Skocz do zawartości

Czarny Groń


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Andrychów - Rzyki-Praciaki Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.czarnygron.pl/pracica.htm Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
Właśnie stamtąd wróciłem - jeździłem od 18 do 21:30, warunki bdb mimo dodatniej temperatury i mokrego śniegu. Stok o 18-tej świeżo przejechany ratrakiem, oświetlony bardzo dobrze, ludzi malutko (wtorek), praktycznie brak kolejek. Moim prywatnym zdaniem jeden z lepszych stoków do nauki carvingu - wystarczająco szeroki, w górnym odcinku łagodny ale na tyle stromy żeby nabrać odpowiedniej prędkości do wycinanek, na dole bardziej stromo i większy speed. Po dwóch godzinach dół był już rozjeżdżony i carving mi już coraz gorzej wychodził, ale jazda była super :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dzisiaj zasięgnąłem wieści u miejscowych odnośnie budowanego krzesła.Plany są takie że ma ruszyć około 10 grudnia oczywiście tego roku.Niestety jest też mały minus, a mianowicie do kanapy trzeba będzie najpierw wciągnąć się orczykiem. Krzesełko ma obejmować 3/4 stoku.Jest to podobno związane z własnością gruntów, lub z ich dzierżawą. Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak czytam ten artykuł to gołym okiem widać że ekolodzy chcą za cudzą kasę zadbać o coś ekologicznego - jesli tylko wyciąg nie wchodzi w obszar natura 2000 to gmina i powiat nie pozwolą żeby coś tak dochodowego było zablokowane przez jakieś kwiatki czy nietoperze. Poza tym ja się pytam czemu dopiero teraz a nie wcześniej kiedy budowa ruszała... Mam nadzieję że inwestor się ogarnie i będę miał kanapę blisko domu:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
jeśli chodzi o krzesło to się ekolodzy przyczepili http://wadowice24.pl...zed-narciarzami w tym układzie gdzie krzesło nie dochodzi do dołu to uruchomienie górnego krzesła jeszcze ma mały sens, zwłaszcza, że będzie wąskie gardło (początek górnego, koniec dolnego wyciągu). dzisiaj byłem wieczorem do 19 jazda bez kolejek, później trochę trzeba było postać na dole (5min), od 20 znowu bez kolejek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dzisiaj i wczoraj było mało ludzi, być może przestraszyli się padającego śniegu. W obydwa dni byłem popołudniu, wjazd dolnym orczykiem a później na nartkach (BC) wzdłuż górnego wyciągu, wycieczka na Potrójną (dużo świeżego śniegu :D). w sobotę i niedziele zjazd na dół z góry (koło 15godz. lekkie muldy, gdzieniegdzie twardo, o dziwo fajny zjazd mimo bardzo słabych krawędzi) ogólnie warunki nie najgorsze jak na ciągle sypiący śnieg. w obydwa dni zjeżdżałem do parkingu po trasie wzdłuż krzesełek, potem lasem, śniegu w lesie dużo. Fajna trasa by była do parkingu :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Trafiłem na Forum Beskid Mały post z którego wynika że "Beskid Mały był jedną z ostatnich enklaw spokoju w naszych górach. Obecnie poddawany jest olbrzymiej presji. Oprócz wymienionych powyżej przypomnę plany budowy gondoli na Leskowiec, wielkie plany rozbudowy ośrodka na przeł. Kocierskiej (miasteczko kowbojskie, wioska indiańska, planetarium, sztuczna plaża z akwaparkiem - na ukończeniu, muzeum górnictwa - z podziemnym tunelem i czort wie co jeszcze). Od pracowników Czarnego Gronia dowiedziałem się, że właściciele planują zagospodarowanie kolejnych dolinek, aż do Kocierza, połączenie ich siecią szlaków narciarskich i wyciągów. Podobno są na etapie wykupu gruntów. Przy ich możliwościach finansowych jest to zupełnie możliwe." a tu post Czy faktycznie ma się tak rozbudować ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przesyłam kilka zdjęć które udało mi się wykonać podczas górskiej wycieczki w okolice górnej stacji wyciągu. Sam wyciąg robi wrażenie choć jest bardzo krótki. Oceniam długość na około 500 m. Inna kwestią pozostaje pytanie czy w tym sezonie zostanie oddany do użytku z wiadomych względów.

