Skocz do zawartości

Opaska EFX - wasze opinie


Rasta

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając tegoroczny NTN, znalazłem krótką wzmiankę o opaskach EFX. http://efxpoland.pl/technologia.htm Ponoć "EFX to technologia holograficzna stworzona w celu zmaksymalizowania zdolności wydolnościowych, mogąca wpływać również na ogólne samopoczucie i zdolności regeneracyjne oparta na oddziaływaniu z naturalnie występującym polem bioelektromagnetycznym człowieka" - opis w FAQ na ww. stronie Znacie albo używacie takich opasek? :confused: Z rezerwą podchodzę do takich "wynalazków", zwłaszcza mając na uwadze cenę (160 zł):rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. rekawice level race maja wbudowany lekki ucisk na nadgarstek, co jest bardziej prawdopodobny ze dziala (i robili jakies badania) nazywa sie to to Kirax Stimulator czy dziala to trudno powiedziec, ale mam wbudowane wiec jezdze tak ;) A to tutaj to niewiadomo co, raczej placebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tu wspominalem o kirax http://www.kirax.com...US/Default.aspx I macie abstarct z konferencji naukowej, czekamy na cos takiego z EFX. Plus inne info (ale te najbardziej wiarygodne). Jak juz mialbym cos kupowac to predzej taki pasek, a nie hologram na plastiku, ktory jezeli byc moze dziala to przez akupresure jak kirax, ale raczej przez przypadek. Bo w badaniach wyraznie napisali ze tylko lekki ucisk pomagal, brak i sredni bez roznicy, a silny szkodzil... Dodatkowo KIRAX jest dolaczany w niektorych produktach, np. wybrane rekawice LEVEL. Czy dziala trudno mi powiedziec... P.S> Dodam tylko ze jak sie zalozy rekawice z kirax na chwile i sie je zaraz sciagnie, to czuje lekkie mrowienie w okolicy nacisku, wiec jakas stymulacja na pewno jest. Ale watpie zebym zaplacil ekstra za taki wynalazek.

Użytkownik lucasd edytował ten post 03 styczeń 2011 - 15:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a to chyba wyjasnia ich sztuczki... Trenuja sprzedawcow i potem wciskaja chlam ;) A testy sa dosc przekonywujace, tam cie leciutki dotyk wywalal, a tu ciezki i stoisz - wszystko dizeki hologramowi WOW P.S> Zgadnijcie kto na tym forum jest wytrenowany w tych sztuczkach ;)

Użytkownik lucasd edytował ten post 16 styczeń 2011 - 22:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mój znajomy kupił cuś takiego. No i nie działa (na mnie i jeszcze kilka osóB) Ale pokusiłem się na eksperyment. Założyłem jego opaskę na lewą rękę i poszedłem do sklepu, gdzie kupił. Poprosiłem o prezentację opaski. Pan najpierw kazał mi stanąć w odpowiedniej pozycji i wyprowadził mnie z równowagi, przez nacisk na ręce. (ja już jedną opaskę zakupioną właśnie w tym sklepie miałam na ręce) Po tej prezentacji założył mi na prawą rękę opaskę z półki. I bardzo mocno naciskał na moje ręce- "nie mógł mnie wyprowadzić z równowagi" Po całej prezentacji spytałem go czy opaska na mojej lewej ręce to jakaś podróba, bo przecież nie zadziałała gdy mnie pierwszy raz naciskał.Trochę się zmieszał, ale opowiedział że to pewnie zakupiłem na Allegro jakąś podróbę. Spytałem co będzie jak mu przyniosę paragon z ich sklepu. Znaczy że sprzedają sami podróbki, a na klientach wypróbowują oryginały. Zrobiło się mocno nieprzyjemnie i zabastowałem, nie wiedziałem czy kolega zachował paragon. Wg. mnie OPASKA NIE DZIAŁA a reszta to pic na wodę fotomontaż. Ale jeżeli na kogoś działa to oK powinen sobie kupić. Efekt placebo tyż jest wskazany. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik powyzej wskazuje metody na rownowage, dokladnie 3 i o dziwo w ich filmikach reklamowych robia te same testy. Teraz info ten filmik IMO jest dosc stary, a mowil o metodach NEW AGE czyli opaskwocy skorzystali z tak dawnych metod i jakos nie wymyslili nowych (albo rzadziej uzywaja). Tak czy siak metoda jest efektywna i przekonuje, dopoki sie nie wie o co chodzi. Zastanawia mnie tylko ten ich trening, bo inaczej nie byliby powtarzalni, zaden sprzedawca tam nie ma sumienia, az taki zyskowny interes? Faktycznie patrzac na ich zyski to chyba tak... A producent powinien zwrocic kase za opaske, co prawda jakis dowod potrzebny ale wystarczy wydruk z konta jak karta bylo placone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dający kawałek plastiku.................. Najlepsze jest to, że nieważny jest kształt, nieważne jest też czy to opaska czy naszyjnik :) Ważne jest jedno ! Aby ciemny lud to kupił :)

