Skocz do zawartości

Kielce - Niestachów.


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze od biedy Krajno. Tylko trzeba zadzwonić i zapytać, czy działa przedszkole narciarskie. Krajno leży niecałe 10 km od Niestachowa w kierunku na Starachowice. Opis ośrodka masz Anuśka w ośrodkach świętokrzyskich.

Tak, dzięki. Krajno znam. Nawet udało mi się tam pojeździć w ostatni weekend ubiegłego roku (trochę przy okazji załatwiania jakiś spraw w Kielcach) :). Ale z tego co słyszałam, w Krajnie w weekendy jest najbardziej tłoczno. Na razie nastawiam się na Niestachów, a gdyby były tłumy zaatakujemy Stadion. Gdyby ktoś jeszcze zechciał coś podpowiedzieć w kwestii dobrego instruktora dla malucha, byłabym wdzięczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, byłem od 18 do 20. Warunki spoko, chociaż na początku śnieg taki jakby tępy, wolny. Pod koniec jednak to wrażenie zniknęło. Ludzisków w sam raz, nie za dużo, nie za mało. Ciekawe jak będzie od poniedziałku. Jedyne co, to niedosyt. Przydałoby się trochę dłużej i trochę stromiej. Jako górka Tumlin lepszy. Tylko z kolei za drogi. Może czas na Telegraf?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam w ostatnią sobotę. Cały dzień sypał śnieg i może dzięki temu nie było tłumów. Kolejek do wyciągów brak, ale z drugiej strony prawie wszystkie orczyki jeździły zajęte.
Moje najmłodsze dziecko pojeździło na stoczku "przedszkole narciarskie". Muszę przyznać, że naprawdę stoczek fajnie zrobiony pod dzieci - na początku trochę większy spadek, potem wypłaszczenie prawie do zera, żeby w razie czego bezpiecznie się zatrzymać. Wymalowane materace, bramki itp. Młody połknął bakcyla i będzie z niego narciarz :)
Co do głównego stoku - hmmm. Cóż dobrego można powiedzieć: że dobrze przygotowany, że bardzo miła i pomocna obsługa przy wyciągach, że... No właśnie. Przydałoby się 2 razy dłużej i 2 razy stromiej :) Nawet moje dzieci to zauważyły.
Ale nie ma co narzekać. Wszyscy trochę pojeździliśmy i naprawdę fajnie spędziliśmy czas. Pewnie tu wrócimy, bo mimo padającego śniegu i średnio odśnieżonych dróg podróż z W-wy zajęła nam ciut ponad 2,5 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. warunki bdb chociaż temperatura +1 i śnieg był trochę tępy. Stok przygotowany bdb. Jeżeli chodzi o ilość osób to tak do godz 11:30 był luzik i ok 10 osób na stoku a później już tylko gorzej. Chodziły oba wyciągi więc kolejki za wielkie się nie tworzyły (max 5-6osóB). Ok godz 14-tej stok był już trochę rozjeżdżony ale jeszcze nie przeszkadzało w jeździe. Obsługa jak zawsze ok - pomagała przy orczyku, jeżeli ktoś spadł i miał problemy to też zaraz biegli żeby pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w sobote jechać do Krajna czy Niestachowa. Ostatnie dwa weekendy pojezdziłem w Bełchatowie. Ale trzeba smakować nowych miejsc. Co doradzacie ?

Jeśli jedziesz sam, polecam Krajno - trochę stromiej i dłużej (stromiej jak na warunki świętokrzyskie). Jeśli z dziećmi - Niestachów z uwagi na lepszą infrastrukturę - przedszkole narciarskie, plac zabaw, lepszej jakości wyciągi (nie szarpią), sympatyczna i pomocna dzieciom obsługa itp, ale sama górka słabsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedzielę od godz 18-tej do końca i powiem szczerze. że było spoko. warunki bdb - co prawda po całodniowym ujeżdżaniu zrobiło się lekkie kartoflisko ale jakoś nie przeszkadzało mi to za bardzo. Śnieg dobrze niósł. Obsługa jak zwykle ;) Ludzi było sporo ale czym bliżej zamknięcia tym robiło się luźniej. Ok 20:30 jeździło raptem może 10 osób. Ta weekendowa cena trochę jednak odstrasza i chyba wszystkie kolejne wyskoki będę planował "w tygodniu" ;)

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...