Skocz do zawartości

FISHER progressor rc4


Rentall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, chociaz przegladam je od jakiegos czasu. Jesli zalozylem temat w zlym miejscu lub popelnilem inny bład to przepraszam. Oto ! Moje pytanie jest nastepujace. Czy owe narty (fisher progressor rc4 170cm) beda mi dobrze słuzyc. Moje umiejetnosci w skali forum to 8- 188cm wzrostu 75kg Preferowana jazda szybka, dosc agresywna, skrety krotkie ale i tez czasem dla odpoczynku dluzsze. Narty maja drobna wadę, która obfotografuje jak wroce z pracy i wrzuce na forum, bo zastanawiam sie czy bedzie to wpływac na jazde. Czekam na Wasze odpowiedzi Pozdrawiam Rentall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za krótka zwłaszcza jak napisałeś "jazda szybka, dosc agresywna, skrety krotkie" przynajmniej 180 to max w tych nartach krótsze będą przy dużych prędkościach myszkować i tragedia gotowa a no i z tym skrętem krótkim to nie za bardzo na tym modelu choć jak dobrze dociśniesz to pewnie da radę a dlaczego taka narta ??? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... zawodnikiem nie jestem zeby Bog wie jak szalec, lubie pojezdzic rekreacyjnie, z charakterem, czytałem duzo o tych nartach i stwierdziłem ze beda dobre, wczesniej miałem blizzardy xcross xc 11 178cm. Nie jezdziło mi sie na nich rewelacyjnie (same rewelacyjne nie były), chciałem cos bardziej wymagajacego i krótszego... ale skoro mowisz ze za krótkie... mam nadzieje ze dam rade, bo powtarzam... niebotycznych predkosci chyba nie rozwijam a te narty wydaja mi sie dobre za te pieniadze, a tutaj ta wada, o ktorej pisałem Dołączona grafika Wyglada jakby sie rozwarstwiło w tym jednym miejscu i zotało uzupelnione jakims kelejm, czy czyms podobnym, uwazacie ze bedzie to wpływało na jazde ? jesli stwierdzicie ze wpływa to na jazde, mam mozliwosc oddania tych nart, myslałem tez o tych, nadza sie do moich warunków ? http://allegro.pl/su...1212904983.html Prosze Was o opinie i pomoc !

Użytkownik qaz edytował ten post 21 wrzesień 2010 - 11:11 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się wypowiedzieć co do tego defektu mając do dyspozycji tylko to zdjęcie. Równie dobrze ta narta może już być pęknięta w środku. Najlepiej wybierz się z tą nartą do profesjonalnego serwisu. Na pewno Ci doradzą co do uszczerbku na tej narcie. Wszystko można skleić ale zależy to od tego kto to robi i jak się do tego przyłożył. Osobiście miałem kiedyś wstawkę na ślizgu przy krawędzi pod butem na kilka centymetrów i serwisant głowy nie dał za swoja robotę ale wszystko się trzymało przez kilka sezonów i narty śmigały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziekuje Ci bardzo za rade ! to wyglada tak ze krawedz i fragment slizgu sa wybrzuszone w tym miejscu (jest to na piętce) i moze byc tak jak mowisz, albo bedzie trzymac, albo zaraz sie rozpadnie i narta bedzie jak kanapka bez masła... W związku z ta wadą mogę narty zwrócic i myslałem o tych headach, ktore podałem w linku, jest to rozsadny pomysl ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc to znowu ja :) Zastanawiam sie nad kupnem nart i w natłoku tego wszystkiego wyhaczyłem kilka pozycji i teraz prosze Was po raz kolejny o porade, ktora narta bedzie najlepsza dla mnie ? -FISHER RC4 RACE SC PRO (170cm) -HEAD ICON TT 40.0 (170cm) -FISHER RX 8 FIRE PRO (170cm) -HEAD i.PEAK 74 (170cm) -FISHER FUSE 73 (170, 176cm) -ROSSIGNOL ZENITH ZR3 (170cm) -FISHER PROGRESSOR 7+ (165cm) -FISHER RC4 COMPETITION PRO RAILFLEX SP (170cm) -BLIZZARD MAGNUM 7.4 GREEN (170cm) -ATOMIC SL 11iB (170cm) Oto wynik moich poszukiwań, mam nadzieje ze wraz z Wasza pomoca uda sie dobrac odpowiednie narty dla mnie. Jak juz wspomniałem 188cm 75kg umiejetnosci w skali forum 8- preferowana jazda; Dotychczas jezdziłęm skretem srednim i narty ktore mialem uniemozliwiały mi wykonianie fajnego smigu i krotkich skretow. Chciałbym tego wlasnie sprobowac, ale tez nie porzucac skretu sredniego bo caly dzien nie bede jezdzil krotkim skretem bo nogi by mi odpadły :P Czekam na Wasza pomoc ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys rozmawialem z instruktorem i stwierdzil ze narty 15-20cm krotsze, to ja juz nie wiem jak to jest ?