Witam A ja wcale tak nie uważam. W poście #12 opisałem mój eksperyment z opaską. Na mnie opaska nie działa (moją córkę, żonę i dwóch znajomych- tyle sprawdziłem) Ale na kolegę, który ją zakupił i mi pożyczył. W jakiś sposób oddziaływuje (placebo etc..) O moim eksperymencie wcale mu nie powiedziałem. (skoro wierzy, a wiara czyni cuda) Gramy razem w tenisa, wydaje mi się że rzeczywiście lepiej gra. Ja jak zakładam, nic się nie zmienia. Ma lepsze samopoczucie- bardzo dobrze- tak trzymać. Co do znanych sportowców "reklamujących" opaskę- myślę że mają z niej przede wszystkim taką samą korzyść jak z napisu MOBIL 1 VERVA Coca-Cola ....... na swoich ciuchach. A tak poza nawiasem, czy to ważne na czym ludzie robią biznes. Ważne by go robili. Ile ludzi ma przez to pracę (produkcja, reklama, dystrybucja....) No i krzywdy, tyż nikomu nie robią. A kasę zarobioną dalej puszczą w ruch. Szkoda tylko że to nie ja wymyśliłem taką opaskę :rolleyes: Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 18 styczeń 2011 - 07:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedaja kawalek plastiku w takiej cenie to OK, ale jezeli szkola ludzi w celu uzycia zaleznosci cwiczen w sposob celowo wprowadzajacy w blad to IMO oszustwo i mozna wejsc na droge karna. metaal tylko potwierdzil to co pokazalem na filmiku z youtube, a nawet wiecej (bo to bylo pewne jak) pokazal ze sa trenowani w oszustwie. Ale wyglada ze malo osob go ogladnelo. Z ciekawosci ogladalem oficjalne testy (w tym wynalazcy) i wszystkie opieraly sie na tych 3 sztuczkach, zadnej nowej nie wymyslili (a pewnie mozna) od czasow new age... P.S> Opaska jak napisalem wczesniej moze dzialac lekko na zasadzie kiraxa (co nie bylo zamierzone), lub po prostu jako zwiekszenie czucia reki (sportowcy czesto tam lekkie bandaze nosza) i ogolnie popularna jest bielizna kompresyjna. Ale z hologramem to nie ma nic wspolnego.

Użytkownik lucasd edytował ten post 18 styczeń 2011 - 11:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie bredniowate testy mam uwierzyc LOL Gosc umial od poaczatku, jak nie oszukuje to potrzebowal placebo. Moglbym wierzyc jakby bez stal 10s, a z 13s. A nie cuda nie widy, ktory sa tak niebywale ze dowod naukowy powinien wyjsc w 5s, a tu cisza. Ogladalem na yt, jak wynalazca opaski testowal na slepo w TV i mial skutecznosc przypadkowo jak nie wiedzial, i 100% jak wiedzial. Oczywiscie testy byly oszukancze (jak w linku wyzej). P.S. W komentarzach widzialem ze sie wysmiewali z opaski (glosniki wylaczone i nie znam hiszp....) Ale ogolnie komentarz moj stoi do wszelkich wynalazkow

Użytkownik lucasd edytował ten post 20 styczeń 2011 - 15:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wciskanie ludziom kitu jest nieetyczne i jest zwykłym naciąganiem. To tak jak z jogurtami Danone - ponoć miały mieć zbawienny wpływ na zdrowie. U nas ciągle tak to reklamują a w USA Danon przegrał proces o to i musi karę płacić za wprowadzanie w błąd ludzi.

Witam No to może byśmy wytoczyli proces Power Balancowi. Wg. mnie nie trudno będzie udowodnić że to nie działa. Mam kilka pomysłów.;) A tak na "bardziej poważnie". Dziwi mnie, że ktoś nie wpadł na ten pomysł w USA. No chyba że ktoś już przegrał :confused: " i opaska działa" :eek: Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie pieknie dzialaja te cwiczenia, ale ja moge tak samo je zrobic wykorzystujac magiczne fasolki na sznurki, ktore kupilem za swoje narty. A kazdy wie ze magiczna fasolka bedzie lepsza od hologramu. w 1 i 2 cwiczeniu wykorzystujemy drobny niuans polegajacy na lekkiej modyfikacji kierunku nacisku w 3 samo rozciagliwosc, po przerwie sie mocniej rozciagniemy bez zadnych fasolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej tylko Formule 1 noszą je Mark Webber i nasz rodak Robert Kubica. Różnokolorowe wersje opasek miało na swoich nadgarstkach min. 35% kolarzy biorących udział w tegorocznym Tour de France i drużyna piłkarska Holandii.

Witam Od kiedy Robert używa opaski? Bo najlepszy sezon miał w 2008 roku. Może niech przestanie wierzyć że opaska będzie jeździć za niego, to znowu poprawi wyniki. A może bez opaski, było by gorzej? :rolleyes: Natomiast Holendrom opaski prawie pomogły- było tuż tuż. Dobrze by było za sponsorować opaski naszym skoczkom. Koszt niewielki, a może się uda. Jak pisałem wcześniej- wiara czyni CUDA Jak w moim podpisie. Kto nie spróbował, ten nie wie. Ja spróbowałem- Na mnie opaska nie działa. Taka ze sklepu, nie z Allegro. Chociaż eksperyment, który przeprowadziłem- wydaje mi się, że coś udowadnia. Jak ktoś ma możliwość, to niech go powtórzy. Będziemy mieli większą wiedzę, bo jeden, to za mało. Opaskę można oddać, to tak jakby ją wypożyczyć i eksperymentować (sprawdzić na jakich warunkach można oddać!!!!!!) Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 27 styczeń 2011 - 07:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...