Skocz do zawartości

Ostrzenie nart Warszawa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat. Dosyć blisko mam do Intersportu w Arkadii, trochę dalej (ale też bez tragedii) do Ogrodowej. Mam dwie pary nart, jedne masakrycznie tępe drugie w sumie to sam nie wiem, czy potrzebują ostrzenia - jeżdżone ok. 5 dni w ostatnim sezonie. Do tego jeszcze obie pary na pewno trzeba nasmarować. W sumie wszyscy polecają Ogrodową, ja się na tym kompletnie nie znam, ale Intersport się chwali, że ma super nowoczesne urządzenia. Cena bardzo podobna. Gdzie lepiej zanieść? EDIT Orientuje się ktoś, czy ten serwis na ogrodowej już działa?

serwis na ogrodowej już działa... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę trochę temat. Dosyć blisko mam do Intersportu w Arkadii, trochę dalej (ale też bez tragedii) do Ogrodowej. Mam dwie pary nart, jedne masakrycznie tępe drugie w sumie to sam nie wiem, czy potrzebują ostrzenia - jeżdżone ok. 5 dni w ostatnim sezonie. Do tego jeszcze obie pary na pewno trzeba nasmarować. W sumie wszyscy polecają Ogrodową, ja się na tym kompletnie nie znam, ale Intersport się chwali, że ma super nowoczesne urządzenia. Cena bardzo podobna. Gdzie lepiej zanieść? EDIT Orientuje się ktoś, czy ten serwis na ogrodowej już działa?

Trzymaj się z daleka od serwisu INTERSPORT o ile nie jesteś w Austrii... :) W Warszawie zdecydowanie Jan Piela potem długo, długo nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Jeszcze jakieś opinie na temat serwisu w Warszawie mile widziane:)

A tak przy okazji to pytanko czy nowe nart wymagają OSTRZENIA bo smarowanko to raczej oczywiste, że tak - choć może się mylę????

To zależy od modelu nart. Jeśli fabryczne krawędzie wg specyfikacji producenta Ci odpowiadają to nie musisz ich ostrzyć. Jeśli jednak chcesz zmienić kąty krawędzi pod konkretne swoje preferencje - ostrzenie niezbędne.

 

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe narty nie wymagają ostrzenia może że masz specjalne życzenie co do kąta to wtedy można zmienić.

 

Polecam Serwis Pod byłą skocznią w Warszawie.

Najstarszy serwis i najwięcej doświadczenia.

spojrzyj na datę :)

A tak na marginesie to nasz forumowicz KSS ma ręczny serwis skispa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wszyscy rozczulają się tak nad serwisem recznym,  jedno pytanie,  co serwis ręczny moze wykonać ze ślizgiem jeśli krawędzie są już poniżej jego.

Pytanie nr 2 co serwis ręczny może zrobić jeśli krawędź jest już zaokrąglona np na o.5 stopnia a ja nadal chcę mieć o,5 stopnia.

Jeśli było by tak prosto,  to każdy serwis kupiłby worek pilników i nie inwestował w lokal i maszyny,  które są koszmarnie drogie.

Coś Panowie nieprecyzyjnie opowiadacie,  ręcznie pewnych prac wykonać się najzwyczajniej nie da. I opowieści jak ręcznie jest fantastycznie i że tylko ręcznie to chyba ... niech każdy sobie odpowie co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wszyscy rozczulają się tak nad serwisem recznym,  jedno pytanie,  co serwis ręczny moze wykonać ze ślizgiem jeśli krawędzie są już poniżej jego.

Boczną krawędź "obnażysz" Pazurem, a poziomą => odpowiedź poniżej

Pytanie nr 2 co serwis ręczny może zrobić jeśli krawędź jest już zaokrąglona np na o.5 stopnia a ja nadal chcę mieć o,5 stopnia.

Jeśli było by tak prosto,  to każdy serwis kupiłby worek pilników i nie inwestował w lokal i maszyny,  które są koszmarnie drogie.

Coś Panowie nieprecyzyjnie opowiadacie,  ręcznie pewnych prac wykonać się najzwyczajniej nie da. I opowieści jak ręcznie jest fantastycznie i że tylko ręcznie to chyba ... niech każdy sobie odpowie co jest

 

Najrzadziej raz na 2 lata a optymalnie raz do roku powinno się dać narty na maszynę w celu splanowania ślizgu (wtedy także ostrzona jest krawędź pozioma) i nałożenia struktury. W narcie alpejskiej nie nałożysz struktury ręcznie. Są to 2 elementy, których się nie zastąpi ręcznym serwisem. Pozostałe jak najbardziej.

 

Tak naprawdę to wszystko zależy od tego czego oczekujecie po serwisie. Jeżeli ma być "na szybko" to ręcznego serwisu tak nie przeprowadzicie- zabawa z ostrzałką ręczną to żmudna robota, jeżeli ktoś się do niej przykłada i efekt jest o niebo lepszy od maszynowego:

Trudno się nie zgodzić z argumentacją :)

 

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie otwarty zostal serwis NTN, czy ktos ma jakas wiedze nt

ponizej info jakie znalazlem na ich stronie

http://www.ntn.pl/ar...ie-16-listopada

od stycznia bede kurcze sloikiem :(

przez jakis czas przynajmniej

 

 

Nie jakieś pojęcie tylko ten serwis prowadzi Tomek Nagalski, który od lat jest kierownikiem serwisu podczas testów narciarskich magazynu NTN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...