Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem cantingu...


Omen07

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po probach na stoku canting mam ustawiony na 0... Roznice: Ustawienie na 0: Lepsze trzymanie na krawedziach... Narta plasko prowadzona szuka skretu... Ustawinie na )(: Ciut gorsze trzymanie na krawedziach... Narty spokojniejsze przy jezdzie na wprost... Zaznaczam, ze roznice byly ledwo wyczuwalne i dotycza wspomnianego zestawu (top-slalomka + buty flex 130)... Na allroundach ze sredniej polki i miekszych butach roznice sa zupelnie inne i tam w gre wchodzi tylko ustawienie na 0...

Wlasnie chcialem to zaproponowac, czyli proby na stoku, ale widze ze juz sam na to wpadles. To jest najlepsza metoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac jak ja mam np nogi typowo tak () to jaki canting na + czy na - ???

... tylko co to jest + a co - :rolleyes: cholewka musi odzwierciedlac uksztaltowanie nogi czyli jak mas () to cholewki musza byc pochylone na zewnatrz a jak masz )( to do wewnatrz, inaczej mowiac jak staniesz w pozycji podstawowej to podeszwa buta musi jednolicie przylegac do podloza, to na poczatek a potem (jak napisalem w poprzenik poscie) empiryczne regulacje na stoku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
przecież odpowiedź masz dwa posty wyżej... tu. Nie ma na bucie napisane "best setting for arturo75". Przykro mi. Jak już zacząłeś kręcić w obie strony (niezbyt roztropne nie wiedząc jak) to teraz możesz już tylko minimalizować straty wg zasad jak opisano... stajesz "normalnie" i ma być "płasko".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
z tego co rozumiem twoim problemem nie są krzywe nogi. rozumiem że chodzi raczej o to ze normalny czlowiek podczas chodzenia nie stawia nog || tak tylko \/ tak... a w butach nogi ma sie ||... moze pomoglyby np buty fischera poniewaz w nich jest patent taki ze noge masz w srodku tak : / a but stoi prosto : | mam nadzieje ze wiesz o co chodzi.... a czy twoje problemy nie wynikaja z płaskostopia przypadkiem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety boje się że nie wiem jak ci pomóc... canting przydaje się gdy masz krzywe nogi czyli np. ty masz nogi tak () to wtedy canting ustawisz tez tak () i wtedy cholewki buta rozchodza się jakby na zewnatrz od siebie i dzięki temu narta nie łapiew tym przypadku zewnetrznej krawedzi cały czas... z tego co ja zrozumiałem to twojego problemu canting nie rozwiąże.. ale jeśli masz możliwość to idź do sklepu i przymierz jakieś buty fischera (wiem że one napewno mają ten patent że w środku masz noge o tak / a but na zewnątrz stoi | prosto nie wiem czy jakiś inny producent też to robi zapytaj się...) i zobacz czy jak postawisz nogi równolegle to jest ci wygodniej... może to pomoże... pozdrawiam i powodzenia!!! ;) PS a jesli nie to pewnie to kwestia przyzwyczajenia i potrenowania troche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Wie ktoś może jak ustawić canting w butach Fisher SOMA RC4 COMPETITION 110? Bo tam nie am regulacji typu +/-. Poza tym mam jeszcze problem z samoczynnym rozkręcaniem się regulacji cantingu w tych butach(szczególnie w prawym). Wie ktoś może o jakimś smarze czy patencie który by to wyeliminował. Bo co 2 dni muszę dokręcać ;/

PRZYSPAWAJ. A tak na poważnie. idź do sklepu z częściami np. do ciągników, maszyn rolniczych. Zapytaj o płyn zabezpieczający śruby przed odkręcaniem. Mam taki w kolorze niebieskim, są różne . nie bierz tego najtwardszego bo śruby już nie odkręcisz. sugeruję zakup malutkiej tubki - bo większe buteleczki markowej firmy to już wydatek rzędu kilkuset złotych. Mała tubka 30-50 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...