Skocz do zawartości

Jaki box kupić?


Horas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właścicielem boxu nie ważne jakiej firmy.

Patrząc z perspektywy czasu nie kupiłbym już drugi raz boxu ale bym go wypożyczył.

Jest to dużo tańsze rozwiązanie, które oszczędza pieniądze i miejsce do magazynowania.

Ja zrobiłbym teraz odwrotnie. Dwa lata wypożyczałem, płacąc po 100zł za wyjazd, w tym roku zapłaciłbym prawie 300zł (dwa wyjazdy, jeden dłuższy), co jest mniej więcej równowartością straty wartości boxa używanego w stosunku do nowego ...

Fakt, że trzeba mieć go gdzie trzymać, bo przez cały rok jeździć z boxem na pewno się nie opłaca.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli masz gdzie trzymać box to masz dodatkowy zamykany schowek na narty, buty itp. 

 

 

Hyyyyy! Królu złoty, nie wpadłam na to!

Od lat po sezonie box stoi pusty, o ja głupia!

Dzięki.

 

A co do wypożyczenia to mnie się nie kalkuluje. Może całkiem nie lanserski, szary i bez połysku, otwierany w jedną stronę etc. ale bardzo pojemny box kupiłam za nieduże pieniądze i szybko koszty się zwróciły a box czeka na kolejny sezon. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie będę zakładał nowego tematu dlatego pisze tutaj  ;) ....

 

...Szukam box'a do przewozu tylko i wyłącznie nart. Przejrzałem wstępnie ofertę min. thule ale nie znalazłem w sumie czegoś co odpowiadałoby mi w 100%

 

Otóż to czego oczekuję:

 

długość:  musza zmieścić sie narty max. 190cm bez zbędnego kombinowania tzn. ustawiania ich w poprzek itd.

szerokość: jak największa

wysokość: fajnie jakby był niski np. 33-34cm ale jak będzie troche więcej to przejdzie

 

Fajnie jakby miał szybki sposób montażu

 

To w sumie wszystko co mnie interesuje odnośnie box'a

 

Jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą propozycje jaki box spełnia te kryteria to proszę pisać  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu dlatego pisze tutaj  ;) ....

 

...Szukam box'a do przewozu tylko i wyłącznie nart. Przejrzałem wstępnie ofertę min. thule ale nie znalazłem w sumie czegoś co odpowiadałoby mi w 100%

 

Otóż to czego oczekuję:

 

długość:  musza zmieścić sie narty max. 190cm bez zbędnego kombinowania tzn. ustawiania ich w poprzek itd.

szerokość: jak największa

wysokość: fajnie jakby był niski np. 33-34cm ale jak będzie troche więcej to przejdzie

 

Fajnie jakby miał szybki sposób montażu

 

To w sumie wszystko co mnie interesuje odnośnie box'a

 

Jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą propozycje jaki box spełnia te kryteria to proszę pisać  :)

Master tu masz fajnego

 

http://allegro.pl/bo...4090042838.html

 

przy 160 km/h nawet nie wiesz że masz go na dachu , taka cisza 

 

ps Ja za takiego dałem 20 euro :D  :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 39cm wysokości ale za to jest w niezłej cenie.
http://www.dopasujba...tracyt-aeroskin
a ten ma wysokość taką jakiej szukasz, ale za to dłuższy
http://www.dopasujba...mat-box-dachowy

 

Dzięki, ten drugi jest ciekawy, płaski, szeroki i długi - takiego szukam  :)

Thule pacific 600 odpada bo jest wąski i za krótki (190cm długości zewnętrznej a wewnętrzna jeszcze mniejsza) :(


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski? ja tam pakuje 6 par nart w tym dwie pary szerokich i jescze jest od diabła miejsca

 

Mam teraz Thule Spirit 780 który ma 78cm szerokości, Ocean 700 ma 70cm

Niby nie wiele mniej a wolałbym żeby był jednak szerszy niż węższy od Spirit'a  :)

Nie wiem czy dobrze widze, ale Ocean ma tradycyjny sposób montażu (na haki) ???