Wejdź sobie na przykład na stronę Elana- tam przy każdej narcie masz podaną rekomendowana długość. Dla niektórych typów nart będzie to -10/-20cm od wzrostu, ale dla innych na przykład 0/+10. Nie ma uniwersalnej reguły, każdy typ narty ma inaczej. Dodatkowo Elan, podobnie jak Fischer udostępnił tez w tym roku Ski selectora, który dobiera ci nartę w zależności od terenu po którym chcesz jeździć, umiejętności, płci wzrostu itd. Warto skorzystać żeby sobie wyrobić opinie na temat długości nart jak i typu nart odpowiednich dla ciebie (niekoniecznie musi to być Elan). Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no teraz to juz wiem :) no wlasnie, skoro jest tak jak mowisz to narta 170 tez moze byc dla mnie dobra, tylko to zalezy od firmy i modelu. Akurat w tych ktore znalazlem elana zadnego nie ma, ale moze inne beda dobre ? mozesz mi podac linka do tej strony fishera ? szukajac w google znalazlem wszystko... fisher-materialy budowalane, maszyny budowalne, pierdoly oprocz fishera-nart

Użytkownik Rentall edytował ten post 21 wrzesień 2010 - 12:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no teraz to juz wiem :) no wlasnie, skoro jest tak jak mowisz to narta 170 tez moze byc dla mnie dobra, tylko to zalezy od firmy i modelu. Akurat w tych ktore znalazlem elana zadnego nie ma, ale moze inne beda dobre ?

Może nie napisałem wystarczająco jasno- skorzystaj ze ski selectora (czy to ze strony Elana, czy to ze strony Fischera) zobacz sobie co ci zaproponuje, wybierz z tego coś co ci się najbardziej podoba i szukaj narty o podobnych parametrach (taliowanie, promień skrętu, konstrukcja) dowolnego producenta. A jak znajdziesz jakąś nartę w sklepie co ci sie spodoba, to zrób odwrotnie- znajdź w ofercie Elana podobną nartę sprawdź jaka zalecają dla niej długość. To powinno rozwiązać wszelkie dylematy co do długości :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki patrzylem na te narty i nie umiem sobie wyszukac narty (w menu wszystko potrafie zrobic :P) ale juz sie tyle naczytalem i naogladalem nart ze mam juz totalny metlik w głowie i nie potrafie juz nic znalesc. Myslalem ze te ktore podałem sa okej, ale okazuje sie ze za krotkie, nikt o nich nic nie napisal wiec nie wiem czy pytac sprzedawcow o dluzsze modele owych nart. Moje finanse rowniez sa ograniczone, co z tego ze na stronie fishera wyskoczy mi progressor8+ jak nie mam na taka narte srodkow. Pomozecie cos wybrac sposrod tego co podałem ? Albo ma ktos z Was jakies inne propozycje ? Wiem ze jestem kolejnym "z serii męczących" na forum, ale chce madrze zainwestowac te pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...