Skocz do zawartości

Jaworzy Krynicka warunki dzień za dniem...


consett0805

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam porównanie, bylem w szkalrskiej 3 lata temu, i nigdy w zyciu tam nie wrocę (choć góra Szrenica chyba, naprawde fajniutka). Ogsługa zenujaca, przedpotopowe krzesla ale slyszalem ze wymienili na nowe w ostatnim roku. Duzy potencjal do jazdy po za trasa, natomiast stoki bardzo slabo przygotowane, jak jedzilismy tam tydzien to moze ze 2 razy rano trasa byla przygotowana, a na pytanie dlaczego nie przygotowane? pan z obsługi odpowiedzial mi ze nie trzeba bo snieg nie padal. Jak mi sie nie podoba to obok jest Szpindlerowy w Czechach.
Dziwne podejscie do klienta. Dlatego nie wroce tam i nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitałem na osławioną Jaworzynę. Od godziny 11 nawet spore kolejki do gondoli, przesiadłem się na puste kanapy. Niestety popołudniem większość tras mocno wyjeżdżonych. Sporo wyślizganych placków, dołem w wielu miejscach lód. Najlepsze warunki panowały na czarnym Fis-ie, gdzie jeździło mało osób. Niestety wszystko płatne x2 w porównaniu i z innymi ośrodkami począwszy od toalet po parkingi ;). Cóż widać taka polityka tego ośrodka, aby wyssać klienta ile tylko się da . Podsumowując jak dla mnie: fajne,wymagające trasy z pięknymi widokami, niestety sporo narciarzy, popołudniem wszystko mocno rozjeżdżone i czar z zabawy pryska wraz z upływającym czasem.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o to krzesło co zostało otwarte rok temu to do samej góry byłoby ciężko poprowadzić bo trasa musiałaby iść częściowo pod górę. A jeśli chodzi o to krzesło przy trasie nr 2 co już jest parę lat to faktycznie fajnie by było gdyby dochodziło na samą górę.

Użytkownik Kristow edytował ten post 02 luty 2012 - 14:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaworzyna jako stacja wydaje mi się jedną z najlepszych w polsce i za taką uchodzi.Ale drażni mnie ich polityka ,ceny wygórowane na maxa a krzesła bez wysprzęglania wloką się niemiłosiernie,płatne parkingi ,niewspomnę o wc.Jeśli chodzi o trasy i ich połączenie rewelka ,ale było tyle postów odnośnie trasy nr.2 ,szybkie krzesło do samej góry i powstało wolne i do połowy.Wiem że marudzę ale to mnie nurtuje .


Krzesło na trasie nr 2 postawiono jakiś czas temu. Krzesło na sam szczyt musiałoby mieć wyciętą trasę, ponieważ krzesła bardzo rzadko skręcają tak jak Pomy. Jak wiadomo za każde wycięte drzewo się płaci. Z dwojga złego wolę wycięte drzewa na trasach do zjeżdżania niż trasach wyciągów. Niewyprzęgane krzesła jeszcze się na świecie stawi, więc nie jest to anachronizm. Poniżej dwa przykłady.

http://www.lift-worl...15496/datas.htm

http://www.lift-worl...15574/datas.htm

W zasadzie powyżej 800 m długości to zwykle wyprzęgane, ale te mają ledwo do 200 m więcej. Jaworzyna oprócz gondoli ma same Tatralifty (wcześniej Tatrapoma), a ta raczej wyprzęganych kolejek nie ma w swojej ofercie. Kolejki wyprzęgane Doppelmayera, czy Pomy na pewno dużo więcej kosztują. Na dzień dzisiejszy wygląda na to że na Jaworzynie szybko nie postawią wyprzęganej kolejki. Te co postawili, są nowe, mają dużą przepustowość. Jedynie konkurencja może wymusić jakieś zmiany. Na powstanie realnej konkurencji dla Jaworzyny się nie zanosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Witam wybieram się w ten weekend tj. 23-24.02.2013 do Krynicy.
Czy ktoś był tam ostatnio. Jak warunki, głównie chodzi mi o kolejki.
Czy warto tam iść na cały dzień czy lepiej na inne stoki w krynicy czy też może skoczyć do Muszyny.
Jakie stoki najbardziej polecacie w okolicach. Chodzi mi głównie o trasy czerwone i niebieskie.

ogolnie od jakiegos czasu , tak mysle ze ze dwa sezony na Jaworzynie nie ma duzych kolejek 3 - 4 sezony do tylu stalo sie do gondoli po 15 min teraz idzie to bardzo szybko,byly wekendy w tym sezonie ze z gory pojezdzalem odrazu do wejscia,parkingi teraz maja bezplatne,tylko cena karnetu ponad stowe a wiadomo ze po poludniu juz na sam dol zjechac to jest tragednia tak rozjezdzone,i tu najlepiej wypada 5 czarna,ale teraz zauwazylem ze bardzo rozbudowali Henryka i mysle ze na weekend wyskocze


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...