Skocz do zawartości

Narty dla nastolatka


matiass777

Rekomendowane odpowiedzi

http://snowsport.pl/...=detail&id=3350 Co o tych nartach sądzicie? Mam 174cm wzrostu, jaki rozmiar będzie dla mnie dobry? I tak na uboczu się zapytam, czy po kupnie nart na pierwszy wyjazd smarować narty, czy są one jakoś przygotowane przez producenta? Nie chcę wydać więcej pieniędzy, bo zakładając, że te narty wystarczą mi na max 3 sezony nie opłaca mi się walić w nie krocie. podbijam up, potrzebuję szybko odpowiedzi, bo się składam do zamówienia. Jakby było potrzebne to: 1. M 2. 15 lat 3. 60kg 4. 174cm 5. 7-8 lat, nie mogę dokładnie określić 6. 7-8 7. Head Edge 7.0 8. Fischer RC4 stare, uczucia mieszane i nie chciał bym porównywać do tych teraźniejszych nart 9. Myślałem nad slalomkami, ale chyba się nie sprawdzą, więc wybrałem te fischery z linku wyżej 10. Lubię przygotowane trasy, najlepiej czerwone. Ale częściej walam się po mniejszych wyciągach niż po większych ośrodkach (600-1000m). 11. sportowe ambicje nie do spełnienia w tym hamowanym kraju 12. W prawie każdy weekend jak są warunki. 13. 700-800zł Obecnie zastanawiam się nad jeśli ktoś by nie zauważył na górze: http://snowsport.pl/...=detail&id=3350 I na pewno oczekuję wiązań na płycie, bo bardzo polubiłem wyższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle do zabawy, co nie ma gdzie poszaleć. A więc zastanawiam się nad 155-160. Jestem bardziej skory na krótszą, bo lubię bardziej styl taki slalomowy, czyli mocno zaciągać i sypać śniegiem na prawo i lewo niż tradycyjny styl jazdy na długich nartach. No i właśnie rosnę i szkoda mi kasy na coś lepszego. edit: A więc mam do rozważenia teraz taką propozycję: http://snowsport.pl/...=detail&id=3438 . Co o niej sądzicie, i jaką długość lepiej wziąść 153, czy 160?

Użytkownik matiass777 edytował ten post 12 grudzień 2010 - 18:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sam napisałeś - jeszcze rośniesz więc zdecydowanie 160, tym bardziej, że jesteś już wysoki. Tak szczerze to obie narty, które rozważasz są nartami przeznaczonymi raczej dla początkujących. Napisałeś, że jeździsz na 7-8 więc porozglądałabym się na Twoim miejscu za jakimiś np. rocznymi nartkami z wyższej półki (sama jeżdżę mniej więcej na tym samym poziomie co Ty i nie kupiłabym takich nart ze wzglęu na to, że ograniczają możliwości robienia postępów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://snowsport.pl/...=detail&id=3438 Bardzo rozważam nad tymi. Nie chcę używanych, bo nigdzie w pobliżu nie mam nic pewnego, chyba, że chodzi o jakieś z wypiłowanymi już krawędziami i ślizgiem po 10 wkładkach. A na Allegro mama niezbyt miłe doświadczenia z używanymi przedmiotami. Jeśli chodzi o blokadę w rozwijaniu się to i tak nie wykorzystam tych w pełni na nędznych polskich stokach. Teraz wydam max 1000zł na narty, bo raczej po 3 latach i tak ciężko będzie mi je sprzedać, a potem to już mogę sobie kupić coś koło 2500zł i lansować. Miał ktoś styczność z tymi nartami, albo w ogóle z firmą Blizzard? Jakieś cechy szczególne mają narty tej firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wykorzystam tych w pełni na nędznych polskich stokach.

złej baletnicy... dokończ :)

kupić coś koło 2500zł i lansować.

nawet nie próbuj kupować sprzętu, żeby się lansować... bo co to z Ciebie wtedy wyrośnie :) Musisz się chyba zdecydować na coś używanego, czasami się trafi coś całkiem fajnego na allegro, może ktoś z forum Ci pomoże ocenić stan nart w danym sklepie, jak sam nie będziesz mógł do takowego dojechać... bo według mnie to nie masz co się męczyć z nartami dla początkujących, to żadna przyjemność :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o narty Blizzard, to odradzam ci ich kupno. Nie są one dobre pod względem użytych materiałów oraz są bardzo nietrwałe, co mówię z własnego doświadczenia. Ale popieram głosy innych, żebyś poszukał innych nart niż te, do których podałeś linki. Jeżeli jeździsz na 6-7, to te narty są dla ciebie za słabe. Jeżeli chodzi o długość nart, to gigantowe powinny być mniej więcej o 5 cm dłuższe albo takie same, jak twój wzrost. Długość należy też dostosować do twoich umiejętności, więc proponuję ci długość 160, na pewno nie krótsze. Sama mam narty gigantowe o 6 cm dłuższe, niż moja wysokość. POzdrawiam :P

hmmm... on nie pisał o nartach gigantowych :) napisał, że preferuje bardziej krótki skręt ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a te Blizzardy to nie są raczej giganty. 14,5 metra to nie jest raczej gigantowy promień. Tylko z tym preferowanym stylem jazdy to jest różnie. Jestem jeszcze młody i nie mam wyrobionego stylu, więc wszystko przede mną. Ogólnie to nie miałem styczności z nartami jakimiś lepszymi. Do soboty muszę coś znaleźć, bo wyciągi działają, a ja jeszcze w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...