie. Waga 85 KG wzrost 175. Wolę żeby narta się wypięła niż zerwać więzadło w kolanie. Jak słyszę, że ktoś ustawia sobie 7 albo nawet 9 to życzę mu zdrowia i krótkiego pobytu w szpitalu oraz owocnej rehabilitacji. Jak ktoś już sobie załatwi kolana to wtedy zrozumie o czym mówię.

Rownie dobrze mozna sobie zalatwic kolano jak się narta wypnie w najmniej oczekiwanym momencie.Trudno wtedy jechac na jednej narcie i to kolano jest zagrożone.
Pzy Twojej wadze i takim ustawieniu bałbym się wyskoczyc np. na chopce.

#18 Szymon

Szymon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 507 postów
  • Na forum od: 11.2006
404
  • Umiejętności: 7
  • Tomaszów Maz.

Napisano 25 listopad 2011 - 01:17

A spróbuj usiąść maksymalnie na tyłach w pełnym przysiadzie i bardzo energicznie wstać (nie balansując do przodu tułowiem) - na bank przody do góry wypną.
Wiem, że tak się celowo nie jeździ, ale takie sytucje się zdarzają, np. po lądowaniu po skoku bardziej na tyły nart, w zdecydowanej większości można się z tego wyratować, ale nie przy 4,5.

Jam mam 192cm / 87kg / but 317mm / poziom jakieś 7- i nastawiam na 7 - 7,5. Przy dynamicznej jeździe i nieuknionej glebie nawet nie czuję momentu jak narty odlatują. Przypadkowego wypięcia nigdy nie miałem przy tych nastawach (przy 6 się zdarzało).

Problematyczne mogą być jedynie upadki wolne, np. jakieś zakopanie się w głębszym i cięższym śniegu na bardzo małej prędkości, upadasz wtedy "w zwolnionym tempie" bez dynamiki, nie ma silnego uderzenia narty o twardy stok. Równoczesnie upadasz na tyle długo, żeby zdążyć poczuć jak te wiązania przez długi moment nie chcą puścić.
Też mi się przydażyło, ale i tak w końcu wypięło - a takie "wolne" upadki to z 10% w stosunku do wszystkich i raczej mniej niz sytuacje wyratowane dzieki temu, że narta za wcześnie nie odleciała.

Generalnie od zawsze trzymam się tej tabeli i jest OK.

Użytkownik Szymon edytował ten post 25 listopad 2011 - 01:26

#19 ictus

ictus

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2007
72
  • Umiejętności: 9
  • Olsztyn

Napisano 25 listopad 2011 - 08:46

wszystko zalezy od wiazania... jak masz gowniane to sie nie wypnie... ale na boga 4,5 jest dla drobnych kobitek zaczynajacych przygode z nartami...
a ta twoja "bardzo agresywna jazda" oznacza ze albo jestes krolem oslich laczek, albo jezdzisz od 8,30 do 9,00 jak trasy jeszcze idealnie rowne...
wiec na prawde radze chociaz do 6 podkrecic bo kolana poleca ponownie, takie ustawienie jest niebezpieczne nie tylko dla ciebie ale tez dla innych urzytownikow stoku
[FONT=Arial Black]od skrecania sie odchodzi!!![/FONT]

#20 Majkol

Majkol

Użytkownik

• PipPip
  • 216 postów
  • Na forum od: 12.2010
44
  • Mogilany

Napisano 25 listopad 2011 - 08:57

wszystko zalezy od wiazania... jak masz gowniane to sie nie wypnie... ale na boga 4,5 jest dla drobnych kobitek zaczynajacych przygode z nartami...
a ta twoja "bardzo agresywna jazda" oznacza ze albo jestes krolem oslich laczek, albo jezdzisz od 8,30 do 9,00 jak trasy jeszcze idealnie rowne...
wiec na prawde radze chociaz do 6 podkrecic bo kolana poleca ponownie, takie ustawienie jest niebezpieczne nie tylko dla ciebie ale tez dla innych urzytownikow stoku

ja mam przykład w drugą stronę, znajomego, całkiem dobrego narciarza który miał dłuuuugie atomici talia gigantowa z wiązaniem 10-18 din.
Ustawiał sobie na 14 (tak mu wszło, w połowie skali..) i za nic nie dał sobie przetłumaczyć że nie jest dobrze jak na tą jego jazdę..
how can we win when The fools can be kings