Skocz do zawartości

Pierwsze narty :)


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 1. M 2. Wiek 21 3. Waga 73 4. Wzrost 177 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 3 sezony 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 6 7. - 8. - 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? nie znam odp./ czasami na krechę jadę a czasami normalnie. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Niebieskie, czerwone, muldy, jazda pozatrasowa. Szwecja (nie jeździłem jeszcze po czarnych trasach, bo nie było możliwośći) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? turystycznie ale z czasem i sportowo 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja jest dobra bo chodzę na siłkę i ćwiczę wszystkie mięśnie. Jak kupie narty to będzie ich dużo. Teraz było 3 dni w sezonie po 8/9 godz. 13. Możliwości finansowe są ale nie chce przesadzać z wydatkiem. Nie mam też orientacji ile narty mogą kosztować. Chciał bym coś ze średniej półki. Jeszcze jedna rzecz, narty raczej będą kupione w Polsce. Bo moi znajomi mają za miesiąc jechać pod Kraków i by mi je kupili. Tutaj pewnie było by drożej. No chyba znajdę je tutaj po normalnej cenie:p Tak że buty to już tutaj kupie, bo trzeba je dobrze dopasować do nogi itp. Jak by sie dało to zapodajcie do nart linki, gdzie by można było je kupić.;) Pozdrawiam:)

Użytkownik Trance edytował ten post 12 wrzesień 2010 - 22:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz ;) Sliding Narty muszą być nowe, innych nie biorę pod uwagę. A na tej stronce co podałeś to same używki... Tosiek93 Bardzo fajne narty! W sam raz długość :D To jak na razie nastawiam sie na te co podałeś. 600 zł to jeszcze nie jest tak źle:rolleyes: Co sądzicie o tych Fischer RX Fire Red 160cm + FS10 2010 http://allegro.pl/no...1217257937.html Elan Flow 5.1 168 cm + EL1O na płycie http://allegro.pl/no...1230222348.html Chyba ze jeszcze macie jakieś propozycje? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja też jestem z Krakowa, i te dobrenarty kojarzę;) Mają tam faktycznie używki, ale w stanie, można by rzec - idealnym. Są to z reguły narty sprowadzane zza granicy, używane rok, góra dwa, a w cenie bardzo atrakcyjnej. Dla mnie to jest dobra opcja, bo można sporo zaoszczędzić a różnicy większej nie widać.

Czary mary hokus pokus. Dajcie już spokój z tą promocją tego sklepu. Od tego jest dział ogłoszenia i tam róbcie co chcecie a tutaj przestańcie już zachwalać wyeksploatowane używki. Są tyle samo warte co auta za 500 euro!:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz ;) Sliding Narty muszą być nowe, innych nie biorę pod uwagę. A na tej stronce co podałeś to same używki... Tosiek93 Bardzo fajne narty! W sam raz długość :D To jak na razie nastawiam sie na te co podałeś. 600 zł to jeszcze nie jest tak źle:rolleyes: Co sądzicie o tych Fischer RX Fire Red 160cm + FS10 2010 http://allegro.pl/no...1217257937.html Elan Flow 5.1 168 cm + EL1O na płycie http://allegro.pl/no...1230222348.html Chyba ze jeszcze macie jakieś propozycje? pozdro

zapomnij ze za 600pln bedziesz mial dobre narty,a uzywki sa z reguly z wypozyczalni z rentalowymi wiazaniami wyhustanymi przez tlumy ludzi,oceniasz sie na 6 w skali forum wiec- narta musi byc wzglednie sztywna wzdluznie i poprzecznie,nie moze byc za krotka bo po prostu cie nie poniesie,przy miekkich nartach nie wejdziesz na krawedz i bedziesz zaliczal glebe,co do dlugosci dla ciebie to zapomnij o 160cm -10cm albo -5cm od wzrostu,poszukaj sobie jakiegos wyzszego ALLROUNDA znanych marek rossignol,head,volkl,nordica itp..skoro oceniasz sie na te szostke:D to narty typu rx fire sobie odpusc,a tak w ogole to powinienes zaczac od butow..pzdr

