Skocz do zawartości

Kupiłem Dynastar Booster 10 Ti - czyżby fabrycznie źle przykręcone wiązania?


krynio72

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Po jednym krótkim sezonie w polskich gorach myślę, że umiejętności 4. Wzrost jakieś 174, waga ok. 100kg. Generalnie silne nogi... W Ski Team polecili mi Dynastar 9 fluid z 2007 / r12, 165cm / z wiązaniami nx 12 fluid. W tym sezonie wybieram się w Alpy codziennie jazda z instruktorem. Wcześniej mam zamiar potrenowac na kaszubskich gorkach z wyciagami - w celu edukacji wlasnej w tym kilka lekcji z teacherem... Poczytałem na forach i mam wrażenie, że Pan w sklepie trochę mnie przecenił. Chociaż nie chciałbym wymieniac nart z rok na inne. Pozostac przy nich czy może jednak wymienic na bardziej miekkie? Jak radzicie?? Bo jesli ma to byc totalna porazka jade wymienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to te narty http://www.skiteam.p...star/Contact-9/ to najwyższy model w grupie allmountain 10-tki zostały już zaliczone do grupy race. Jak masz duże parcie na naukę i ma to być narta "na wyrost" to dobrze wybrałeś. Cały opis LAWINY pokrywa się w 100% z moimi doświadczeniami to bardzo dobra narta a Instruktor nauczy cię ją szybko obsługiwać. ps. do czytających ja wiem ,że pytacz ma 100kg i 174cm wzrostu ale to narta o wybitnie slalomowej charakterystyce i dość radyklanym taliowaniu 122/68/102 co myślicie o 158 cm na początek . Przypominam ,że pytający jest zdesperowany żeby robicz szybko postępy ma plan (instruktor/Alpy) ale nie jsetma do końca przekonany do 165 ...

jesli postepy mają być, a zakładam że bedą długość jest ok... natomiast zastanawia mnie wiązanie - narta ma zdecydowanie sportowy charakter, a uczący sie jest słusznej postury + szybkie efekty moga sprawić, że z wiązań wyrośnie raz dwa..... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązania jakie sa w modelu 9 spokojnie wystarczą i przy tym poziomie zaawansowania oraz wadze spokojnie jeszcze wystarcza na kilka sezonów.Wątpię by osiągneły swoją graniczna wartość-chyba że Krynio wskoczy na forumową 10 :)

ze specjalistami nie dyskutuję :)))) ważę 92kg = ustawienia wg komputera (Windsport) Din 10/11 (w zależności od dechy i wiązania) ....... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
to jak dobra nartka czy nie? rzeczywiscie mam trochu wagi, ale nogi tez swoje potrafia :P bałem się, że bedą za sztywne i za szybkie w zakretach... ale czy dobrze rozumiem jeśli waga jest ok.... to najwyżej nie wykorzystam całego spektrum możliwości a po swojemu pojeżdżę, potem będę jak mam nadzieję korzystał z niej bardziej? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak dobra nartka czy nie? rzeczywiscie mam trochu wagi, ale nogi tez swoje potrafia :P bałem się, że bedą za sztywne i za szybkie w zakretach... ale czy dobrze rozumiem jeśli waga jest ok.... to najwyżej nie wykorzystam całego spektrum możliwości a po swojemu pojeżdżę, potem będę jak mam nadzieję korzystał z niej bardziej? :)

Przy takiej wadze i parze w nogach to zdecydowanie buty przynajmniej Fluid 9 Langa lub coś podobnego, a narta dość sztywna i twarda. Każda dla tzw. początkujących będzie kalesonem.:) Instruktor stanie na rzęsach, a i tak nie nauczy Cię jazdy na krawędziach. Te będą ciągle uciekały przy Twojej frustracji. Ale z tą twardością nie przesadzaj, bo też będziesz niezadowolony.:) Jadąc w Alpy na pewno możesz tam sobie przetestować różne różności i nowości.:) Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś narty przeszły chrzest na stokach Wieżycy. Generalnie rewelka, jak dla mnie. W jedną stronę krawędziuję bez problemu, w drugą z problemami - ale to moja niesymetryczność na razie mnie bije i brak doświadczenia. Narty bardzo się słuchają i na mokrym jak i zmrożonym śniegu, potem chwilkę na lekkim lodzie je potestowałem i spoko. Przy mojej wadze, nie trzeba Bóg jak wie mocno wbijać je w śnieg. Dziękuję wszystkim, którzy podnieśli mnie na duchu. A butki do nich zastosowałem TECNICA VENTO 2.8 flex70, po lekkiej korekcji opięcia nogi bezproblemowa walka przez 3 godzinki bez rozpinania. Na początku spiąłem je za bardzo jak na moje szaleństwa i bolały mnie stopy... Pierwsze koty za płoty :D :eek:

Użytkownik krynio72 edytował ten post 25 listopad 2008 - 18:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No i się stało Dynastary skończyły żywot! Rozwarstwiła się jedna z nart. Na szczęście uznali reklamacje. Teraz próbują mi wymienić na Dynastary Booster 10TI, tylko jak one się mają do moich Contactów 9 Fluid? Poziom wzrósł chyba do 6. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 3 wyjazdach w Alpy i pomniejszych wypadach na stoki lokalne, zajeździłem Dynastary Contact 9 Fluid. Dokonały rozwarstwienia. Importer reklamację uznał. I proponuje model Dynastar Booster 10 Ti. Mój poziom to okolice 6. A waga około 90kg. Co WY na to? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwagę na szerokosc narty pod butem, dlugosc i promien skrętu. ;) Podaj dokladne dane i sezon nart, ktore ci proponują, bo to calkiem inne narty...:) Patrząc z innej beczki:D-nic nie tracisz, i masz nowe narty o innych charakterystykach jezdych.:D i poczujesz inną jazdę i frajdę w poznaniu innych nart w innych waronkach na trasie...: i moze tez i z boku trasy...:D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...