Skocz do zawartości

Buty zimowe trekkingowe - po nartach


alvaro99

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2021 o 18:44, star napisał:

Podobają mi się, jeden kawałek skory? ładne są. membrana jakaś jest.

Ale od Merrella kobita se kupiła takie z goretexem, który rozpadł sie w pół roku, but przemaka mimo niezbyt intensywnego miejskiego użytkowania, do tego odciski, ścięgno, rozne punktowe niedoskonałości, raczej słabo. ZadOwolona z Wolfskina, Scarpy, Lowa, Meindl, tak dla odmiany. Rozumiem, ze rozne są modele ale cień padł. Ja miałem fajne la Sportivy, 10 lat, w stylu tych właśnie ale nubuk, gore, choć takie przejściowe, kolejny model już mniej udany najpierw się rozkleiła podeszwa, potem rozpadł się but, ta hydroliza poliuretanowa opisywana przez hanwaga. Aha butów na gwałt nie szukam, ot pierwszy zwał się big star, stad żart.

Zrobiłem już w nich co najmniej 500km. Większość w górach (głównie Tatry) Nadal brak jakichkolwiek uszkodzeń. 

Nie wiem jak można być jednocześnie zadowolonym z czterech różnych marek, gdzie każda robi buty na inną stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 09:53, brachol napisał:

Też miałem kilka par Merrela, głównie letnie buty niskie z dobrą wentylację (siatka), wszystkie bardzo wygodne, trwałe. W góry moja ulubiona marka to Scarpa, ale już kilka lat nie kupowałem nowych butów na jesień/zimę to nie mam rozeznania jak jest teraz z jakością. Dobre buty skórzane moim zdaniem dają radę nawet bez membrany. 

Tylko nie ma dobrych butów skórzanych bez membrany. Wszędzie pchają membranę i/lub "drewnianą" podeszwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 17:00, Spiochu napisał:

Tylko nie ma dobrych butów skórzanych bez membrany. Wszędzie pchają membranę i/lub "drewnianą" podeszwę.

Drewniana powierzchnia to zmiana strategii wibram, kiedyś robili bardziej miękki, teraz jest twardy jak skała, a nie daj boże jak zimno i ślisko, pewno mniej się ściera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Drewniana powierzchnia to zmiana strategii wibram, kiedyś robili bardziej miękki, teraz jest twardy jak skała, a nie daj boże jak zimno i ślisko, pewno mniej się ściera...

Nie chodziło mi o przyczepność, ale amortyzację całego buta. Nie wiadomo czemu, większość butów turystycznych jest sztywnych i twardych, jakby służyły do wspinaczki w pionowym lodzie. Kiedyś było z tym jeszcze gorzej. A vibramy są różne. W Miurach też jest vibram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję jako buty podejściowe, rowerowe, letnie, miejskie itp. Scarpa Mojito - są rewelacyjne. Doskonałe trzymanie w skale ale też i na kostce brukowej. Nie mają membrany (bo niby po co ona w niskich butach ?). Po 5 latach wytrzymały intensywne użytkowanie. A inne marki/modele padały po 2 latach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 17:07, Spiochu napisał:

Nie chodziło mi o przyczepność, ale amortyzację całego buta. Nie wiadomo czemu, większość butów turystycznych jest sztywnych i twardych, jakby służyły do wspinaczki w pionowym lodzie. Kiedyś było z tym jeszcze gorzej. A vibramy są różne. W Miurach też jest vibram.

Tu masz miękkie https://www.eobuwie.com.pl/trzewiki-go-soft-mi07-a976-a805-07-maroon.html?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIttGB8JOi9AIVkYOaCh3TVweBEAEYASACEgLDsvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Pojawiłeś dość nagle, szybko na wszystkich możliwych forach bardzo aktywny, bardzo enigmatyczny i nie mający wiele do przekazania.

Teraz rozumiem te częste linki i przywołania.

Pełen Szacun za profesjonalną robotę, umiejętność wkręcenia, umiejętność szukania i szybkiego nabywania wiedzy a nie chamskie linkowanie. To jest profesjonalizm w działaniu, który niezwykle cenię. Nie traktujesz nas jak prymitywnych idiotów, co należy karać chłostą.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 22:22, Mitek napisał:

Cześć

Pojawiłeś dość nagle, szybko na wszystkich możliwych forach bardzo aktywny, bardzo enigmatyczny i nie mający wiele do przekazania.

