Skocz do zawartości

rower :)


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mm2, nie sil się na klamrę w spd, chyba że Cię stać. Ja mam 3 rzepy, buty przeżyły różne błota, rzeki, nie ściąganie ich przez dobę. Mają z 5 lat a rzepy dalej trzymają idealnie, choćbym nie wiem jak pedał w górę ciągnęła. Nie wiem jak z męskimi stopami to bywa, ale polecam przymiarkę przed kupnem. Dobrze jak but ładnie przylega a nie ma luzu (a szimanochy, przynajmniej damskie, mają zdecydowanie za dużą objętość w stosunku do długości). Blokami z Time wepniesz się w Cranki i odwrotnie, z szimanochami tak nie zakręcisz (;

A co powiesz o tych: http://www.scott.pl/...43&id_prod=4883 Rybelek właśnie na takie się namierza jako pierwsze. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzić? Fakty czy kolejne mity...? http://mathmed.blox....atrzaskowe.html

co do przytoczonego przez Ciebie zrodla na poczatku autor przyznaje, ze NIGDY nie trenowal jazdyw SPD, wylacznie w platformach - co od razu te wypowciny dyskwalifikuje przytocze fragment (moje uwagi duzymi, zeby rozroznic Wręcz przeciwnie. Pojawiały się głosy odradzające stosowanie tego rozwiązania, ze względu na zwiększone ryzyko kontuzji. WRECZ PRZECIWNIE Badania elektromiograficzne wskazywały na zmniejszenie aktywności wielu grup mięśniowych, TO CHYBA TEN ARTYKUL KTORY CYTOWALEM - ZMNIEJSZENIE ZNACZY ROZLOZENIE PRACY NA WIECEJ MIESNI - DOBRZE CZY ZLE??? a badania siły nacisku podkreślały jej spadek po dłuższym używaniu SPD. Większość kolarzy po prostu nie używała tej technologii do podciągania korby w negatywnej fazie obrotu, CZYLI NIE UZYWALA PRAWIDLOWO ponieważ ruch ten był nieefektywny i niemal niemożliwy do wykonania, jeśli pchnięcie drugą nogą było odpowiednio silne. BZDURA - NIE TWIERDZE, ZE JEST TO LATWO, ALE WTIERDZENIE, ZE JEST NIEEFEKTYWNE, PONIEWAZ......GO NIE WYKORZYSTYWANO???? COS TU NIE GRA Schematy ruchowe a buty SPD. Aby więc wymusić ten schemat, trzeba było najpierw zacząć słabiej naciskać. To właśnie ten fenomen został zauważony. Jakkolwiek równomierne rozłożenie sił podczas obrotu teoretycznie wydaje się działać protekcyjnie na elementy stawowe, to przecież odwołajmy się do natury. Noga nie jest zaprojektowana do podnoszenia podczas zginania się dużego ciężaru. NOGA NIE JEST ..CO? NIE ROZUMIEM TEGO FRAGMENTU Mięśnie zginające w stawie kolanowym mają za zadanie jedynie unieść ciężar samej nogi. AKURAT ZA RUCH PODCIAGANIA ODPOWIADAJA BARDZIEJ INNE MIESNIE A NIE ZGINACZE Tak nas zbudowała 'natura'. W tym kontekście stosowanie obuwia SPD i wymuszanie podciągania nogi jest raczej zachwianiem naturalnych, wypracowanych przez ewolucję schematów ruchowych, nadmiernie obciążając staw tam, gdzie nie jest on do tego przystosowany. JAK STAW MOZE BYC PRZECIAZONY W FAZIE ODCIAZENIA????????? W dłuższej perspektywie może to powodować urazy ze zużycia. JW I tak dalej i tak dalej dla sprawiedliwosci sam autor zauwaza, ze nie ma pojecia o uzywaniu SPD, oraz , ze jest to eksperyment na jednej osobie rownie dobrze wniosek z tego moglby byc - pedaly SPD nie przynosza efektu, gdy sie nie wie, jak je uzywac, oraz gdy sie nie cwiczy ich uzywania...........

