Skocz do zawartości

Przelew międzynarodowy


Zordon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się problem... znalazłem apartament korzystając z wyszukiwarki na stronie livigno.eu. Skontaktowałem się z właścicielem, podał numer konta do wpłaty zaliczki. W poniedziałek w banku PKO dokonałem przelewu podając numer konta, numer SWIFT i numer IBAN, zapłaciłem za to 50 zł :o, właściciel w dalszym ciągu nie otrzymał zaliczki... Czy macie doświadczenie, ile idzie taki przelew? Wyjazd niedługo a jak na razie nie ma gdzie się zatrzymać... Obawiam się też czy właściciel mnie nie kantuje... Mam pytanie do tych którzy przelewają pieniądze za granicę, z jakiej formy przelewu korzystają? Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przelew moze iść nawet do tygodnia czasu.Tym bardziej jeśli zostal nadany w trybie zwykłym to z banku w którym to wpłacałeś wyjdzie po 2 dniach roboczych.Napisz do Wlocha że zapłaciłeś i przelew na dniach dojdzie.Oni dobrze wiedzą że te przelewy idą kilka dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawił się problem... znalazłem apartament korzystając z wyszukiwarki na stronie livigno.eu. Skontaktowałem się z właścicielem, podał numer konta do wpłaty zaliczki. W poniedziałek w banku PKO dokonałem przelewu podając numer konta, numer SWIFT i numer IBAN, zapłaciłem za to 50 zł :O, właściciel w dalszym ciągu nie otrzymał zaliczki... Czy macie doświadczenie, ile idzie taki przelew? Wyjazd niedługo a jak na razie nie ma gdzie się zatrzymać... Obawiam się też czy właściciel mnie nie kantuje... Mam pytanie do tych którzy przelewają pieniądze za granicę, z jakiej formy przelewu korzystają? Z góry dzięki.

W ostatnich dniach: w czwartek 25.02 wysłałem z mBanku - przed 11 rano (później idzie następnego dnia), we wtorek 2.03 dostałem info, że doszło - na razie więc jeszcze spokojnie czekaj. Weź poprawkę na 2 rzeczy: - mentalność Włochów - nie wszystko i nie zawsze im się pilnie chce ;) Jeśli część z nich odpisuje na maila np. po tygodniu to nie mam pewności czy chce im się sprawdzać konto codziennie ...maniana, maniana, ...właściwie domani, domani :) W moim wypadku to Süd Tirol i niemieckie nazwisko - na maile odpisywali po godzinie :) - zdarza się, że przelew może wrócić kiedy tamtejszy bank go odrzuci - np. w wypadku jakiś nieścisłych danych odbiorcy, jakiś braków itp. - wtedy koszty i parę dni w plecy - ponoć to się zdarza. Jeśli jednak pieniądze zaraz nie wrócą to znaczy, że są tam na koncie. Jak podzieliłeś koszty przelewu i księgowania? Wziąłeś wszystko na siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach: w czwartek 25.02 wysłałem z mBanku - przed 11 rano (później idzie następnego dnia), we wtorek 2.03 dostałem info, że doszło - na razie więc jeszcze spokojnie czekaj. Weź poprawkę na 2 rzeczy: - mentalność Włochów - nie wszystko i nie zawsze im się pilnie chce ;) Jeśli część z nich odpisuje na maila np. po tygodniu to nie mam pewności czy chce im się sprawdzać konto codziennie ...maniana, maniana, ...właściwie domani, domani :) W moim wypadku to Süd Tirol i niemieckie nazwisko - na maile odpisywali po godzinie :) - zdarza się, że przelew może wrócić kiedy tamtejszy bank go odrzuci - np. w wypadku jakiś nieścisłych danych odbiorcy, jakiś braków itp. - wtedy koszty i parę dni w plecy - ponoć to się zdarza. Jeśli jednak pieniądze zaraz nie wrócą to znaczy, że są tam na koncie. Jak podzieliłeś koszty przelewu i księgowania? Wziąłeś wszystko na siebie?

Właśnie, trochę za późno się wziąłem za załatwianie chyba.... wyjazd 12.03 a dalej nie wiem na czym stoję :/. Koszty przelewu wziąłem na siebie, przynajmniej tak odpowiedziałem na pytanie Pani w okienku... koszt 50zł.. Pozostaje nadzieja, że nie mam tu do czynienia z próbą naciągniecia mnie (kwota 100e) tylko chodzi o włoskie lenistwo o którym piszesz. Najśmieszniejsze jest to, że na stronie kontakt po włosku, angielsku, natomiast korespondencja z mojej strony po angielsku, odpowiedź po włosku :] Używam translatora, pan najprawdopodobniej też i jak tu się kontaktować telefonicznie.. no nic nie ma się co denerwować trzeba czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czasem dostaje przelewy z zagranicy, od czasu kiedy pojawily sie przelewy SEPA taki przelew dochodzi w ciagu dwoch dni (teoretycznie 1-3). Podobnie wysylajac zaliczke do Austrii doszla w ciagu dwoch dni. Co wiecej mbank nie naliczyl mi prowizji (teoretycznie 5 zl a minely juz dwa miesiace) moze byla ukryta w kursie kupna Euro (ale kurs do przyjecia, zblizony do kantorowego). 50 zl prowizji to moze byc przy SWIFCie, i kilka dni oczekiwania... PS o ile "sprzedajacy" nie zada wyraznie "OUR" zwykle dziele sie kosztami "SHA"

