Jump to content

Buty Damskie Rossignol, Salomon czy Atomic?


Recommended Posts

Hey! Przymierzam się do kupna butów. Wpadły mi w oko 3 propozycje, mianowicie : 1. ROSSIGNOL XENA SX 40 -> http://allegro.pl/bu...1308623178.html 2. SALOMON Divine 770 -> http://allegro.pl/no...1313115206.html 3. ATMOIC B70 -> http://allegro.pl/su...1315188132.html Czy ktoś ma doświadczenie z tymi modelami? Które będą najlepsze dla średniozaawansowanej narciarki? Dodam, że posiadam narty Elan Black Perla TMD. Bardzo proszę o pomoc.
Link to comment
Share on other sites

Witam, będziesz mierzyła te buty przed zakupem czy kupujesz w ciemno? Stanowczo odradzam Ci to drugie. Moim zdaniem w narciarstwie od buta zależy najwięcej, dlatego musi to być zakup mocno przemyślany. Z tego co widzę od razu odrzuć Rossignola bo słabszego buta to już chyba nie ma, Salomon niewiele lepszy, Atomic już dobry, wart tej ceny. Dodam, że jest to seria B czyli szersza w śródstopiu w odróżnieniu od M.. miałaś na nodze którykolwiek? Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Dobrze jest na początek poczytać forum, bo odpowiedzi na takie jak ww. pytania padły już wiele razy :) Głównym kryterium doboru butów jest ich właściwe dopasowanie, oto jak je przymierzać: http://www.skiforum....ead.php?t=15831 i video do tego: Dobrze dobrane to także dostosowane do masy i umiejętności, tu znajdziesz pewien schemat: http://www.skiforum....ead.php?t=22953 ...i w końcu: na firmę, kolory itp. patrzymy raczej na końcu - dopasowanie jest najważniejsze. ... nie kupujemy przez internet bez wcześniejszego przymierzania - pod żadnym pozorem! :)
Link to comment
Share on other sites

SALOMON Divine 770 - akurat dzisiaj testuję je w domu - moja rada: bez przymierzania absolutnie!!!!!!!!!!!!!!!! jakies dziwne sa, po 15 minutach mam wrażenie,że obcierają mnie we wszystkich mozliwych miejscach - eleganckie i owszem,ciepłe raczej tez, ale z wygodą gorzej!
Link to comment
Share on other sites

Dzięki śliczne za pomoc. Buty będę zamawiała przez internet, gdyż na to samo mi wyjdzie, gdybym chciała pojechać po nie do Warszawy. A zawsze istnieje przecież możliwość ich oddania jeśli nie będą pasowały. Zdecydowałam się, za namową Zordona :) na Atomici, mam nadzieję, że to dobry wybór i obejdzie się bez ich odsyłania. Zaraz biorę się za mierzenie nogi, zgodnie z instrukcjami z forum. Jak buty przyjdą poinformuję czy są okey :) Pozdrowionka! - > ale wcześniej chciałam jeszcze zapytać co sądzicie o butach Nordica ? Dokładnie model CRUISE X 55 http://allegro.pl/bu...1312219901.html Będę wdzięczna za opinie.

Użytkownik kerju edytował ten post 21 listopad 2010 - 11:56

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...