Pozdrawiam michał

tyle od kovala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - przegapiłem odpowiedz Jana. Wczoraj miałem okazje/konieczność wykonać skok przez kierownicę z ładowaniem na '4 łapy' - skutek- tylko drobne otarcie nadgarstka. Jak sobie wyobrażę, że w spd wylądowałbym na twarzy..... Czy do spd trzeba miec kask? ;) ;) jakoś nie umiem sie przemóc, na razie zacznę od butów, bo stare i tak sie kończą... pozdrawiam michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 02 lipiec 2013 - 09:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - przegapiłem odpowiedz Jana.

O co chodzi z tą odpowiedzią, je jej nie widzę tylko w cytacie mm2.

Wczoraj miałem okazje/konieczność wykonać skok przez kierownicę z ładowaniem na '4 łapy' -

To mnie nurtuje od jakiegoś czasu. Zdarza mi się że na zjazdach wyfruwam z pedałów, nie żeby przez kierownice zaraz ale jednak katapultuje się z lekka i zastanawiam się czy w SPD nie wyskoczę czy po prostu pociągnę za sobą rower. Ale chyba lepiej spaść z powrotem tylnym kołem na ziemię niż nogami na pedały. Większe prawdopodobieństwo trafienia w pierwszym przypadku. A! Nie wiem jak to działa ale w przypadku przelotu nad kierownica TO się jednak wypina. Przeważnie :D

Użytkownik zeberkaa edytował ten post 02 lipiec 2013 - 10:08 L’esprit de l’Escalier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

... ostatnie zdjęcie to,

 był poczatek .... urwałem łańcuch (potem raz jeszcze)

:)

 

... ostatnie zdjęcie to,

 był poczatek .... urwałem łańcuch (potem raz jeszcze)

:)

Turbo ma chyba za mało pary w nogach:)

W tym sezonie z 5x dętka poszła, ałe łańcuch to ostatni raz mi sie zerwał chyba z 3 lata temu...

 

albo mam zaje...fajny łańcuch, albo wątłe nóżki:)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo ma chyba za mało pary w nogach:)

W tym sezonie z 5x dętka poszła, ałe łańcuch to ostatni raz mi sie zerwał chyba z 3 lata temu...

 

albo mam zaje...fajny łańcuch, albo wątłe nóżki:)

 

nigdy mi sie to nie przytrafilo, a w zeszlym roku  zerwalem 2 lancuchy w dwoch  roznych rowerach…...

 

Jark - czy mierzyles  rozciagniecie lancucha?? - podejrzewam, ze byl rozciagniety, przeskoczyl, szarpnelo i  fiuuuuuuu

I inna rzecz - czy Ty masz hamulce hydrauliczne?? jezeli tak, to  uwazja ze stawianiem "do gory nogami" wiesc niesie, ze moze uklad sie zapowietrzyc…...

 

widze, ze nadal sa ludzie, ktorzy uzywaja "rogi" na kierownicy……….mam kolege, ktorego nie moge przekonac do ich zdjecia - gdy Go pytam : a jaka jest tego funkcja (poza tym, ze mozna  zrobic sobie kuku po zahaczeniu galezi)  - milczy…...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jark - czy mierzyles  rozciagniecie lancucha?? -

 

nie muszę ... sezon się kończy i cały napęd jest do wymiany - jeźdze na tym,

z jakim go kupiłem

 

rogi ? ... ktoś, kto dużo jeździ i na długich dystansach , szybko pozna ich zalety

zmiana pozycji rąk na kierownicy jest, nieodzowna .... a wręcz zbawienna

w mtb nie da się zastosować branka (kierownica w szosówce) gdzie mamy 3, różne chwyty ...

... a jazda z bolącymi lub drętwiejącymi nadgarstkami

nie należy do przyjemności ... mało tego,

ten ból ,powoduje odrętwienie koniuszków palcy

a to już potrafi dokuczać przez kilka dni a nawet tygodni ...

