Skocz do zawartości

Szkla kontaktowe


Aniouk

Rekomendowane odpowiedzi

Temat juz sie pojawial w paru miejscach, ale bardziej pod katem co lepsze, szkla czy okulary... To ja z perspektywy osoby, co od 10 lat przerzucila sie na szkla kontaktowe i swiat nabral nareszcie ostrych barw i krawedzi;) ale juz przez ten czas troszke ich potestowalam i zauwazylam, ze tutaj na forum takze ludzie narzekaja, ze szkla im przeszkadzaja w czasie jazdy...ale czy oby wszystkie?:D i jak na codzien chodze w roznych tam kontaktach tak na narty i inne sporty jakies tam...ubieram te oto soczewki: Air Optix Night and Day http://www.cibavisio...t_and_day.shtml I niech tam nawet brzmi jak ich reklama;) ale w tym tygodniu zrobilam eksperyment, nie zebym planowala, bardziej z koniecznosci, na jednym oku ww air optix a na drugim oku inna...i naprawde odczuwalam dyskomfort spory w tym oku z soczewka x, mimo, ze byla wyciagnieta z pudeleczka, a air optix juz miala z pare tygodni... Takze polecam...oczywiscie nie uzywam ich w dzien i noc, tylko traktuje je jak normalne dzienne soczewki, tylko w naglych wypadkach mam je 24 godziny na dobe... Moze sie komus przyda;) Pozdrawiam:) Aniouk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam soczewki noszę kilka miesięcy dopiero, powiedziałem że okularów nie będę nosić i jedynie w domu zakładam :) ale przez miesiąc musiałem się męczyć w okularach i to styczniu, a jak sobie radziłem z tym na nartach lepiej się chwalić nie będę... :D jak dla mnie na nartach nie ma różnicy jakie mam szkła, bo jak mi pasują na co dzień to pasują mi nartach. zaczynałem od Acuvue, jednak jak dla mnie mają za małą średnice, jeśli chodzi o ich dwutygodniowe szkła natomiast ich jednodniówki są najlepszymi kontaktami jakie miałem do tej pory. obecnie mam Air Optixy Aqua lepsze niż Acuvue Oasys aczkolwiek tak strasznie zachwycony nimi nie jestem, muszę spróbować jeszcze jakieś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy szybkiej jezdzie, zdazyło mi się zgubić soczewkę, która pęd powietrza zerwał mi z oka.

O czymś takim jeszcze nie słyszałam hehe Ja po pewnym upadku, w którym mi się okulary trochę przekrzywiły, też postanowiłam jeździć w soczewkach. Używam Acuvue jednodniowych. Mam dosyć sporą wadę, ale nie odczuwałam póki co żadnego dyskomfortu. Jednodniowe są trochę droższe, ale bardziej praktycznie, bo nie rozpaczasz, jeśli masz miesięczne, a wiatr Ci je zerwie z oka jak koledzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czymś takim jeszcze nie słyszałam hehe Ja po pewnym upadku, w którym mi się okulary trochę przekrzywiły, też postanowiłam jeździć w soczewkach. Używam Acuvue jednodniowych. Mam dosyć sporą wadę, ale nie odczuwałam póki co żadnego dyskomfortu. Jednodniowe są trochę droższe, ale bardziej praktycznie, bo nie rozpaczasz, jeśli masz miesięczne, a wiatr Ci je zerwie z oka jak koledzie ;)

wg mnie to raczej nie chodzi o praktyczność jednodniowych ale o higienę. jednodniowe wyrzucasz po jednym dniu, na miesięcznych co dzień zostają jakieś zanieczyszczenia mimo tych wszystkich super wielofunkcyjnych płynów. jeśli ktoś ma wrażliwe oko to lepiej żeby jednodniówki nosił. u mnie sprawę rozstrzygnęła ekonomia, 30 sztuk(15 par) jednodniowych kupuje się po cenie podobnej jak 3 pary miesięcznych, do miesięcznych trzeba jeszcze dodać koszty płynu ale mimo to i tak wychodzi dużo mniej a co do zwiewania soczewki z oka to pierwsze słyszę i jakoś nie chce mi się w to wierzyć :) o soczewkach chodzą różne mity, szczególnie te o wypadaniu ich z oka. mi soczewka wpadła raz z oka, na początku noszenia jak zapomniałem że mam ją na oku i zacząłem trzeć oko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciach... a co do zwiewania soczewki z oka to pierwsze słyszę i jakoś nie chce mi się w to wierzyć :) o soczewkach chodzą różne mity, szczególnie te o wypadaniu ich z oka. mi soczewka wpadła raz z oka, na początku noszenia jak zapomniałem że mam ją na oku i zacząłem trzeć oko :)

uwierz, uwierz. moze mam zbyt wielkie oczy ;) amoże soczewki za małe były. tak czy tak, w jednym momencie poleciała w sniezny niebyt. :D:D:D (a macie tak, zę jak jedziecie szybko, to pęd powietrza powoduje łzawienie oczu? ) pzdr k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz, uwierz. moze mam zbyt wielkie oczy ;) amoże soczewki za małe były. tak czy tak, w jednym momencie poleciała w sniezny niebyt. :D:D:D (a macie tak, zę jak jedziecie szybko, to pęd powietrza powoduje łzawienie oczu? ) pzdr k

dziwne, bardzo ;) a co do wielkości soczewek to rzeczywiście coś w tym jest, ja ubierając soczewki o średnicy mniejszej niż 14,2 czuje dyskomfort. mi oczy zawsze łzawią przy jeździe na nartach dlatego nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez okularów czy gogli ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też nie wyobrażałem sobie, że jest inna opcja niż soczewki + google... :D to da się inaczej? przecież w okularach nic nie będziemy widzieć, poza tym łatwo je zgubić. Choć pewnie kilkanaście lat temu, gdy soczewek nie było, to ludzie jakoś musieli sobie radzić ;p

hehe, nie kilkanaście, ale kilka lat temu na polskim rynku soczewek torycznych ( dla osób z astygmatyzmem ) nie było wcale, potem się pojawiły twarde jak plastik i drogie jak mercedes:D a i tak były tylko niskie wartości albo co 1dpt i albo 90 albo180 stopni. Od niedawna ( dosłownie 3 może 4 lata) jest pełen wybór wartości, a o jednodniowych przy "mieszanej" wadzie wzroku to i teraz można zapomnieć - bo albo ci ich nikt nie sprowadzi bo się nie opłaca albo są tak drogie, ze tobie się nie opłaca:(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...