Jeżeli tak to odpada, muszę mieć szybki sposób montażu (jak ma min. thule) bo boxa używam na różnych autach  :(


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz Thule Spirit 780 który ma 78cm szerokości, Ocean 700 ma 70cm

Niby nie wiele mniej a wolałbym żeby był jednak szerszy niż węższy od Spirit'a  :)

Nie wiem czy dobrze widze, ale Ocean ma tradycyjny sposób montażu (na haki) ???

Jeżeli tak to odpada, muszę mieć szybki sposób montażu (jak ma min. thule) bo boxa używam na różnych autach  :(

Tak na haki


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu dlatego pisze tutaj  ;) ....

 

...Szukam box'a do przewozu tylko i wyłącznie nart. Przejrzałem wstępnie ofertę min. thule ale nie znalazłem w sumie czegoś co odpowiadałoby mi w 100%

 

Otóż to czego oczekuję:

 

długość:  musza zmieścić sie narty max. 190cm bez zbędnego kombinowania tzn. ustawiania ich w poprzek itd.

szerokość: jak największa

wysokość: fajnie jakby był niski np. 33-34cm ale jak będzie troche więcej to przejdzie

 

Fajnie jakby miał szybki sposób montażu

 

To w sumie wszystko co mnie interesuje odnośnie box'a

 

Jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą propozycje jaki box spełnia te kryteria to proszę pisać  :)

 

Zakupiłem Thule Dynamic 900, ale w salonie VOLVO  pod ich marką - wyszło 6 stówek taniej. Żadnych różnic technicznych, z zewnątrz zamiast logo Thule jest Volvo. Gwarancja Thule.

Na wewnętrznych belkach (też volvo'skie)6 par nart na płasko, obok kije. Największa długość w środkowej części. Moje narty (180 cm) mają wystarczająco luzu z przodu i tyłu. Otwierany na obie strony. Cichy, średnie spalanie rośnie o 0,6 l/100km

 

TomeC


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Thule Dynamic 900, ale w salonie VOLVO  pod ich marką - wyszło 6 stówek taniej. Żadnych różnic technicznych, z zewnątrz zamiast logo Thule jest Volvo. Gwarancja Thule.

Na wewnętrznych belkach (też volvo'skie)6 par nart na płasko, obok kije. Największa długość w środkowej części. Moje narty (180 cm) mają wystarczająco luzu z przodu i tyłu. Otwierany na obie strony. Cichy, średnie spalanie rośnie o 0,6 l/100km

 

TomeC

 

widziałem go jest piękny i drogi  ;)

jak myślisz wejdą 4 pary nart 190cm ???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją bym rozważył jeszcze interpack-a. Sam posiadam trochę starszy model i ogólnie jestem z niego zadowolony poza system montażu który jest na haki, ale nie używam go zbyt często to da się przeżyć. Ten http://www.interpack...ox_dachowy.html ma już inny system montażu o wiele prostszy.

 

Zenith 8,6 to chyba to czego szukam, dzięki :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem go jest piękny i drogi  ;)

jak myślisz wejdą 4 pary nart 190cm ???

Sorry, że nie odpowiedziałem wcześniej, ale z dyżuru w delegację, tak to bywa.

 

Odnośnie Dynamic'a 900. W środkową część wejdą 2 najdłuższe pary po 200cm z małym plusem. następnie obok nich 2 pary po 190cm z małym luzem. Przy krawędziach boksu wejdą dwie pary po 175 cm, ale jeśli narty będą układane naprzemiennie dziobami to przy krawędziach wejdą 180'tki. I tak jak mówiłem zostaje miejsce na kije. Wszystko płasko i spięte pasami.

 

Tomek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyyyy! Królu złoty, nie wpadłam na to!

Od lat po sezonie box stoi pusty, o ja głupia!

Dzięki.

 

To przemyśl jeszcze inną koncepcje. Przy pomocy 4 talii, a 23 zł, sztuka, mam boks podwieszany pod stropem garażu, dokładnie nad samochodem. Dzięki talii/wielokrążkowi, opuszczanie go ze wraz ze sprzętem na bagażnik i poduszenie pod strop nie nastręcza trudności.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...