Użytkownik bruner79 edytował ten post 13 wrzesień 2010 - 14:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mi w głowie mieszacie :P Ja nie potrzebuję choroba wie jakich nart... jeszcze nie jestem takim wyjadaczem jak niektórzy :P bruner79 Widzę że się na tym znasz.. Pomożesz mi :rolleyes:? Co sądzisz o tych ROSSIGNOL PMC 4000 170 2010 http://allegro.pl/na...1219587775.html ROSSIGNOL PMC 3000 SPORT 170 2010 (te są ładne:D) http://allegro.pl/na...1219587950.html ROSSIGNOL ZENITH Z1 170 2010 (ta już trochę droższa :P) http://allegro.pl/na...1219587623.html Edit. Znalazłem jeszcze takie.. Salomon X-Wing Twister + Salomon LZ9 09-10 Dynastar Booster 7 + Dynastar C Cube 10-11

Użytkownik Trance edytował ten post 13 wrzesień 2010 - 22:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem podejście - gdybym miał fundusz, też bym miał takie. Co do Twoich propozycji, najbardziej podobają mi się ( za równo wizualnie jak i "sprzętowo" ) Zenithy... Wiem że są najdroższe, ale są też najszersze, więc poza trasy będą najlepsze z tych proponowanych.

Poza trasami to za dużo nie jeżdżę, więc narta będzie wykorzystana w 85/90% na stoku.

A skoro nie musisz oszczędzać, to chyba łatwiej podjąć wybór ;>

No ale wywalić sporo kasy na narty, to nie sztuka:p i nie poczuć różnicy hehe.

BTW długość 160-170 jest dla Ciebie idealna, wbrew temu co niektórzy tu piszą...

Każdy pisze co innego:p Ale myślę że 168 było by w sam raz Na necie tak piszą - mężczyźni wzrost +5 do wzrost +20 cm - Zasadniczo długość narty dobieramy mniej więcej 10-15 cm poniżej wzrostu osoby -Zalecenia dotyczące długości nart: -Allround Carver: Wzrost - 10 cm +/-5 cm -Allmountain Carver: Wzrost +/-5 cm -Slalom Carver: Wzrost -20 cm +/-5 cm -Race Carver: Wzrost +/-5 cm -Cross Carver: Wzrost do -10 cm -Lady Carver: Wzrost +/-5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczal od zweryfikowania umiejetnosci...3 zezony w tym ostatni kilka dni na stoku nie czyni z Ciebie 6-stki...chyba ze urodziles sie w butach narciarskich. Gdybys byl 6stka to warto polecic Ci nartez drewnianym rdzeniem, sztywna, pewnie 2 slalomke badz allmountain z wyzszej polki, ale przy Twoich "realnych" umiejetnosciach bedzie to chybiony pomysl...ot tyle ode mnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczal od zweryfikowania umiejetnosci...3 zezony w tym ostatni kilka dni na stoku nie czyni z Ciebie 6-stki...chyba ze urodziles sie w butach narciarskich. Gdybys byl 6stka to warto polecic Ci nartez drewnianym rdzeniem, sztywna, pewnie 2 slalomke badz allmountain z wyzszej polki, ale przy Twoich "realnych" umiejetnosciach bedzie to chybiony pomysl...ot tyle ode mnie :)

hmm.. powiem tak. Pierwszy raz jak pojechałem na narty to nie miałem żadnych problemów z jazdą:cool: Koledzy z klasy nie umieli ustać na nartach, a ja jeździłem. Teraz jak jeżdżę ze znajomymi (innymi) to nie odstaje och nich, a oni dość często jeździli na narty. Mieszkali pod Krakowem, wiec nie daleko mieli na stoki itp. W ostatnią zimę, śmigałem po lesie. Owszem, nie był to puch, bo było już z deka wyjeżdżone, ale drzewa mijało się na centymetry, bo było wąsko. Jak dla mnie fajna jazda :cool: I dodam jeszcze ze wolę śmigać sobie slalomem, niż jako moi znajomi lubią walić na krechę ;) To jak z tymi nartami? Bo znalazłem takie narty... Cena podobna jak w PL Rossignol PMC 3000 + Rossignol Zip 100S 10-11 a długość narty to 162 cm i 170 cm Nie wiem która długość była by lepsza :rolleyes: ?? Edit: I jeszcze jedna rzecz, ja nie chce kupić nart na jeden sezon. Bo nie mam zamiaru kupować co roku nowych nart bo np. te już są dla słabiej jeżdżących :P

Użytkownik Trance edytował ten post 14 wrzesień 2010 - 17:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że łazisz na siłkę, i ogólnie z wytrzymałością i siłą jest ok, to bierz narty krótsze - w tym wypadku 162 cm. Krótsze łatwiej opanować, lepiej je czuć - można bardziej "kręcić". Jeśli myślisz że możesz jeszcze podrosnąć, to możesz spróbować dłuższych - 8 cm różnicy to w końcu nie tak dużo, na początku może być ciężej ze skrętami i panowaniem nad deskami, ale w perspektywie czasu to na pewno się opłaci. Tak więc jak widać, wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od desek, i jak chcesz ich używać :)

Właśnie o takie narty mi chodzi, takie bardziej zwrotne. Raczej już więcej nie urosnę, może 2/3cm.

gajowy01 Zdecydowanie 170 cm dla tych nart.

A czemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A czemu ?

A czemu nie? :) To nie są slalomki - wtedy mógłbyś rozważać parę cm mniej. Prawdopodobnie dość miękkie narty, raczej dla średniozaawansowanych, może nawet początkujących - niech przynajmniej mają odp. długość. A tak poza tym, na twoim miejscu szukałbym czegoś ambitniejszego: jesteś młody, sprawny, silny, piszesz, że szybko robisz postępy - szukałbym na "wyższych półkach". Podobnych wątków jest parę - możesz poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? :) To nie są slalomki - wtedy mógłbyś rozważać parę cm mniej. Prawdopodobnie dość miękkie narty, raczej dla średniozaawansowanych, może nawet początkujących - niech przynajmniej mają odp. długość.

Aha, dzięki za odp;)

A tak poza tym, na twoim miejscu szukałbym czegoś ambitniejszego: jesteś młody, sprawny, silny, piszesz, że szybko robisz postępy - szukałbym na "wyższych półkach". Podobnych wątków jest parę - możesz poczytać.

to co byś polecił ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym Ci polecił jakieś GSki, bo piszesz, że lubisz cisnąć na krechę, i czasami normalnie, czyli tak przeciętnie i pewnie nie kręcisz bardzo ciasnych skrętów;) Coś o długości 170-175 (@edit: to ta ambitna wersja) Niestety konkretnych modeli Ci nie podam, bo nie jestem na bieżąco z nowościami :) Ewentualnie coś pokroju Atomic SX o długości około 170. Są to narty allroundowe, powinny zapewnić Ci niezła kontrolę nad nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym Ci polecił jakieś GSki, bo piszesz, że lubisz cisnąć na krechę, i czasami normalnie, czyli tak przeciętnie i pewnie nie kręcisz bardzo ciasnych skrętów;) Coś o długości 170-175 (@edit: to ta ambitna wersja) Niestety konkretnych modeli Ci nie podam, bo nie jestem na bieżąco z nowościami :)

Z tymi skrętami to masz rację, ale chcę iść w stronę carvingu. Podoba mi sie taka jazda. O takie GS'ki Ci chodziło ?? http://allegro.pl/no...1233278715.html http://allegro.pl/no...1232533337.html trochę przy droga ta zabawa w te GS'ki:p

Ewentualnie coś pokroju Atomic SX o długości około 170. Są to narty allroundowe, powinny zapewnić Ci niezła kontrolę nad nimi.

np. takie? http://allegro.pl/no...1217610965.html (dostępne także 170 cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tytułem podsumowania: Jestes narciarzem z niewielkim stażem o dośc nieokreslonych umiejetnościach technicznych. Jesteś sprawny i silny, nie masz problemu z kontrolą jazdy. Nie masz wyraźnie skrystalizowanej swojej narcoarskiej przyszłości, bawi Cie jazda po trasie ale nie boisz się zjechac w las, jeździsz skretami o róznym promieniu (i bardzo dobrze). Co do porady: rada Barby jest wbrew pozorom bardzo dobra i nie ma co sie denerwować. Wypożyczanie przy tak nieskrystalizowanych założeniach i (wybacz) niwielkiej wiedzy czego od narty oczekiwac jest bardzo dobrym pomysłem. Pozwoli to na poznanie właściwości w jeździe nart o róznej charatkterystyce a jednoczesnie da Ci czas na szlifowanie techniki. Wtedy Twój wybór bedzie zdecydowanie bardziej świadomy. Skoro chcesz miec własny sprzęt na parę sezonów proponuje szukac w nartach popularnych ze sredniej ze wskazaniem na wyższą półkę a niezbyt radykalnym taliowaniu, długość 175cm (170cm tylko w wypadku gdy wybierasz nartę o chrakterystyce slalomowej). Szukaj wśród nowych nart z sezonów 2008,2009 - możnma znaleźć fajne okazje. Np. http://www.skionline...&id_modelu=3849 lub bardziej ambitnie co polecam: http://www.skionline...&id_modelu=3845 to tylko propozycje oczywiście mające Cie ukierunkowac. Narty popularne w długościach koło 160 cm adrsowane sa raczej dla Pań lub bardzo poczatkujących nie za ciężkich chłopaków, a to juz masz za soba. Wiadomo, że lepsza narta wiąże się z większym kosztem ale jeżeli ma to być na pare lat to innej drogi nie ma. Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik Mitek edytował ten post 20 wrzesień 2010 - 13:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh widzę że strasznie się nam temat rozbestwił.. nie chcę powodować żadnych kłótni, ale ja nauczyłem się jeździć na desce w jeden dzień, i to tak że ludzie poznani na stoku za cholerę nie chcieli mi uwierzyć że jeżdżę 1 sezon, a co dopiero pierwszy dzień. A było to spowodowane tym, że od dziecka jeździłem na nartach, deskorolce, rolkach i generalnie ze sportem byłem na tak. Połamałem kilka deskorolek, więc wiedziałem czego się spodziewać po snowboardzie - podobnie może być w przypadku Trance'a - jak pisał, uprawia sporty. Co do klasyfikacji umiejętności według poziomów się nie wypowiadam, ale chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że może mieć po prostu smykałkę do jazdy na nartach, i nie ma potrzeby się jadem opluwać... ;P

