Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 klapcio82

klapcio82

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2011
0

Napisano 20 luty 2011 - 13:54

Witam,
Nie mam dobrych doświadczeń z podróżowaniem na narty w sobotę przez Szwajcarię, korki, duży ruch, ślimacze tempo, roboty drogowe, inne utrudnienia....
Czy ktoś testował dojazd do Francji przez Niemcy z pominięciem Szwajcarii?
Zamiast z niemieckiej A5 w kierunku Bazylea, Berno, Genewa, Chambery, Grenoble, kieunek na Mulhouse, Lyon, Grenoble?

http://www.viamichel...&routeConso=5.6

Wychodzi 60km więcej i ciutkę drożej, ale ta Szwajcarskie autostrady trudno określać tym mianem, to raczej dwupasmowa obwodnica wielkiej metropolii.
Czekam niecierpliwie na wszelkie opinie.

Użytkownik klapcio82 edytował ten post 20 luty 2011 - 13:57

#2 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1265 postów
  • Na forum od: 09.2009
968
  • Skawina

Napisano 20 luty 2011 - 14:21

Tak, jechałem kiedyś taką trasą, jako pasażer. Ogólnie powiem tyle, że byłem bardzo zaskoczony jak szybko na miejsce dotarliśmy.
Było zupełnie pusto na całym odcinku francuskim (z tym, że to był już kwiecień), nie to, co koło Berna, czy Lozanny. Minus na pewno taki, że te autostrady są drogie.
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#3 faza

faza

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 08.2010
1
  • Puławy

Napisano 20 luty 2011 - 14:46

jeździłęm tą drogą do val d'isere do pracy. Zawsze omijaliśmy Szwajcara i było zawsze ok

#4 klapcio82

klapcio82

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 20 luty 2011 - 17:57

Dzięki, to super, z chęcią w tym roku spróbuje.
Jasne jak się wielokrotnie jeździ w tym kierunku to wychodzi znacznie drożej, ze względu na jednorazową winietę w Szwajcarii, ale jak się to policzy jednorazowo, to wychodzi w obie strony sumie jeszcze ze 75zł dodatkowo, tak i więc na taki wyjazd to jest to OK, a ta Szwajcaria w dzień po nocy za kółkiem daje nieźle popalić.
Dam znać jak wrócę.

#5 kazekzg

kazekzg

Użytkownik

• PipPip
  • 213 postów
  • Na forum od: 11.2007
38

Napisano 20 luty 2011 - 22:40

Jechałem w styczniu do Grenoble i droga jest ok. Tylko trzeba wydać około 40 euro na opłaty za autostrady.

#6 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4209
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 21 luty 2011 - 01:15

Jechałem w styczniu do Grenoble i droga jest ok. Tylko trzeba wydać około 40 euro na opłaty za autostrady.

Szwajcarska naklejka to także ( o ile pamiętam ) 40 euro.

#7 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1265 postów
  • Na forum od: 09.2009
968
  • Skawina

Napisano 21 luty 2011 - 01:30

^^ 40, ale chyba franków. Jeśli się planuje więcej wyjazdów w te okolice, to bardziej się opłaca wersja przez Szwajcarię. Ale jak to raz, to można pokombinować.
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#8 van basten

van basten

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 09.2010
4
  • Umiejętności: 7
  • Toruń

Napisano 21 luty 2011 - 07:51

Witam,
czy możecie mi powiedzieć jaki osiągnęliście czas na trasie do grenoble lub les deux alpes lub alpe d'huez?
Patrzyłem w google. maps, ale to jest tylko czas orientacyjny.
Wiem, że każdy jedzie z innego punktu, ale jakby ktoś podał ile czasu mu zajęło dojechanie na miejsce z Norymbergi lub np. Berlin, Lipsk to będę wdzięczny.
Wyjeżdżamy pod koniec marca do Alpe d'huez i mamy w furmance dwie frakcje (jechać na raz albo ze spaniem).
liczę na wpisy osób z szabirowego wyjazdu.
Pozdrawiam

#9 klapcio82

klapcio82

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 21 luty 2011 - 08:32

Winietka roczna w Szwajcarii 120zł jadąc tą trasą do Grenoble dodatkowo 65zł za autostrady we Francji, czyli razem w 2 strony 250zł.
Jadąc przez Francję z pominięciem Szwajcarii 2x40euro czyli jakieś 320zł.

Znalazłem jeszcze stronę z aktualnym natężeniem ruchu na francuskich autostradach (nasze mapa.targeo.pl jest lepsze):
http://www.infotrafi...ion=RHALP&link=
No i jeszcze niemiecki odpowiednik:
http://maps.adac.de/ (zaznaczona warstwa "Verkehrsfluss")
Gdyby znał ktoś coś podobnego to proszę dać znać

Co do czasu przejazdu to polecam:
http://routes.tomtom.com/#/
oraz http://www.viamichelin.pl/
Realnie trzeba dodać na długiej trasie 2-3h bo zawsze mogą się trafić jakieś korki, wypadek, pogoda + oczywiście trzeba odpocząć co kilka godzin.
Jak się nie oszczędza na paliwie i preferuje szybką jazdę pewnie można się zmieścić w tych czasach a nawet je skrócić. Ja jeżdżę nie więcej niż 140km/h i jeszcze nie udało mi się tych czasów z plannera skrócić (wliczając postoje).
Jak jedzie większa liczba kierowców to nie ma problemu żeby łyknąć 1600-1800km bez noclegu. Samemu raczej nie dałbym rady nie kimnąć w nocy na 2-3h w godz 3-5.

Użytkownik klapcio82 edytował ten post 21 luty 2011 - 19:04

#10 klapcio82

klapcio82

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 07 marzec 2011 - 08:50

Zrobiłem screenshoty z natężenia ruchu dla tego rejonu w dwie kolejne soboty (26.02 i 5.03) i widać na nich pewną tendencję. Niepokoii mnie ten zator który tworzy się za Lyonem w kierunku na Chambery przed zjazdem na autostradę w kierunku Grenoble, wygląda monstrualnie! W tygodniu nie ma go ani śladu, w soboty tworzy się od wczesnych godzin rannych. Tam jest punkt poboru opłat, przebudowa? Ktoś miał wątpliwą przyjemność w nim się znaleźć? Z jakim opóźnieniem trzeba się liczyć?
francja a 26_02_2011 10_30.jpg

Załączone miniatury

• francja a 5_03_2011 14_30.jpg