 

owszem, można tym o coś zahaczyć ... ale coś za coś

 

jarek :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę ... sezon się kończy i cały napęd jest do wymiany - jeźdze na tym,

z jakim go kupiłem

 

rogi ? ... ktoś, kto dużo jeździ i na długich dystansach , szybko pozna ich zalety

zmiana pozycji rąk na kierownicy jest, nieodzowna .... a wręcz zbawienna

w mtb nie da się zastosować branka (kierownica w szosówce) gdzie mamy 3, różne chwyty ...

... a jazda z bolącymi lub drętwiejącymi nadgarstkami

nie należy do przyjemności ... mało tego,

ten ból ,powoduje odrętwienie koniuszków palcy

a to już potrafi dokuczać przez kilka dni a nawet tygodni ...

 

owszem, można tym o coś zahaczyć ... ale coś za coś

 

jarek :)

 

powaznie, Jarku - jezeli ktos jezdzi w terenie takim, ze moze  "trzymac kierownice za rogi" to roweru typu MTBK po prostu nie potrzebuje


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie, Jarku - jezeli ktos jezdzi w terenie takim, ze moze  "trzymac kierownice za rogi" to roweru typu MTBK po prostu nie potrzebuje

taaa .... to co , sprzedać ?

:)

 

a poważnie ...

po pierwsze , wystarczy zacząć jeździć trasy powyżej 50 km w terenie by poznać , co to ból nadgarstków

i to w każdym terenie ...

dwa, ... każdy kto jeździ na podjazdach wie , że stojac, chwyt za rogi jest bardziej wygodny i ... skutecznośc jazdy większa

tyle tylko że , do jazdy na stojąco trzeba mieć kondycję

trzy ... :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa .... to co , sprzedać ?

:)

 

a poważnie ...

po pierwsze , wystarczy zacząć jeździć trasy powyżej 50 km w terenie by poznać , co to ból nadgarstków

i to w każdym terenie ...

dwa, ... każdy kto jeździ na podjazdach wie , że stojac, chwyt za rogi jest bardziej wygodny i ... skutecznośc jazdy większa

tyle tylko że , do jazdy na stojąco trzeba mieć kondycję

trzy ... :)

 

hmmmmmmm  zawsze wmawiano mi, ze jak musisz stanac, to  technicznie jestes  slaby. ma to sens, zwlaszcza z  "wpinanymi" pedalami

mysle, ze  chyba po prostu myslimy o innej jezdzie - jeszcze nigdy mi sie nie udalo  pojechac 50 km/dzien w prawdziwym, gorskim terenie......... zwykle, na 2h, robie 10-14km............ 20 max.......ale to  rzadko..

 

Jarku - nie chce sie klocic z Toba - po prostu  mamy inne opinie, kazdy oparte na jakims tam doswiadczeniu. I mam nadzieje , ze tak to odbierasz.

 dla mnie "rogi" to tak jak  slawne paski w kijach.....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa .... to co , sprzedać ?

:)

 

a poważnie ...

po pierwsze , wystarczy zacząć jeździć trasy powyżej 50 km w terenie by poznać , co to ból nadgarstków

i to w każdym terenie ...

dwa, ... każdy kto jeździ na podjazdach wie , że stojac, chwyt za rogi jest bardziej wygodny i ... skutecznośc jazdy większa

tyle tylko że , do jazdy na stojąco trzeba mieć kondycję

trzy ... :)

 

jazda w terenie to dla mnie ciagle trzaskanie lancucha po przerzutkach i hamowanie. nie widze w tym przypadku uzytecznosci dla rogow. chyba ze chcialbym zaczepic nimi na jakims singletracku gdy lece miedzy drzewami, tak do tego napewno sie przydadza.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

addict...  mogę zignorować te zaczepki ?
będę wdzięczny jeśli nie będziesz mnie zmuszał do dyskusji na tym poziomie