Użytkownik Friski edytował ten post 05 marzec 2010 - 14:44 koszty przelewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę cie pocieszyc, ze zawsze wysylalam zaliczki do Wloch nie znajac tych ludzi, dochodzilo i rezerwacja jest ok. Generalnie nie dochodza przesylki nie wyslane - to mi sie zawsze sprawdza. W tym roku zazyczyli sobie 200EUR i po otrzymaniu ich obiecali mailowac. Poniewaz nie wyslalam forsy natychmiast i jeszcze troszke zwlekalismy z decyzja, to po wyslaniu jak nic nie pisali, to sie martwilam, ze moze nie maja juz wolnego miejsca i kombinuja jak mi to powiedziec. Ale na zapytanie wprost czy doszlo potwierdzili ze tak. I jedziemy za 2 tygodnie. Zdarza sie ze pisze po angielsku i odpowiadaja po wlosku. Wlosi nie sa gigantami jezykowymi, co szczegolnie dziwne przy takim ruchu turystycznym. Ale za to sa serdeczni i jakos daje sie dogadywac. Zdarzylo mi sie, ze lekarz (w Campitello) deklarowal, ze zna francuski, ale moj Boze, coz to byla za francuzczuzna, dramatico! Na szczescie "la temperatura alta" i "fievre" jakos wystarczylo + ogledziny gardla i bylo wszystko jasne. Pacjent przezyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, trochę za późno się wziąłem za załatwianie chyba.... wyjazd 12.03 a dalej nie wiem na czym stoję :/. Koszty przelewu wziąłem na siebie, przynajmniej tak odpowiedziałem na pytanie Pani w okienku... koszt 50zł.. Pozostaje nadzieja, że nie mam tu do czynienia z próbą naciągniecia mnie (kwota 100e) tylko chodzi o włoskie lenistwo o którym piszesz. Najśmieszniejsze jest to, że na stronie kontakt po włosku, angielsku, natomiast korespondencja z mojej strony po angielsku, odpowiedź po włosku :] Używam translatora, pan najprawdopodobniej też i jak tu się kontaktować telefonicznie.. no nic nie ma się co denerwować trzeba czekać.

Spokojnie - z nimi po prostu ...różnie bywa :) Ostatnio znajomi czekali chyba 2 tygodnie na potwierdzenie - telefony maile itd. :) Jak się okazało był to zły aczkolwiek prawdziwy prognostyk - mieli niezłe jaja z agentem i apartamentem - brak prądu w ciągu dnia, ogrzewania itp. Na końcu mieli spore problemy z odzyskaniem kaucji (agencja Immobilare Canazei - nie polecam) - ale nic to - nie przejmuj się na zapas - to tylko niektórzy Włosi ;)) W końcu mnóstwo ludzi załatwia to tą drogą - i jakoś sie udaje.

Czesc, czasem dostaje przelewy z zagranicy, od czasu kiedy pojawily sie przelewy SEPA taki przelew dochodzi w ciagu dwoch dni (teoretycznie 1-3). Podobnie wysylajac zaliczke do Austrii doszla w ciagu dwoch dni. Co wiecej mbank nie naliczyl mi prowizji (teoretycznie 5 zl a minely juz dwa miesiace) moze byla ukryta w kursie kupna Euro (ale kurs do przyjecia, zblizony do kantorowego). 50 zl prowizji to moze byc przy SWIFCie, i kilka dni oczekiwania... PS o ile "sprzedajacy" nie zada wyraznie "OUR" zwykle dziele sie kosztami "SHA"

