Skocz do zawartości

Kielce - Niestachów.


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Ośrodek narciarski położony około 14 km od centrum Kielc. Dane na temat wyciągów; 1. wyciąg orczykowy TATRAPOMA, dł. 450 m., różnica poziomów 70 m, przepustowość 750 os/h, średnie nachylenie 15% 2. wyciąg orczykowy TATRAPOMA, dł. 430 m., różnica poziomów 65 m, przepustowość 500 os/h, średnie nachylenie 15% 3.wyciąg orczykowy TATRAPOMA, dł. 220 m., różnica poziomów 35 m, przepustowość 500 os/h, średnie nachylenie 12% 4. wyciąg na linę, bezpodporowy MIKESKA - przedszkole narciarskie, dł. 80 m., różnica poziomów 15 m, przepustowość 500 os/h, średnie nachylenie 10% 5. wyciąg zaczepowy bezpodporowy MIKESKA - snowtubing, dł. 100 m., różnica poziomów 15 m, przepustowość 500 os/h, średnie nachylenie 10% Darmowy parking. Wypożyczalnia sprzętu Bar I... drożyzna jak to w kieleckim. Więcej na stronie; http://www.niestachow.pl/site.php?page[0]=opis_osrodka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
I długo nie wymyślą, bo to nie jest w interesie właścicieli stoków. Poczekajmy cierpliwie do przyszłego sezonu, konkurencja pomału wzrasta i biorąc pod uwagę koszty juz w tej chwili lepiej opłaca się jechać na cały dzień nartowania z Kielc do Szczyrku, czy Wierchomli. Prosty rachunek; Dzienny karnet w w/w ośrodkach to koszt 68 zł. w sezonie razy 4 osoby z rodziny to 272 zł. plus dojazd około 150 zł. razem 422 zł. Przez cały dzień jesteśmy w stanie przejechać po 30 km , co daje 4X30 = 120 km. Kielce i okolice, najdłuższe stoki mają 600 m. Jeden wjazd to 3 zł. żeby przejechać 120 km potrzeba wydać 600 zl. przy stoku o długości 400m, a takich mamy większość to kwota wyniesie 900 zł. Proste porównanie Kielce 600-900 zł. Wierchomla 420 zł. Nic dodać, nic ująć, poza tym że w Wierchomli nie męczymy sie na orczyku tylko mamy komfort wjazdu na kanapie.

Użytkownik robertw edytował ten post 22 luty 2011 - 11:41 literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja jeżdżę często do niestachowa i napiszę tak. Świetne miejsce dla początkujących jak również dla rodzin. Karnety czasowe świetna sprawa. Jednak jak ktoś już nauczy się troche jeździć to niestety będziemy odczuwać niedosyt. Stok jest spoko ale praktycznie tylko od górnej partii do połowy bo potem wypłaszcza i już nudy i jazda na krechę. Przeważnie w tej partii też śnieg bardziej zlodowaciały i większe muldy. Podsumowując jeżeli dopiero zaczynamy zabawę z nartami lub chcemy wyskoczyć z dzieciakami to jest ok ale jak chcemy podczas jazdy trochę adrenaliny i funu to możemy być lekko zawiedzeni. PS. byłem wczoraj - warunki ok i jeszcze temperatura była w miarę to -7st - wykupiłem karnecik 3 godzinny za 25zł i trochę się rozruszałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w tej partii też śnieg bardziej zlodowaciały i większe muldy.

"Sylvek - chopie" czyś Ty kiedykolwiek widział i jeździł po zmrożonych muldach? Ze mnie d..a nie narciarz, ale zdarzyło "misie" śmigać po trudnym terenie i poza nim i ... w Niestachowie nie widziałem NIGDY muld :eek: Trochę nierówności bywa, ale muldy :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. No może przesadziłem z tymi muldami :P Oczywiście chodziło mi o nierówności - użyłem złego słowa poprostu :D Sorki za ewentualne wprowadzenie kogoś w błąd. Poprawiam się - w dolnej partii stoku są zmrożone nierówności (przynajmniej wczoraj były) :) W zasadzie to jakoś tam nie przeszkadza za bardzo ale piszę informacyjnie. pozdrówki

