Skocz do zawartości

Nowa ustawa o sporcie - rozwiązanie konfliktu Instruktor rekreacji, instruktor PZN :)


eqiupe

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany w stopniach instruktorskich 28.09.2010 16 października wchodzi w życie ustawa o sporcie. Ustawa ta uchyla szereg aktów prawnych, w tym ustawę o kulturze fizycznej i związane z nią akty wykonawcze. Zostanie zlikwidowany państwowy stopień instruktora rekreacji. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany, które w znacznej mierze dotyczą stopnia Pomocnika Instruktora PZN. Zmiany w największym skrócie: * Pomocników Instruktora obowiązują unifikacje, jeżeli z jakiś powodów nie przystąpili do kursu instruktorskiego w ciągu 3 lat od zdania Egzaminu Regionalnego, * Egzamin Regionalny zdaje się tylko raz. Zostały zmienione jego zasady. No i po odwiecznym problemie :) Źródło: http://www.sitn.pl/w...uktorskich.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po odwiecznym problemie :)

myślisz ??? / obyś miał rację pesymistycznie -......, to początek następnej wojenki .... jeszcze nieraz usłyszymy, o wyższości kogoś nad kimś i na pewno, nie będzie to miło nic wspólnego z 'uczycielstwem' jazdy na nartach. wszędzie są tylko ludzie jarek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie jest dalej problem... co z osobami, ktore posiadaja juz stopien instr. rekreacji ruchowej???

Uprawnienia zostają takie jakie były w momencie nadania - inaczej być nie może (nie powinno). PS. Można iść dalej w SITNie - z tego co widzę minimalnie zmieniły się zasady egzaminu regionalnego: http://www.sitn.pl/s...min-regionalny/ Np. podrożał chyba o 2 dychy :) Ma być jakiś "instruktor sportu" ale na nowych warunkach, tu coś piszą: http://www.akcjaserc...-instruktorskie

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 28 wrzesień 2010 - 21:08 PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia zostają takie jakie były w momencie nadania - inaczej być nie może (nie powinno).

No żeby być w zgodzie z prawem to tak powinno być. Sam jestem ciekaw jak to rozwiązali. W tej ustawie o sporcie nic nie pisze jest to w rozporządzeniu którego nie mogę znaleźć lub go jeszcze nie opublikowali w Monitorze Polskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żeby być w zgodzie z prawem to tak powinno być. Sam jestem ciekaw jak to rozwiązali.

Teoria mówi, że jak dali bezterminowe uprawnienia to nie mogą ich odebrać, ... a praktyka pokazała w ostatnich latach, że zarówno dowody osobiste jak i prawo jazdy niby były bezterminowe ...ale nieważne od pewnego momentu :)

W tej ustawie o sporcie nic nie pisze jest to w rozporządzeniu którego nie mogę znaleźć lub go jeszcze nie opublikowali w Monitorze Polskim

Być może po prostu takie rozporządzenia nie istnieją, i jak znam życie to prędko nie powstaną - cyt. z ww. linka: "Zgodnie z wytycznymi ministerstwa i projektem który przeszedł przez rząd i został zatwierdzony. Kursy Instruktora rekreacji ruchowej zostają wstrzymana na wiosne 2011 roku (wszyscy którzy posiadają juz instruktora nie tracą uprawnień i są one ważne dożywotnio) Zostają tylko kursy instruktora sportu i będą wydawane i organizowane przez ministerstwo." Nota bene podobne problemy mają żeglarze i też gdzieś trafiłem na dyskusję, że ... niewiele wiadomo tymczasem :) To samo pewnie z innymi końmi, aerobikami itd. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art 87 nowej ustawy http://www.legeo.pl/.../?on=2010-10-16 Art. 87. 1. Osoby, które uzyskały tytuł trenera lub instruktora na podstawie przepisów dotychczasowych, zachowują swoje kwalifikacje. 2. Do osób, które rozpoczęły uzyskiwanie kwalifikacji trenera lub instruktora przed wejściem w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy dotychczasowe. pozdr tomasson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...