Ho, ho - powiesili krzesełka, może coś z tego jednak będzie. Ostatnio, w lutym, raczej nie wisiały - chyba dobrze pamiętam? ...sprawdziłem - nie wisiały: http://www.skiforum....90&d=1266871424 Jeśli chodzi o długość - to w teorii jest to tylko część inwestycji - całość ma schodzić w dół do parkingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymajmy kciuki. Może na następnych zawodach będą chodziły. Tylko stracimy piękną platformę startową... ;) Swoją drogą robienie tak krótkich wyprzęgalnych krzeseł i jeszcze z "kabinką" to spora rozrzutność. Jazda będzie trwała chyba półtorej minuty. Akurat żeby zdążyć pobawić się osłoną... :D:D Tadek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek,
Myślę, że jednak był to jakiś głębszy zamysł i na tym się nie skończy :)
Tak jak pisze Gajowy - ma być kontynuacja.


Wreszcie zajarzyłem ;). Myślicie, że z aktualnej stacji dolnej zrobią pośrednią i puszczą wyciąg dalej w dół do parkingu?
To by było rzeczywiście dobre rozwiązanie. I baaardzo wygodne! Chociaż dalej uważam, że to rozwiązanie jakby za drogie, trochę na wyrost w stosunku do góry na której jest ośrodek. Bo to by były (będą?) dwa połączone bardzo drogie króciutkie wyciągi.
Jeśli z jakichś powodów konieczne są dwa odcinki, to upieram się, że bez specjalnej "szkody" dla użytkowników można było postawić dwa krzesła niewyprzęgalne. Przy tak krótkich odcinkach czas jazdy i tak byłby "niezauważalny". :D
Chyba właściciel jest wielbicielem "gadżetów" :D:D. Ale chwała mu za to.
Miejmy nadzieję, że zrealizuje zamierzenia.
Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam!

Czy ktoś mógłby mi podać aktualną strone tego ośrodka (ta z początku wątku nie działa)?
Mam stosunkowo niedaleko więc w któryś weekend w tym sezonie mógłbym zaglądnąć, tylko obawiam się troszkę, że trasy będą za łatwe i za krótkie...?

Poszukuje jakiegoś "w miarę" stoczku, żeby się nie zanudzić (jeżdżę tak 6+) w okolicy Andrychowa, Bielska....może Żar... tylko przeraża mnie ta jazda na hurraa jak wszyscy wychodzą z kolejki.

Użytkownik alvaro99 edytował ten post 24 listopad 2010 - 10:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam kilka zdjęć które udało mi się wykonać podczas górskiej wycieczki w okolice górnej stacji wyciągu. Sam wyciąg robi wrażenie choć jest bardzo krótki. Oceniam długość na około 500 m. Inna kwestią pozostaje pytanie czy w tym sezonie zostanie oddany do użytku z wiadomych względów.


Wyciąg kurcze jak w Alpach, a górka dobra co najwyżej na sanki:) i jeszcze jakieś problemy z uruchomieniem...

Polska to piękny kraj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Dziś byłem (wlaściwie wczoraj). Z okazji 100 dnia w sezonie dziś jazda była za free :D Ludzi było troszkę (parking pełny), ale kolejek nie było. W zeszłym roku z okazji dnia kobiet 8-marca Panie jeździły za złotówkę. Śnieg jeszcze OK, przetarcia tylko w górnej partii po prawej stronie (pod linami kolejki krzesełkowej), do niedzieli (święta) pewno śnieg się utrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

www.czarnygron.pl Tu też jest dobrze i wszystko chodzi.

kanapa też? a

czy ta trasa czerwona to taka czerwona blizej niebieskiej- czarnej - czy moze czerwonej? bo, co wiem z doswiadczenia, czerwona czerwonej nie rowna, a nigdy tam nie bylem

na górze niebieska , na dole solidnie czerwona

Użytkownik mig12345 edytował ten post 26 grudzień 2012 - 13:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...