Użytkownik Sylvek edytował ten post 01 luty 2012 - 23:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Byłem dziś (nawet 2 razy) i potwierdzam, że stok przygotowany super. Warunki tak jak piszą na stronce - chyba jedne z najlepszych jakie były w tym sezonie. Wieczorem też było elegancko. Śnieżą dlatego, że w nocy przymrozki ale jak zaczną być plusowe temp w nocy (co ma się zacząć od jutra lub piątku) to się skończy śnieżenie - i sezon :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
No tak, zaraz będę posądzony o marketing, reklamę, kunktatorstwo, ale ten stok świeci przykładem w świętokrzyskich warunkach. Czasowe karnety, 3 h w tygodniu potrafią doprowadzić do rozstroju żołądka u typowego, napalonego narciarza. W ciągu tego czasu można odwalić i 35 zjazdów :))) To w przeliczeniu na kilometry/czas/koszty daje mocną podstawę aby konkurować skutecznie z innymi ośrodkami w świetokrzyskim. Poza tym, organizacja ośrodka, obsługa, możliwości, tylko skocznia w Kielcach może konkurować. Jak na "Allegro: POLECAM ten ośrodek. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wybieram się w weekend z dzieciakami do Niestachowa. Mam pytanka do bywalców :) 1. czy w sobotę są zwykle jakieś chore tłumy, czy ruch jest w miarę na bieżąco? Patrzyłam na kamerkę jakoś w tygodniu i był luz. Ale weekend może się rządzić swoimi prawami. 2. czy ktoś mógłby polecić jakiegoś fajnego, wesołego instruktora dla małego dziecka, który pracuje w Niestachowie? Najmłodsze dziecko stanie pierwszy raz na nartach (no może prawie pierwszy :), a wiadomo, że początki najważniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jest w miarę - gorzej niedziela. Do tej pory ruch był mniejszy bo pogoda była taka sobie. Aktualnie ośrodek jest zamknięty bo dośnieżają przed feriami, które zaczynają się w świętokrzyskim od 14-tego. Biorąc pod uwagę, że jest lekki mróz, stok będzie raczej dobrze przygotowany i będzie to praktycznie juz początek ferii to może być sporo ludzi tym bardziej, że po tej kapryśnej pogodzie ludzie są pewnie "głodni" białego szaleństwa ;) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jest w miarę - gorzej niedziela. Do tej pory ruch był mniejszy bo pogoda była taka sobie. Aktualnie ośrodek jest zamknięty bo dośnieżają przed feriami, które zaczynają się w świętokrzyskim od 14-tego. Biorąc pod uwagę, że jest lekki mróz, stok będzie raczej dobrze przygotowany i będzie to praktycznie juz początek ferii to może być sporo ludzi tym bardziej, że po tej kapryśnej pogodzie ludzie są pewnie "głodni" białego szaleństwa ;) pozdr

Sylvek, widzę, że jesteś stałym bywalcem :) Dzięki za odpowiedź! A podpowiedz mi, gdzie warto jeszcze pojechać (oczywiście w świętokrzyskim), jeśli w Niestachowie byłyby tłumy? Jakiś inny stoczek dla dwójki jeżdżących dzieci i trzeciego stawiającego pierwsze kroki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rodzinnie i pierwszy raz to polecam wyciąg na Skoczni. Dla dzieciaków wyciąg taśmowy, obok lodowisko, oraz dwa orczyki na w miarę łagodnej górce. Przy stoku restauracja z dobrym jadłem i możliwością noclegu. Warto.

Ooo! Może to i fajna opcja. Zaraz zerknę na www, jak to wygląda. Jeśli chodzi o Niestachów, to podoba mi się pod kątem rodzinnego wyjazdu, bo dwójka dzieci może sobie samodzielnie jeździć na wyciągach 1 i 2, a ja z najmłodszym na wyciągu dla dzieci lub nr 3. Straszą dwójkę mam wtedy w miarę w zasięgu wzroku. A na Skoczni nie będzie tłumów w weekend? Trochę mam obawy, bo w końcu to w mieście, więc łatwy dostęp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...