Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czarny Groń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#81 alvaro99

alvaro99

Użytkownik

• PipPip
  • 256 postów
  • Na forum od: 02.2010
21
  • Umiejętności: 7
  • Brzeszcze

Napisano 05 grudzień 2014 - 10:54

Masakra!

#82 ralfovski

ralfovski

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
  • Na forum od: 12.2013
19
  • Umiejętności: 4

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:42

... http://pracownia.org...ktualnosci,1123

#83 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2013
52
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:51

To już chyba koniec tego zacnego ośrodka :(

#84 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
  • Na forum od: 02.2008
4808
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 19 grudzień 2014 - 09:06

To już chyba koniec tego zacnego ośrodka :(

'Decyzja jest nieprawomocna'.... pozyjemy, zobaczymy... na razie 2:0 dla pracowni, na skutek fatalnych kiksów inwestora....

#85 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
4808
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 30 grudzień 2014 - 10:50

czyżby jednak 2:1 ? ;)

http://www.skionline...newsy,6220.html

#86 ralfovski

ralfovski

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
19

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:45

http://www.mamnewsa....-na-czarny-gron

#87 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2013
52
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 05 styczeń 2015 - 20:35

Byłem na Czarnym Groniu w sobotę przejechać się nim rozbiorą to cudo (oby nie). Wrażenia mam mieszane. Kanapa 6 osobowa bardzo fajna i pomimo obaw wielu wcale tak znowu strasznie nie zapycha stoku, żeby nie dało się jechać. Ciasno jest jedynie w miejscu gdzie dochodzi orczyk z dołu, bo tam się trasa zwęża. Wsiadanie i zsiadanie za zakrętem wyciągu jest bardzo dziwne. Jeszcze się nie spotkałem z takim rozwiązaniem, ale jako tako działa. Trochę za wolno, zwłaszcza przy zsiadaniu, ale pewnie musi tak być skoro się kręci siedząc na krzesełku. Szczególnie dziwnie jest na skrajnym prawym siedzeniu gdy obracasz się w miejscu a narty ryją w śniegu. A propo śniegu, mają jakiś problem z taśmą na dolnej stacji, bo co kilkanaście minut zatrzymywali wyciąg, by na szybko zgarnąć śnieg z końca taśmy.

Jeżeli chodzi o samą wydłużoną trasę to niestety rozczarowanie. Najlepsza jest na początkowym (starym) odcinku. Przy połączeniu z orczykiem z dołu robi się strasznie płasko, ale co gorsza płasko jest też za orczykiem na początku nowego odcinka, dopiero pod koniec stok nabiera trochę stromizny i kończy się trudnym dla początkujących zakrętem o 90 stopni tuż przed bramkami. Na tym zakręci stok jest najbardziej stromy spośród całego nowego odcinka, tak więc niestety mamy niweletę zupełnie nie taką jak być powinna. Dodatkowo, chyba poskąpili na jedną lampę oświetleniową, bo tuż za miejscem gdzie dochodzi orczyk z dołu jest strefa ciemności, tym bardziej niebezpieczna że w niej rozsiadają się snowbordziści, którzy przyjechali z dołu orczykiem i chcą jechać do kanapy. Ze dwa razy o mało bym nie wjechał w takich siedzących w ciemnościach i zapinających ten swój parapet.

#88 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13077 postów
  • Na forum od: 11.2007
7978
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 05 marzec 2015 - 14:05

Cześć

Będę w Czarnym Groniu od niedzieli do wtorku, może środy. Jak ktoś będzie w pobliżu byłoby fajnie się spotkać.

Pozdrowienia

#89 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
4808
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 marzec 2015 - 14:30

Niedziela od rana?

#90 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13077 postów
7978
  • Warszawa

Napisano 05 marzec 2015 - 14:38

Niedziela od rana?

Cześć

Chcemy wyjechać z domu o 6.00 więc będziemy gdzieś na 11.30 -12.00. Nie wiem czy wyrobimy się na stok czy pojedziemy na popołudnie.

Pozdro

#91 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
4808
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 marzec 2015 - 14:59

Na popołudnie musze odstawić juz wnuka rodzicom.... :-). Może w marcu jeszcze jedno podejście zdążymy przed końcem zimy ?

#92 arky

arky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 487 postów
  • Na forum od: 01.2008
428
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 05 marzec 2015 - 16:01

Cześć

Będę w Czarnym Groniu od niedzieli do wtorku, może środy. Jak ktoś będzie w pobliżu byłoby fajnie się spotkać.

Pozdrowienia

To może przedłuż narciarski tydzień i wpadnij pod jego koniec na Dzikowca. Byłbyś znamienitym i oczekiwanym Gościem :)

pozdrawiam

#93 ralfovski

ralfovski

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
19

Napisano 05 marzec 2015 - 19:26

Cześć

Pozdrowienia

Być może się pojawię w tych dniach ale teraz nie wiem na 100%.Dam znać.

Akurat byłem dzisiaj.Warunki bardzo dobre.Wczoraj dosypało z 5-10 cm świeżego śniegu.Wszystkie trasy otwarte + snowpark.Pokrywa 80-120 cm.

#94 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1385 postów
  • Na forum od: 01.2015
1515
  • Umiejętności: 1

Napisano 05 marzec 2015 - 21:02

Witam!

