Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 linek

linek

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 11.2014
19

Napisano 29 grudzień 2016 - 12:29

Stacja Kazimierz organizuje imprezę sylwestrową, info poniżej.

"Jak co roku organizujemy Sylwestra, Stacja Narciarska w dniu 31.12.2016 czynna od 8.00-19.00 stawki jak w dni świąteczne,od godziny 19.00 do 2.00 pobyt sylwestrowy (50 PLN bez limitu zjazdów).Zapraszamy!"

dziś w nocy śnieżyli ale temperatury ciągle w dzień + w nocy delikatny - więc w tym roku ciężko tam stworzyć warunki. Rąblów wczoraj zawinięty dziś od 14-tej ma być otwarty. 

#42 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2016
1114
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 29 grudzień 2016 - 13:17

dziś w nocy śnieżyli ale temperatury ciągle w dzień + w nocy delikatny - więc w tym roku ciężko tam stworzyć warunki. Rąblów wczoraj zawinięty dziś od 14-tej ma być otwarty. 

Niestety ale zimę jaką mamy taką mamy. Przy całej mojej sympatii to tej stacji narciarskiej, w tym sezonie tam jeszcze nie byłem. Natomiast rozważam poważnie wyjazd na narty w sylwestra na godzinę 19:00 i powrót po nartach o godzinie 2:00. 

#43 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 11.2015
9
  • Umiejętności: 3
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:29

Kazimierz odpalił armatki,oby pogoda pozwoliła na nasniezenie choć jednej trasy w tym roku. Trasy krótkie i łatwe ale godzinkę drogi od domu więc idealne na wieczorne szusowanie
  • moruniek podziękował za tę wiadomość

#44 linek

linek

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 11.2014
19

Napisano 19 grudzień 2017 - 22:50

Kazimierz odpalił armatki,oby pogoda pozwoliła na nasniezenie choć jednej trasy w tym roku. Trasy krótkie i łatwe ale godzinkę drogi od domu więc idealne na wieczorne szusowanie

Rąblów też ale aż się boje, patrząc na prognozy 

#45 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
9
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:04

Na Facebooku informacja że jutro startują :),jak na razie brak dokładniejszych informacji

#46 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 896 postów
1114
  • Rajszew

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:53

Stacja Kazimierz zaczyna sezon narciarski - stok otwarty.

Stacja_Kazimierz.jpg

#47 WhiteWhale

WhiteWhale

Użytkownik

• PipPip
  • 128 postów
  • Na forum od: 02.2008
48
  • Umiejętności: 7
  • Lublin

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:52

Tydzień temu byłem z wnuczkami.  To mój ulubiony stok na Lubelszczyźnie.  Wnuczki ( 8 i 5 ) zadowolone. Mimo niedzieli dało sie jeździć bez nadmiernego oczekiwania.  Trochę daleko do parkingu ale raczej innego miejsca nie ma. Stok dobrze przygotowany. Córka była w piątek i można było się najeździć do upadu ;)

Stopy wody pod kilem... Biały Wieloryb
http://whale.kompas.net.pl ;)

#48 Marcinu007

Marcinu007

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2018
3
  • Umiejętności: 5
  • Radom

Napisano 15 luty 2018 - 23:59

W Kazimierzu w tym roku z rodzinką byłem 4 razy. Stok przy dobrych warunkach bardzo dobry do nauki ale jest też coś dla lubiących ostrzejsze górki (w prawo od podwójnego orczyka). Jest 3 zjazdy + ośla łączka z taśmą. Na dole rozpalone ognisko + ławeczki na którym można sobie upiec kiełbaskę nawet po zamknięciu stoku. Piątek - ceny jak w dzień roboczy(45zł za 3h) a nie tak jak w Krajnie od stycznia do końca lutego przez cały tydzień wekendowe 60zł (taka sama odległość od Radomia). Mogły by być jeszcze bilety ulgowe lub rodzinne, bo 180zł za 3h jazdy to i tak sporo ale są miejsca gdzie kosztuje to 240zł (wspomniane Krajno).