Z góry przepraszając za kontynuację tego OT... Nikt nikogo nie opluwa jadem. Cała zabawa polega na tym, że Kolega Trance trochę zbyt ambitnie podchodzi do tematu i nie ma świadomości własnych braków technicznych. Podobnie do Ciebie, ja również "przesiadłem" się z nart na deskę jakieś 12-13 lat temu (ale od 3 sezonów z powrotem na nartach), jeżdżąc wcześniej kilka lat na deskorolce, rolkach i uprawiając wszelkie możliwe sporty. OK, na pewno bardzo ułatwia to życie, ale bez przesady - nikt po pierwszym dniu nie "awansuje" na poziom 6-7, nawet jeśli deskorolka jest zbliżona do snowboardu! Dopiero po zrobieniu kursu instruktorskiego na desce doszło do mnie, jak niewiele umiałem na początku, mimo że od pierwszego dnia jeździłem naprawdę pewnie - skoki z olbrzymich (jak na tamte czasy ;)) skoczni, próby slide'ów - generalnie freestyle. Pisałem kiedyś na forum dość długi wątek o tym, że początki na desce są znacznie prostsze, niż na nartach. Schody zaczynają się później... Zresztą podobnie jest na nartach - można szybko opanować podstawy, ale żeby jeździć dobrze technicznie, trzeba popracować przez co najmniej kilka pełnych sezonów. P.S. Osobiście uważam, że nie zhańbię się, wpisując w pole "umiejętności" punkt niżej, niż w rzeczywistości. P.S.2. Proponowałbym koledze Trance'owi, żeby posłuchał rady Barby i po prostu wypożyczał sprzęt przez kilka kolejnych dni jazdy - wtedy sam będzie w stanie zdecydować, co chce. Jeśli jednak jest zdecydowany na własny sprzęt, niech kupi to, co mu kilka osób proponowało - allround'y dla średnio zaawansowanych - taka narta ani nie zatrzyma, ani nie przeszkodzi mu w rozwoju sportowym. Howgh! :)

Użytkownik wueres edytował ten post 20 wrzesień 2010 - 17:07 literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze, kolego, krytyki to Ty w ogóle przyjmować nie umiesz! Po drugie, Twoje "zdecydowanie" wygląda tak, jak powyższe cytaty - pojeździłeś raptem 9 dni i wydaje Ci się, że już opanowałeś sztukę jazdy na nartach.

Jaro, daj luz, ja znam takich, co ani godziny na puchu nie spędzili, a też myślą, że są miszczami nad miszcze we frirajdzie.

Zeszłej zimy spędziłem na nartach ok. 30 dni, a nawet tego bym nie nazwał pełnym sezonem...

Ja spędziłam mniej dni na nartach, ale przynajmniej było to na śniegu, a nie na salonowym dywanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego trance na nartach jeżdżę od młodych lat na klasykach,jestem samoukiem potem 10 lat przerwy i dwa sezony na karwingach rx8 fire w tym roku zapisałem się do sekcji narciarskiej żeby wyeliminować złe nawyki i się podszkolić i swoje umiejętności oceniam na 6 w sezonie ok 30 dni na stoku,pisząc tego posta tak sobie myśle cz ja jestem nieudacznikiem? daj sobie na luz i słuchaj mądrzejszych od siebie pozdrawiam i życzę sukcesów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...