Skocz do zawartości

Podróż poślubna w Polsce... może jakieś propozycje?


alfa74

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum sporo obieżyświatów i znawców tematu turystyki, dlatego pozwalam sobie na ten post... Brat z narzeczoną od tygodnia zastanawiają się nad wyborem miejsca w Polsce do odbycia podróży poślubnej w drugiej połowie sierpnia. Decyzja dosyć spontaniczna, bo od roku mówili NIE takiej podróży. Ale chyba mają już dość tych wszystkich przygotowań i chcą się po prostu po wszystkim zmyć. Szukają miejsca w górach z miejscem, gdzie można się "pomoczyć", takie połączenie Bałtyku, plaży i gór ;). Mile widziane inne atrakcje oraz bliskość jakiegoś miasteczka, żeby wieczorami było co robić (mąż zaraz to odpowiednio skomentował, ale jest to chyba nie do powtórzenia na forum...) Może ktoś zna takie ciekawe miejsce w Polsce? Bardzo ciekawa jestem Waszych propozycji za które z góry dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszuby... piękne okolice, jednak "młodzi" z tego co się zorientowałam, to preferują południowe zakątki naszego kraju. Jedyne co mi przychodzi do głowy (bo tam byłam) to okolice Czorsztyna lub Karpacza. O.tisk dokładnie wskazał te miejsca o których ja myślałam. Z rozrzewnieniem wspominam Karpacz z czasów licealnych, ale że już "trochę" latek od tamtej pory upłynęło, więc sporo mogło się zmienić. Tak naprawdę, jak się więcej nad tym zastanowić, to sporo takich pięknych miejsc na naszym południu :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, skoro nie Kaszuby to może ... Kotlina Kłodzka. Dla Mnie to jest jedno z najbardziej fantastycznych miejsc w Polsce. Region trochę (jeszcze) jest zapuszczony ale może to i lepiej, przez to mniej tłumny. Można tam zrobić małą objazdówkę albo stacjonować w Zdroju, do wyboru Kudowa, Polanica, Duszniki. Skoro to propozycje to tak wrzucam :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro mają to być propozycje,to ja polecam Beskid Ślaski. Miejscowości takich jak Szczyrk,Wisła czy Ustroń zachwalać raczej nie trzeba.Gdyby tak do takiej podróży dołączyć chociaż króciutki pobyt tutaj: http://www.papuga.pl/ to moc wrażeń gwarantowana. W zakładce (oferty specjalne) jest podróż poślubna. Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś swoje "sentymentalne" miejsca,z tymi kryteriami to mi kojarzy się Szczawnica,Krościenko i okolice. Bardzo fajnie można spędzić czas,spływ Dunajcem na tratwach,lub pontonem,Niedzica bardzo ładne miejsce,można też wybrać się w góry,piękne widoki:) wypożyczyć rower i jest też sporo fajnych ścieżek bez samochodów np. wzdłuż Dunajca na Słowację,w pobliżu zalew Czorsztyński można pływać opalać się np.w Mizernej jest fajne miejsce nad wodą,ogólnie dobrze mieć samochód a wszystko jest "na rzut kamieniem":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pewnie już za późno,ale z czystym sumieniem mogę polecić Szczawnicę na prawdę jest co robić nawet na dłuższe wakacje.Piękne Pieniny jezioro w Czorsztynie,Wąwóz Homole,Dolina Białej Wody,spływ Dunajcem,malownicze trasy rowerowe,ciekawe szlaki i zamki nad brzegiem jeziora.Uwielbiam ten rejon Polski i polecam wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już za późno,ale z czystym sumieniem mogę polecić Szczawnicę na prawdę jest co robić nawet na dłuższe wakacje.Piękne Pieniny jezioro w Czorsztynie,Wąwóz Homole,Dolina Białej Wody,spływ Dunajcem,malownicze trasy rowerowe,ciekawe szlaki i zamki nad brzegiem jeziora.Uwielbiam ten rejon Polski i polecam wszystkim.

Właśnie Pieniny wybrali młodzi. Też uważam, że to piękne miejsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Trochę odgrzeję kotleta,szykuje mi się podróż poślubna,a że przypada ona akurat w styczniu więc myślałem nad wypadem do Korbielowa(przyjemne z pożytecznym),podobno całkiem fajny ośrodek narciarski (jak na polskie warunki) znalazłem już nawet hotel w którym chciałbym się z moją żoną zakwaterować,jednak jest on położony ok 30km od Korbielowa,być może i codzienny dojazd może być uciążliwy,aczkolwiek nie wykluczam tej opcji, Pytanie do was,czy znacie jakiś fajny hotel bliżej Korbielowa?chodzi mi o hotel z wellness&spa, z dobrymi posiłkami i dość wysokim standardem. Gdyby nie fakt iż mamy multum zajęć od stycznia zaplanowałbym wypad w alpy,niestety jednak nie w tym sezonie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Sopot albo Gdańsk. Moje dwie ulubione miejscowości. Mniejsze również są ok, ale już po 2-3 dniach leżenia na plaży zaczyna mi sie nudzić i mam ochotę gdiześ wyskoczyć. W Trójmieście jest sporo do zwiedzania i zarazem są całkiem ładne plaże ( te bezludne również się znajdą).

 

Jeśli chodzi o nocleg to możesz zorientować się na tej stronie

http://www.dhapartamenty.pl/

Jest tam lista mieszkań jakie można sobie wynająć w tej okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...