Skocz do zawartości

Leogang


Piotr_67

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy z Małżonką w trakcie wyboru ośrodka w Austrii na lutowy wyjazd narciarski. Zainteresował nas ośrodek Leogang. W związku z tym mam pytanie do szacownych forumowiczów, którzy mieli okazję nartować w tym ośrodku. Czy jest on warty naszego zainteresowania? Czy warto tam jechać? Dodam, że lubimy ciszę, spokój i niewielką ilość ludzi:D Będę wdzięczny za każdą opinię (dobrą i złą). Ideałem była by porada w której miejscowości zakotwiczyć i jakieś namiary na kwaterki w pobliżu wyciągów:) Za informacje z góry dziękuję:) Pozdrawiam - Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leogang to "tylnie drzwi" do jednego z najlepszych ośrodków w Alpach Skicircusa Saalbach-Hinterglemm-Leogang-200 km tras połączonych w jedną całość-ośrodek świetny,warty zobaczenia,ale na spokój i brak tłumów (szczególnie w lutym,kiedy są ferie) nie masz absolutnie co liczyć.Jeśli najbardziej cenisz niedużą ilość ludzi to pojedź kilkanaście km dalej do Maria Alm lub Dienten czyli Hochkoenig's Winterreich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z wyszukiwarki u góry po prawej stronie ekranu Kto szuka nie błądzi ;)

Dzięki za oświecenie:rolleyes: A tak na poważnie to przeglądałem ten wątek i niestety nie ma tam informacji o kwaterach. Oczywiście są linki do wyszukiwarki, ale mnie chodzi o kwatery sprawdzone. Wiesz jak to czasami jest, daleko do wyciągu, jakaś obora w pobliżu:D:D Dlatego proszę o jakieś rozsądne namiary, jeśli ktoś ma. Jeszcze raz dziękuję i proszę nie brać mojej wypowiedzi do siebie:) Pozdrawiam Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim sezonie mieszkałem w Haus Bergfried - 200 m od kolejki. Państwo Wenger b.życzliwi. Oferują pokoje ze śniadaniem i używalnością kuchni i jadalni oraz apartamenty 4 i więcej - osobowe. Www.haus-bergfried.com. Zarezerwować można przez e-mail. Jak kiedyś będę wracał w te okolice, to prawdopodobnie do nich. Leogang w odróżnieniu od Saalbach jest mieściną spokojną. Wyciągi są poza centrum (>2 km). Jest to dobry punkt wypadowy do zwiedzenia pobliskich ośrodków: -Hochkoenig Winterreich (Maria Alm/Dienten/Muelbach); -Lofer/Unken Eueropa Sport Region (Zell am See/Kaprun) Keiserwinkel (Waidring/Reit in Winkl) Dla upartych jeszcze Kitzbuehel/Kirchberg Ww. są w karnecie Salzburger Ski Card, a niektóre w Kitzbuehelen Alpen (All Stars Card) Ale na tydzień wystarczy Saalbach/Hinterglemm/Leogang (ew. z odwiedzeniem lodowca w Kaprun , jeśli się nigdy tam nie było). Ceny skipassów 7-dni: Skiizrcus - 222€, SSS - 232€, AllStar -232€.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...