 
Kuba ... dalekim od sporów - chyba że, merytorycznych
ja nie mieszkam w górach , aczkolwiek 50 km ode mnie są piękne górkowate miejsca
gdzie na mtb, można naprawdę się umorusać ... kocham długie podjazdy
i to co piszesz o jeździe na stojąco ,
jest o tyle dla mnie dziwnym że, taka jazda jest szybsza
ale i bardziej wyczerpująca ... tego , ktoś kto nie trenuje
nie zrobi
kilka przekręceń korby i .... pozamiatane
płuca na widelcu
:) .... tu naprawdę potrzebna jest niezła kondycja i wydolność

 
mtb to dla mnie swego rodzaju koniecznośc ... na szosie o tej porze 
kręcąć na standardowym poziomie 32-34 km/h można nieźle zmarznąć
a jazda w kominiarce , czy poubieranym we wszystko co leży w szafie ,
jest średnio przyjemna
... na mtb jest cieplej
a i spocić sie można szybciej  ... :)

oczywiście jest w tym radocha .... ale ja mimo wszystko wolę szosę

tu dla mnie jest za nudno ... każdy koch co innego
 
 rogi są mi poprostu potrzebne ... szkoda mi nadgarstków - jeżdząc w dość cieżkim terenie

nauczyłem się z nich korzystać , choćby na kilku metrach ... i to nie wtedy gdy boli

ale zanim zacznie boleć .... o zmianie pozycji rąk trzeba pamiętać - potem jest zapoźno

... moje doświadczenia są takie jakie są i przekonywanie mnie do czegoś

co mi może zrobić krzywdę , nie wróży sukcesu ...
 
a tak na marginesie ... w ostnią niedzielę stuknęło mi 13,5 tyś w tym sezonie
:) ... taki mój mały rekordzik / mimo długiej poprzedniej zimy

 
:) :) :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda w terenie to dla mnie ciagle trzaskanie lancucha po przerzutkach i hamowanie. nie widze w tym przypadku uzytecznosci dla rogow. chyba ze chcialbym zaczepic nimi na jakims singletracku gdy lece miedzy drzewami, tak do tego napewno sie przydadza.

a ja do tej pory myślałem, że w górach jeździ się głównie pod górę ... :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

addict...  mogę zignorować te zaczepki ?
będę wdzięczny jeśli nie będziesz mnie zmuszał do dyskusji na tym poziomie

 

zaczepki? zwykla odpowiedz rowerzysty z lekka dawka humoru. rozumiem ze forum jest od dawna kolkiem wzajemnej adoracji ale twoj tekst tylko mnie w moim przekonaniu utrwalil. dziekuje. kurtyna.

 

a ja do tej pory myślałem, że w górach jeździ się głównie pod górę ... :-D

 

wybacz ale nie rozumiem zartu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

skoro akceptujesz ludzką różnorodność

 

hmmm ...skoro 'akceptujesz' różnorodność

to .... po co te komentarze ????????????

 

pytanie retoryczne .... ja jestem gorszy czy Ty lepsza ????

;)

 

wracamy do tematu ... proszę

:)

 

PS... jakby co to deski i torba spakowane - może i na nartach się 'poróżnić' 

Nie, nie będzie powrotu do tematu.

Sory, jak Ci się nie podoba to wytnij. 

Masz przecież moc.

 

Jakie komentarze Ci się nie podobają? Gdzie, w którym miejscu cokolwiek skomentowałam? Najwyraźniej coś masz za uszami skoro doszukałeś się "tych komentarzy" które najwyraźniej Cię ubodły.

Dziwne to jest dla mnie. Zadajesz pytanie to dostajesz odpowiedź. Najwyraźniej Ci się nie podoba. Nie musi.

Zadajesz jakieś pytania "retoryczne", chcesz przejść do tematu czyli rzucasz kamyczkiem i wycofujesz się rakiem.

Obciachowo trochę jak dla mnie.

Jak tak bardzo chcesz być lepszy to se bądź, mnie nie zależy na porównywaniu się z Tobą ani z nikim innym.

Możesz nawet zostać królem roweru, chcesz? To se bądź, nart też.
Zadowolony? 

Tylko tyle potrafisz z postu wyczytać? Kto jest lepszy albo nie daj bóg się za niego może uważać?

cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...