Skocz do zawartości

Rękawice Level vs Reusch vs Dainese


Maciek ComeOn.pl SKI TEAM

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie jakie macie doświadczenia z rękawicami tych firm, z jakimi modelami? Dainese widziałem w Krakowie w sklepie po sezonie, ale cena zabijająca. Warto? Przy wpisach proszę o wzięcie pod uwagę, że mają być dla osoby, która marznie w ręce i woli kupić raz o dobrą rzecz.

Użytkownik Maciek ComeOn.pl SKI TEAM edytował ten post 12 październik 2010 - 18:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych 3 firm znam reusch i dainese... sam mam rękawice właśnie reuscha takie jak tu http://www.skionline...4&id_modelu=898 i musze powiedzieć że jestem z nich bardzo bardzo zadowolony... o ile się nie myle płaciłem za nie 2 sezony temu 229 zł z 279 zł(dostałem rabat 50 zł za ładny uśmiech dobrze to pamiętam :D) ręce nie przypominam sobie żeby mi w nich zmarzły a zwykle marzną mi bardzo i miałem z tym zawsze wcześniej problemy!! dlatego polecam z czystym sumieniem.. oczywiście nie wiem jak inne modele... natomiast co do dainese to kojarzy mi się firma raczej ze sprzętem motocyklowym ;p i w tej dziedzinie myślę że jest to bardzo dobry producent ale też bardzo drogi ( i tu napewno nie płaci się tylko za wysoką jakość ale też za napis i znaczek ;p) ale jak kogoś stać to czemu nie.. napewno firma dosyć ekskluzywna // z wyższej półki... pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mogę polecić Level'e. Mam model Powder XCR - z membraną Gore Tex i wewnętrzną wkładką polarową. Sprawdziły się w ekstremalnych warunkach (minus 20 st. było na pewno, dodatkowo mocny wiatr). Przy wyższych temperaturach można wyjąć wewnętrzną rękawiczkę, a dzięki systemowi wentylacji od biedy ręka się nie spoci. Link: http://levelgloves.c...ride/powder-xcr

Użytkownik wueres edytował ten post 17 październik 2010 - 22:55 link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam, chyba od roku, rękawice Levela ->http://www.skionline...4&id_modelu=963 . Mogę powiedzieć tyle że są ciepłe, miękkie i dosyć dobrze chronią przed wilgocią czy tą z zewnątrz czy wewnątrz. Mankamentem jest łatwo uszkadzająca się skóra - traci kolor, lico schodzi. Wcześniej miałem jakieś Racingowe Reusche- wszystko było ok poza utrzymywaniem ciepła. Zobacz sobie ofertę LEKI-dobre rękawice mają od kilku sezonów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że mogę zabrać głos w tym temacie , gdyż w krótkim czasie wymieniłem (wyrzuciłem kilka par rękawic) łudząc się ,że jeśli wydam o połowę mniej kasy , kupię dobre rękawice ...nic z tego . Również tak jak Ty "dotarłem" do podobnego momentu i postanowiłem kupić solidne "firmowe" rękawice. To była już końcówka sezonu , więc trafiałem na same wyprzedaże , ale jak wiadomo jeśli coś jest przecenione to z reguły w nietypowych rozmiarach (albo duże , albo tragicznie małe). Aż w końcu BINGO!! w sklepie turystycznym natrafiłem na Reusch-e http://www.skionline...7&id_modelu=910 rozmiar ok! , cena z 279 na 189zł !!! To był zakup , który sprawił mi najwięcej radochy w ostatnich latach . Nawet z nowych nart i butów nie cieszyłem się jak z tych rękawic, co wzbudzało prawdziwe zdziwienie u moich "towarzyszy" na stoku :D:D:D. Rękawice okazały się miękkie (pewne trzymanie kijków), ciepłe, nieprzemakalne i mają wszystko co powinny mieć , czyli ściągacz w nadgarstku i na mankiecie , profilowane palce a od spodu skóra chroniąca przed uszkodzeniami... Dodam jeszcze ,że marznięcie rąk w większości jest spowodowane najpierw przepoceniem z powodu złego materiału (brak membrany) :)

Użytkownik Iven edytował ten post 18 październik 2010 - 07:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...