Skocz do zawartości

Szczyrk czy Słowacja?


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie do bywalców wymienionych w temacie miejsc. planuję 5 dniowy wyskok 14 stycznia. ze względu na termin (podobno początek ferii) wszystkie białki i inne zakopane :D będą pękały w szwach. nie byłem nigdy w szczyrku ale jeśli już to myślałem o COS. słowacja to takie okolice jak tatrzanska lomnica, strbske pleso (czy jak to się pisze) itp. ze wzgledu na zone chcialbym znalezc cos mniej wiecej jak kotelnica w bialce. bede wdzieczny za swoje opinie, a jeszcze bardziej za ewntualne namiary na kwaterki przy samych wyciagach :D pozdrawiam marcin [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vielka Raca - polecam jest to chyba najlepszy osrodek na slowacji i takiego w polsce nie znajdziesz karnet na jeden dzien na wszystkie wyciagi kosztuje ok 70zl tylko ze jak bedziesz bral na tydzien to cie to wyjdzie jakies 250zl moze wiecej dokladnie nie pamientam ale warto a szczyrk to masa ludzi i stare wyciagi a wisla to odpada calkowicie dlatego slowacjia pozdro i zycze milej zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, Szczyrk wybiliście mi z głowy (zresztą nie tylko wy :) ). doczytałem również że w Słowacji w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy nie ma jazdy wieczornej z powodu braku oświetlenia. nie uśmiecha mi się jeździć do 15 - 16. zainteresowałem się Wielką Raczą i mam kilka pytań do Was: 1. w ośrodku Dedovka są 2 trasy Kosariska (łatwa i trudna) które są oświetlone. z tego co zrozumiałem na mapce oświetlenie jest w górnej części na trasie niebieskiej a w dolnej na czerwonej. nie jadę sam więc muszę zwracać uwagę na pozostałych towarzyszy :) czy Kosariska II (czerwona) jest w dolnej części trudna? czy osoby które jeżdzą 2-3 sezony poradzą sobie tam? 2. na www.de.map24.com wyznaczyło mi trasę przez Czechy. jadąc od Bielska Białej trzeba robić takie kółko? nie ma innej drogi? 3. myślicie że w polowie stycznia będzie mniejszy tłok niż na naszych stokach? dzieki za odpowiedzi pozdrawiam marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szcyrk i Wisle odradzam... Tam uzywaja ratrakow raz w tygodniu...

chemik ty naprawde źle sie czujesz............ tydzień temu byłem w Szczyrku i w ciągu dnia na jednej trasie mijłem się trzy razy z ratrakiem !!!!!!!!!!!!!! Dwa dni później to samo. Coś mam wrazenie że ty nie wiesz nic na temat przygotowania trasy w czasie opadów śniegu albo nauczony jesteś jeździć po stokach głatkich jak stół ( proponuję lodowisko ) ! Nawet w Austri, Słowacji i gdzie tylko chcesz jak pada śnieg to robią sie zaspy, muldy i ratrakowanie musiało by trwać na okrągło a wtedy musieli by pozamykać trasy. Ja nauczyłem sie wykorzystywać muldy i głęboki śnieg, tobie też polecam;) No chyba że chcesz odstraszyć ludzi i mieć więcej miejsca dla siebie, całkiem niezły pomysł :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na trasie sa muldy, snieg nie padal od kilku dni a ratrak stoi z kilkunstaocentymetrowa warstwa sniegu to postawie rocze zarobki w zaklad, ze od ostatnich opadow nie byl uzywany... Po stokach jezdzilem roznych... Glownie czeskich gdyz sa lepiej przygotowane... Owszem, w Szczyrku zjezdzalem ostanio w Wielkanoc 2005... Na trasie byly przetarcia do golej gleby, na boku trasy bylo jeszcze kilka kup "nieuzywanego" sniegu, ktory ratrakiem moznabyloby zepchnac na przetarcia... A tak odskakujac nieco od tematu... To wole forum i chyba mam prawo nie polecic komus Szczyrku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek Velka Raca to namiastka Alp. Będąc w Bielsku-Białej można kierować się na Żywiec i dalej Zwardoń a na samym przejściu zapytać Słowaków o skrót do Dedovki i już jesteśmyna miejscu. Polecam ten ośrodek. Szczyrk też nie jest zły zwłaszcza trochę dalej od COS czyli Czyrna Solisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Owszem jeśli chodzi o zaplecze techniczne to niestety prawda jest taka, że jak w latach 60 ubiegłego wieku górnicy budowali tu nowoczesne wyciągi orczykowe tak stoją sobie one do dziś w niezmienionym stanie nawet przęsła dawno już chyba farby niewidziały. To w porównaniu z Velku Racu przepaść i średniowiecze ale trudno narzekać na przygotowanie samych tras bo tu niewiele to odbiega od innych ośrodków. Zatem sama jazda jest niezła biorąc pod uwagę ilość tras zróżnicowanych poziomem połączonych w ramach jednego karnetu. Oczywiście gdyby zmodernizować wszystkie wyciągi wówczas mielibyśmy z pewnością coś na wzór conajmniej wspomnianej Racy. Nie zapominajmy jednak, że jesteśmy w Polsce a jak tu wygląda taki temat pisać nie trzeba każdy dobrze wie. Pzdr.:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że wyciągi w szczyrku są kiepskie i o to można się czepiać, ale do przygotowania tras?? ja do szczyrku jeżdze prawie co tydzień i moge powiedziećże trasy są zawsze bardzo dobrze zrobione w szczególności na trasach GAT-u, jeżeli chodzi o kolejki to obecnie są wszędzie długie, nie tylko w szczyrku, ale wystarczy pojechać w tygodniu a gwarantuje wam że kolejek wtedy nie ma ( chyba ze ktoś nazwie 4 osoby gadające przed bramką do wyciągu kolejką ). Owszem dobijają mnie ceny parkingu przed krzesełkiem mogły by być mniejsze- i to dużo. Jednak w szczyrku można sie wyjeździć, nigdzie w polsce nie ma takiego wyboru tras o takim zróżnicowaniu trudności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że nigdzie niebyłeś (chyba tylko w Szczyrku), bo gdybyś był to byś takich pierdół niepisał.

w moim długim żywocie narciarskim zwiedziłem tyle ośrodków że ciężko było by je wymienić-więc proszę bez takich komentarzy. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie są warunki w Szczyrku to poprostu tam skocz i zobacz- a są one naprawde dobre ( no chyba ze trzepiesz portkami przed twardymi trasami ) to samo się tyczy ilości i zróżnicowania długich tras narciarskich ( nie takich po 800 m )- bardzo szeroki wybór od łatwych "ondraszków" i 3 i wierchu posredniego, poprzez trudniejsze "kaskady", "golgoty", FIS po moją ulubioną "bienkulę"( uwielbiam tę czarną trasę )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, lodu na stoku nie lubie. Przed kamieniami, przetarciami i trawą na stoku też trzepię portkami.

Miejscowe oblodzenia trafiają się wszędzie, no chyba ze jeździsz do płaskiej i przetłoczonej Białki gdzie trasy mają tak małe pochylenie że idzie się zanudzić jadąć w dół. Trawy i kamieni jakoś w tym sezonie nie widziałem. Kris zgodzę się z tobą że na słowacji jest fajnie, na Chopoku również mi sie podoba, jednak na kilkugodzinny wypad (niestyety najczęściej na tyle mogę sobie pozwolić ze względu na brak wolnego czasu) nieopłaca mi się nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów straconego czasu za kierownicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...