Skocz do zawartości

BUTY Nordica Speedmachine 14 czy Tecnica Dragon 120 Hiperfit


hollly

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Czas zmienić moje Atomic T11 na coś nowego. Ze wstępnej analizy wybrałem Nordica Speedmachine 14 i Tecnica Dragon 120 Hiperfit. Cenowo podobnie z sezonu 09/10 czyli około 1000 zł. Poproszę użytkowników o opinie :) Szukam buta twardego ale bez przesady, narty w chwili obecnej to dynastar 64 comp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Czas zmienić moje Atomic T11 na coś nowego. Ze wstępnej analizy wybrałem Nordica Speedmachine 14 i Tecnica Dragon 120 Hiperfit. Cenowo podobnie z sezonu 09/10 czyli około 1000 zł. Poproszę użytkowników o opinie :) Szukam buta twardego ale bez przesady, narty w chwili obecnej to dynastar 64 comp.

Jedyną sensowną odpowiedź dostaniesz od swoich stóp i nóg :) Celujesz w najwyższe amatorskie modele - z pewnością jedne i drugie są b. dobre. Po prostu przymierzaj, jedne i drugie, i trzecie i czwarte, to powinieneś znać: http://www.skiforum....ead.php?t=15831 Jedna śrubka więcej czy mniej nie ma znaczenia - żaden dodatkowy "bajer" reklamowy nie zastąpi wygody i precyzyjnego sterowania nartą przy dobrze dobranych butach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...nikt Ci raczej tego nie doradzi,musisz sam poprzymierzać i stwierdzić które Ci podejdą...ja kupiłem speedmachine 12 ale w domu jednak stwierdziłem że mnie cisną w piszczel ale i tak bym je oddał gdyż nie podobało mi się wykończenie,nie wiem czy to przez to że były ,,made in hungary,,ale wykończenie było kiepskie za 1400zł oczekiwałem czegoś lepszego. Skończyło się na kupnie T.Dragon 110 ultrafit i jestem mega zadowolony (kolega J.K.też mi mówił że będę zadowolony). Więc przymierzaj i kupuj....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem właśnie pochlebne opinie o dragon 110. O 120 nie znalazłem wiele a właściwie to nic.....Różnica we flexie 10 - pytanie czy zauważalna. Ten sam problem porównując nordica speedmachine 14 z dragon 120. Różnica we flexie jest - pytanie jak te dwie firmy oznaczają twardość, czy wartości są porównywalne ? Zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie:Dliczę natomiast na subiektywne opinie. Dodam tylko, że oba buty tzn dragon 120 i speedmachine leżą na mnie dobrze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem właśnie pochlebne opinie o dragon 110. O 120 nie znalazłem wiele a właściwie to nic.....Różnica we flexie 10 - pytanie czy zauważalna. Ten sam problem porównując nordica speedmachine 14 z dragon 120. Różnica we flexie jest - pytanie jak te dwie firmy oznaczają twardość, czy wartości są porównywalne ? Zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie:Dliczę natomiast na subiektywne opinie. Dodam tylko, że oba buty tzn dragon 120 i speedmachine leżą na mnie dobrze:)

Nie ma póki co zunifikowanego systemu opisywania "twardości buta". Każda firma mierzy i podaje tego flexa to po swojemu - te wartości są więc orientacyjne. Jednak nie ma lepszego więc trzeba od czegoś zacząć ale dalej porównywać "na czucie". Dobre dopasowanie to jednak podstawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Miałem okazję przymierzyć z tego roku,jak również poznać opinie po jezdzie.Najwęższy but na rynku,bardzo dobrze trzyma,jednak jeśli Ci nie podpasuje to napewno zaprzyjaznisz sie z serwisem .Odbarczanie odpada z racji grubości i rodzaju skorupy.Trzeba wszelkie niedogodności frezować.Jak już się przejdzie wszelkie bóle i dopasuje to super maszynki do szybkiej jazdy jednak trudno traktować ten but jako trzewiki na 8h jazdy.Bo staje sie to mało przyjemne. W kwestii czy tecnica czy nordica to indywidualna sprawa doboru.Oba buty dobre .Nordica wydaje sie podczas mierzenia miękka w sklepie co znacząco zmienia sie w naturalnych warunkach.Tecnica -podobnie twarda .Jak dobrze oba leżą to bierz te tańsze a resztę na nartowanie...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...