Minusem jest parking, częściowo nieoświetlony i chyba niekamerowany na którym grasują drobne złodziejaszki (czujniki cofania, zaślepki wycieraszek, dekle itp)

Pozwoliłem sobie edytowac post i dodać link na forum do świetnej relacji ze zdjęciami z tego stoku: http://www.skiforum....cje-z-wyjazdow/trzecia relacja z 10 luty 2018 - 16:13

#49 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
9
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 21 marzec 2018 - 22:10

Dziś w Kazimierzu byłem o 17.Warunki bardzo dobre ludzi jak na środek tygodnia sporo,ale jazda cały czas płynna bez stania w kolejce(dłuższa trasa),standardowo na krótszej trasie często jeździłem sam czasami tylko na chwilę wpadał ktoś z dłuższego talerzyka

#50 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
9
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 17 grudzień 2018 - 19:41

Armatki pracują,wstępnie prognozy odnośnie startu sezonu na czwartek

#51 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
9
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:44

Dziś po pracy wpadłem do Kazimierza. Stacja wystartowała wczoraj jak na razie z jedną najdłuższą trasą. Warunki bardzo dobre,ludzi dziś popołudniu bardzo mało.

W stacji zaszły dość spore zmiany. Został powiększony i utwardzony parking, a zwęrzenie przed budynkami znikneło.Została powiększona wyporzyczalnia,oraz toalety.

Przy wjeżdzie po prawej stronie została wyprofilowana nowa trasa do jazdy na sankach

#52 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
9
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 23 grudzień 2018 - 14:42

Wczoraj odwiedziłem Kazimierz w godzinach popołudniowych,warunki na stoku dobre,twardo i szybko,po nonych opadach deszczu pojawiły sie przetarcia. Ludzi odstraszyły chmury i na stoku były pustki maksymalne obłorzenie stoku to 12 narciarzy i snowbordzistów .

Dziś wpadłem z samego rana, warunki lepsze niż wczoraj do tego lampa przyciągneły trochę więcej narciarzy,nadal można nazwać takie obłorzenie pustkami.

Patrząc na prognozy wydawałoby się że weekend stracony dla nartowania w kazimierzu,a w praktyce wyszły dwa świetne wypady

#53 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 896 postów
1114
  • Rajszew

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:51

Dziś musiałem wcześnie rano jechać służbowo do Lublina, a potem miałem jechać też służbowo do Kielc. Po drodze miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem zagospodarować wolny czas na nartowanie (a sprzęt i ubrania miałem akurat przez przypadek spakowane do samochodu). O 7:00 w Lublinie, szyba decyzja, Stacja Kazimierz rusza od 8:00, zaś Bałtów dopiero od 9:00, więc jadę do Kazimierza Dolnego. Stok przygotowany perfekcyjnie, dość szybki śnieg, dobrze wyratrakowany i odpowiednio przemrożony rano ludzi bardzo mało. 

Stok przygotowany perfekcyjnie do tego słońce.

Stok-przygotowany-bardzo-doberze.jpg

"Stromszy" wariant trasy.

stromszy-wariant-trasy.jpg

Do 8:30 istny tłok na wyciągu.

przez-1-godzin.jpg

Później więcej ludzi ale bez kolejek.

orczyki-oko-o-10.jpg

Widok z góry.

widok-z-g-ry.jpg

I z boku.

s-neczko-w-tel.jpg

#54 1mirinda

1mirinda

Nowy użytkownik

• 23 postów
9
  • Gródek (mazowieckie)

Napisano 09 luty 2019 - 11:26

W nocy zapowiadany był delikatny mrozek ,na rano lampa więc nie było innego wyjścia jak tylko ustawić budzik.

W Kazimierzu melduje sie pół godziny przed startem i ku mojemu zaskoczeniu nie jestem pierwszy,najbardziej spragniony śniegu narciarz informuje że on przyjeżdża o 7.

Obsługa zrobiła nam prezent i pierwszy orczyk ruszył 15 minut wcześniej.Warunki idealne twardo,szybko i mało ludzi.Pierwsza godzinka zleciała nie wiadomo kiedy na dłuższej trasie.Po mału zaczyna przybywać narciarzy ,ale nadal ruch płynny.Na ostatnie pół godziny przeskakuje na krótszą trase tu waruki równierz rewelacyjne.

Piękny 20 dzień na nartach zaliczony