No nie wiem, może...Wszystko zależy od kolanka, które jutro sprawdzę  delikatnie w Spytkowicach. Kuba10 ma zawody międzyszkolne i  zrobimy mu z babcią niespodziankę. Czarny Groń, najbliższy stok(20 km) odpuściłem z babcia zupełnie. Wygodny autobus pod wyciąg i  cud techniki  krzesełkowej o niebotycznej przepustowości nieco mnie odrzuciły. Zresztą teraz benzyna tania, więc oczy wiodły pod Babią.  Zobaczymy, może babcia i Kuba10 po lekcjach....Miejsce jest urocze, śniegu tu dużo i dobrze się trzyma w tej dziurze. Widoki też przyjemne, nie takie jak w Harbutowicach. Chodzą  gadki, że przedłużą  krzesło do parkingu.  

Pozdrawiam

#95 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13077 postów
7978
  • Warszawa

Napisano 06 marzec 2015 - 08:45

Witam!

No nie wiem, może...Wszystko zależy od kolanka, które jutro sprawdzę  delikatnie w Spytkowicach. Kuba10 ma zawody międzyszkolne i  zrobimy mu z babcią niespodziankę. Czarny Groń, najbliższy stok(20 km) odpuściłem z babcia zupełnie. Wygodny autobus pod wyciąg i  cud techniki  krzesełkowej o niebotycznej przepustowości nieco mnie odrzuciły. Zresztą teraz benzyna tania, więc oczy wiodły pod Babią.  Zobaczymy, może babcia i Kuba10 po lekcjach....Miejsce jest urocze, śniegu tu dużo i dobrze się trzyma w tej dziurze. Widoki też przyjemne, nie takie jak w Harbutowicach. Chodzą  gadki, że przedłużą  krzesło do parkingu.  

Pozdrawiam

Cześć

Niestety narazie nie. Będzie nowe krzesło, które zastąpi dolny orczyk. Fajnie byłoby się spotkać.

Arky

Niestety musimy wracać di domu bo dzieci (zwłaszcza Kacper) mają jakieś ważne sprawdziany - i tak bedą sie uczyć na nartach. W przyszłym tygodniu Ewka jedzie do Sestrierre więc nastęopne dwa weekendy odpadają. Tak mi się nie układa ten Dzikowiec.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

• arky podziękował za tę wiadomość

#96 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1296
  • Katowice

Napisano 06 marzec 2015 - 14:33

Cześć

Pozdrowienia

Szkoda ,że nie ruszacie jutro, w niedzielę niestety nie mogę ,a miło by było zaliczyć kilka wspólnych zjazdów.

Pozdrawiam

#97 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1385 postów
1515

Napisano 06 marzec 2015 - 18:52

Witam!

Przetestowałem dziś w Spytkowicach kolanko(ściśle miejsce, które opisałem w poście Osgood Schlatter). Pod dociskiem nieco boli, ale da się jeździć. Więc wpadniemy w poniedziałek na Czarny Groń po dwunastej. Kuba  do 11,30 ma lekcje. Będę się woził na wypasionym krześle. Stwierdziłem, po pytaniu JK, że ortopeda władował mi w kolano steryd. Sądziłem, że to środek przeciwzapalny, bo nazwa mi nic nie mówiła. Perypetie po zastrzyku opisałem w poście na "ołówkach po karwingach". Teraz wystarczyło dziesięć dni odpoczynku i jest bez porównania lepiej.  Miej tu zaufanie do lekarza.

Pozdrawiam

#98 ralfovski

ralfovski

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
19

Napisano 09 marzec 2015 - 13:56

Cześć

Pozdrowienia

Witam.Nie dam rady się pojawić bo robota.

Pozdrawiam!

#99 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13077 postów
7978
  • Warszawa

Napisano 11 marzec 2015 - 08:57

Witam!

Przetestowałem dziś w Spytkowicach kolanko(ściśle miejsce, które opisałem w poście Osgood Schlatter). Pod dociskiem nieco boli, ale da się jeździć. Więc wpadniemy w poniedziałek na Czarny Groń po dwunastej. Kuba  do 11,30 ma lekcje. Będę się woził na wypasionym krześle. Stwierdziłem, po pytaniu JK, że ortopeda władował mi w kolano steryd. Sądziłem, że to środek przeciwzapalny, bo nazwa mi nic nie mówiła. Perypetie po zastrzyku opisałem w poście na "ołówkach po karwingach". Teraz wystarczyło dziesięć dni odpoczynku i jest bez porównania lepiej.  Miej tu zaufanie do lekarza.

Pozdrawiam

Cześć

Bardzo miło było Was spotkać i chwilkę pogadać. Szkoda, że nie zorientowałem się wcześniej, że jesteście. Jak widać po kontuzji i późniejszych problemach ani śladu - przynajmniej patrząc na jazdę.

Czarny Groń jak zwykle na 5. Warunki świetne, ceny niskie, słońce piękne.

Pozdrowienia

• Veteran podziękował za tę wiadomość

#100 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1385 postów
1515

Napisano 11 marzec 2015 - 17:30

Witam!

Dzięki za miłe spotkanie. Może będzie jeszcze w przyszłości okazja. Jakby zrobili u dołu krzesełko, to częściej tu wpadniemy. Oszczędzamy już nogi tylko na zjazd. Kolanko, jak się nie przesadzi z szałem "sportowym", to może jeszcze  wystarczy na parę lat,  na ślizganie po stokach.

Pozdrawiam serdecznie Gienek

• czekol podziękował za tę wiadomość