Skocz do zawartości

Salomon BBR


Tigershark

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Testuję te narty już kilka dni w różnych warunkach śniegowych i ku mojemu zaskoczeniu cały czas sprawdzają się bardzo dobrze. Mam te same wrażenia co Alberto1976. Jest to narta projektowana na różne warunki śniegowe. Kształt przodów opiera się na kształcie deski surfingowej (surfboard). Powinna też być dobra w puchu. Ale tu gdzie jestem niestety puchu brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Mnie się tam podobają. Testowałem je pod koniec zeszłego sezonu w Blue Mountain przez kilka dni. Są ciężkie, to fakt, ale dzięki temu i nowemu kształtowi może idą przez zryty śnieg jak czołg. Nie są to narty, na których będzie się bić rekordy między tyczkami prawdopodobnie ale do normalnej jazdy dla "fanu" (frajdy). Skręt inicjowałem w zasadzie chyba przez położenie nart na krawędzie. Na porannym świeżo wyratrakowanym stoku też zachowywały się bardzo dobrze. Były stabilne zarówno w krótkim jak i długim skręcie. Bardzo stabilne. Jadąc na nich człowiek nabiera zaufania, że ta narta nie zawiedzie nawet w najgorszych warunkach śniegowych. Podobno są też dobre na puch, ale nie miałem okazji próbować. A więc jest to narta uniwersalna na każdy rodzaj śniegu. I o to chodzi bo w zasadzie nigdy dokładnie nie wiemy jakie warunki spotkamy i chyba po to jest ta narta. Rozmawiałem z wieloma osobami na stoku i wiem, że ludzie są sceptyczni co do nowego i 'dziwnego' dla nich kształtu. Będą się do niego przyzwyczajać jeszcze przez kilka lat zanim zaakceptują całkowicie. Tak jest prawie ze wszystkim, ale mnie on w ogóle nie przeszkadza. Pozdrawiam, RK

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 26 październik 2011 - 18:53 drobne poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. nad kominkiem lepiej prezentuje się, stare , drewniane..śmigło!!!

Jeśli tylko masz jakieś na zbyciu, to chętniej je wezmę niż BBRa... :) Ciekawe są te opinie o stabilności, bo rozmawiałam z wieloma osobami które je miały szansę objeździć, i żadna nie czuła się na nich komfortowo (stabilnie i bezpiecznie) na stoku. Od siebie tylko dodam, że na "ubitym" były bardzo średnie, za to zabrałam je na inny - rozjeżdżony stok, na sam brzeg trasy gdzie nagromadziło się dużo miękkiego, ściągniętego śniegu, i siedząc lekko na tyłach trzymając narty bliżej siebie znalazłam sobie na nich rewelacyjną zabawę. Myślę, że lepiej niż na trasie w tradycyjnym carvingu będą się sprawowały na miękkim, puszystym i z wiązaniami lekko przesuniętymi do tyłu. Uczucie sterowania nartą przypada wtedy raczej na "pięty", i inne mięśnie nóg bardziej się angażują, ale te narty jako pierwsze pozwoliły mi pojechać w taki sposób.. zupełnie inna bajka. Fajne, ciekawe doświadczenie, ale na trasę bym ich nie zabrała. No jednego się im nie odmówi - nawiązywanie kontaktów wjeżdżając wyciągiem jeszcze nigdy nie było tak proste.. ;) Każdy chciał zagadać o te dechy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HesSki Fajne śmigło sam bym ..przytulił:) Odnośnie BBR, dalej upieram się, że nawet demonstratorzy Salomona jeżdżą na nich dziwnie. Za cienki jestem ( nie wagowo a techniczno-teoretycznie) aby to analizować ale coś w ich sylwetkach w pierwszej fazie skrętu jest nie tak.

Użytkownik Harpia edytował ten post 27 październik 2011 - 19:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
moje wrazenia z dzisiejszego testu tej narty: -na ubitej swiezo wyatrakowanej trasie idzie ladnie na krawedzi ale przy wyzszych predkosciach traci stabilnosc i jakos przestalem sie na nie czuc komfortowo (porownuje do progressora na ktory jezdze i w koncu po roku chwale:) -na muldach i grudach idzie slicznie, przebija sie przez wszystko i sprawia frajde -w glebokim puchu tez sobie radzi ale nie tak dobrze jak narta dedykowana do freeridu. w sumie jakbym mial miec 3 zestawy nart, 1 do sztruksu, jedna do syfu jaki panuje na stokach na wiosne i jedna do puchu to bym ja wybraj jako ta srodkowo na pewno:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie deski jakie miałem to zielone polsporty na paskach.

co do butow nie doradze ale producent niby twierdzi ze BBRy sa nartami dla zaawansowanych narciarzy, podobnie mowili mi kolesie w centrum testowym, wiec zastanowilbym sie czy to dobry wybor na kolejny "pierwszy raz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...