Teraz rozumiem te częste linki i przywołania.

Pełen Szacun za profesjonalną robotę, umiejętność wkręcenia, umiejętność szukania i szybkiego nabywania wiedzy a nie chamskie linkowanie. To jest profesjonalizm w działaniu, który niezwykle cenię. Nie traktujesz nas jak prymitywnych idiotów, co należy karać chłostą.

Pozdrowienia serdeczne

Jesteś głupszy niż myślałem, albo bardziej zawzięty. Buty mi się zwyczajnie spodobały, nawet bardziej wygląd, choć to, ze dość miękkie tez, po różnych skorupach jak Boreal itp. Linki wstawiam raz na 100 postów, ale ty ani liczyć ani myśleć sam nie potrafisz. Jeździć tez nie, choć pamiętasz jak to było zaraz po wojnie, takie tam wypominki. No i co i rusz takimi sucharami nas na wszystkich forach raczysz. Ze tylko narta sportowa. Ze tylko 2m. No i gigant, tu może i racja bo na gigancie bywasz dość często. Nie pozdrawiam, nie polecam. Ogarnij się chłopie, ew. pójdź na rower. To ci jakoś wychodzi, wyprzedzasz staruszkę, przewrócisz malca i wygrasz… a o to przecież jedynie ci chodzi. PS a Enigma to kod, co bystrzejszy ogarnie, nie pojawiłem się nagle, na nartach jeżdżę od dziecka, na forum wspinaczkowym pisałem sporo, potem inne, w końcu narciarskie. Na nartach spędzam średnio po 50 dni w sezonie i z innymi pasjonatami się tym po prostu dziele, rozumiem, ze to dla ciebie skomplikowane i enigmatyczne…

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2021 o 15:49, star napisał:

 

Nubuk, ładne wzmocnienie przodów, kolorek też fajny, goretex, miękkie przeloty sznurówek. Cudeńko.

ZAJEBISTE, DOKŁADNIE TEGO SZUKAŁEM.

WIELKIE DZIĘKI!!! 

KUPUJĘ

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wujot napisał:

 

Nubuk, ładne wzmocnienie przodów, kolorek też fajny, goretex, miękkie przeloty sznurówek. Cudeńko.

ZAJEBISTE, DOKŁADNIE TEGO SZUKAŁEM.

WIELKIE DZIĘKI!!! 

KUPUJĘ

chyba te raczej https://www.eobuwie.com.pl/trekkingi-salomon-outward-gtx-gore-tex-412873-26-v0-dark-denim-black-turkish-sea.html?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIl6mGr8PX9AIVkeCyCh0jzAO8EAEYASABEgIcY_D_BwE

ach ten brak rzetelności

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

No przecież napisałem, że niebieskie!

Fajny kolor!!!

Czerwone są p....ie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, star napisał:

Jesteś głupszy niż myślałem, albo bardziej zawzięty. Buty mi się zwyczajnie spodobały, nawet bardziej wygląd, choć to, ze dość miękkie tez, po różnych skorupach jak Boreal itp. Linki wstawiam raz na 100 postów, ale ty ani liczyć ani myśleć sam nie potrafisz. Jeździć tez nie, choć pamiętasz jak to było zaraz po wojnie, takie tam wypominki. No i co i rusz takimi sucharami nas na wszystkich forach raczysz. Ze tylko narta sportowa. Ze tylko 2m. No i gigant, tu może i racja bo na gigancie bywasz dość często. Nie pozdrawiam, nie polecam. Ogarnij się chłopie, ew. pójdź na rower. To ci jakoś wychodzi, wyprzedzasz staruszkę, przewrócisz malca i wygrasz… a o to przecież jedynie ci chodzi. PS a Enigma to kod, co bystrzejszy ogarnie, nie pojawiłem się nagle, na nartach jeżdżę od dziecka, na forum wspinaczkowym pisałem sporo, potem inne, w końcu narciarskie. Na nartach spędzam średnio po 50 dni w sezonie i z innymi pasjonatami się tym po prostu dziele, rozumiem, ze to dla ciebie skomplikowane i enigmatyczne…

 

Cześć

Nie denerwuj się, przecież autentycznie doceniłem Twoją pracę i nawet napisałem do Ciebie post - doceń to i nie zepsuj.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...