Opanowałeś te SEPA? :) Mnie przerosła ilość okienek i dziwnych skrótów do opanowania :) Generalnie: chyba nie ma aż takiej różnicy w czasie trwania przelewu, jest istotna w kosztach. Jeśli chodzi o czas trwania to najwięcej zależy od "chciejstwa" i dziwnych procedur, sam przelew - to wirtualne pieniądze więc trwa milisekundę ;) ale trzeba zrobić różne księgowania itp. - mam wrażenie, że mBank jest chyba niezły pod tym względem bo mój ostatni SWIFT szedł 2 dni robocze. Wysłane w czwartek (przed 11) - musiały być we włoskim Reifaisenie w poniedziałek - skoro we wtorek przed południem właściciel mi potwierdził. Wybrałem tego SWIFTA bo była 10.50 a bardziej zależało mi na czasie, żeby zdążyć przed 11 - koszty w sumie wyszły jakieś 40 zł od 200 euro, za SEPA byłoby 5 zł ale okazało się, że bez telefonu na infolinię nie dam rady sam :) Jakieś: Numer referencyjny polecenia przelewu, Szczegółowy cel, Dodatkowe instrukcje, Statystyczny tytuł płatności, i jeszcze jakieś kody itp. - przerosło mnie chwilowo samodzielne wykonanie. Głównie z braku czasu - może następnym razem - jak masz ew. jakieś tipy, jakąś podręczną ściągę - jak to rozgryźć to się podziel, proszę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj otrzymałem potwierdzenie od właściciela. Dziękuje wszystkim za uspokojenie mnie, jestem z natury w gorącej wodzie kąpany. Pierwszy raz na własną rękę bez pośredników rezerwuje apartament... Z drugiej strony naszły mnie refleksje, że przelewy międzynarodowe w obrębie Unii to jakaś kpina, zarówno koszty jak i czas realizacji są nie do pomyślenia, jak to ma ułatwić wymiany międzynarodowe? Czas zająć się tą sprawą dla rozwoju przedsiębiorczości a nie normalizować rolki papieru toaletowego w ramach integracji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony naszły mnie refleksje, że przelewy międzynarodowe w obrębie Unii to jakaś kpina, zarówno koszty jak i czas realizacji są nie do pomyślenia, jak to ma ułatwić wymiany międzynarodowe?

Zmień bank, w moim koszty ostatnio były prawie 3 razy niższe od tych, które podałeś. I nie trzeba chodzić do okienka, wszystko załatwia się przez internet. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień bank, w moim koszty ostatnio były prawie 3 razy niższe od tych, które podałeś. I nie trzeba chodzić do okienka, wszystko załatwia się przez internet. Pozdr Marcin

Chętnie dowiem się jaki bank oprócz citibank oferuje przelewy międzynarodowe przez internet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dowiem się jaki bank oprócz citibank oferuje przelewy międzynarodowe przez internet?

Wszystko co pisałem to było w kontekście mBanku (wymieniłem w #4). Nic nie kosztuje - warto więc mieć tak czy siak.

Z drugiej strony naszły mnie refleksje, że przelewy międzynarodowe w obrębie Unii to jakaś kpina, zarówno koszty jak i czas realizacji są nie do pomyślenia, jak to ma ułatwić wymiany międzynarodowe? Czas zająć się tą sprawą dla rozwoju przedsiębiorczości a nie normalizować rolki papieru toaletowego w ramach integracji...

Jest chyba i tak lepiej iż było - taniej i szybciej. Po drugie: na tle skandalicznych opłat roamingowych to zupełna taniocha :)

Przelew międzynarodowy w ING 5zł to 10x mniej.. PKOZdziercy..

To nie takie proste bo albo SEPA (jest też w mBanku) to wtedy 5 zł - ale nie zawsze można, nie każdy bank/odbiorca może przyjąć, wyłącznie w euro itd. ...lub się nie umie, jak ja :) a jeśli SWIFT to na koszt składa się kilka opłat - w tym także ta pobierana przez bank odbiorcy. Jest jeszcze jeden aspekt, dotąd niewymieniony, czyli przelicznik kursowy - niestety mam wrażenie, że banki też sobie używają na tym poletku - niby na ułamku procent niewiele mogą złupić ale te parę (~naście) złotych zawsze :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 06 marzec 2010 - 18:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dowiem się jaki bank oprócz citibank oferuje przelewy międzynarodowe przez internet?

Kolega PEPE X juz Ci napisał,takie przelewy oferuje ING Bank Śląski a nazywa sie to dokładnie "przelew europejski",w ramach uni przelew kosztuje 5 złotych i mając konto w tym banku i opcję dostępu do konta internetowego przelewu dokonujesz sobie oczywiście sam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowałeś te SEPA? :) Mnie przerosła ilość okienek i dziwnych skrótów do opanowania :) ... Jakieś: Numer referencyjny polecenia przelewu, Szczegółowy cel, Dodatkowe instrukcje, Statystyczny tytuł płatności, i jeszcze jakieś kody itp. - przerosło mnie chwilowo samodzielne wykonanie. Głównie z braku czasu - może następnym razem - jak masz ew. jakieś tipy, jakąś podręczną ściągę - jak to rozgryźć to się podziel, proszę :)

Prawdę mówiąc poszedłem na żywioł: wpisałem IBAN, BIC, dane adresowe odbiorcy, losowe opcje z list rozwijanych i... doszło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc poszedłem na żywioł: wpisałem IBAN, BIC, dane adresowe odbiorcy, losowe opcje z list rozwijanych i... doszło :)

Ano właśnie :) Bałem się, że coś źle trafię i z jakiegoś powodu mi odrzucą i stracę parę dni :) Następnym razem, jak będę miał więcej czasu to popróbuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź, widzę ze PKO BP zdziera na czym się da... I to nie 20%-30% w porównianiu do konkurencji ale 10-krotnie... :o skandal... Sam posiadam konto inteligo w tymże banku, jedyne co mnie trzyma to karta płatnicza z kodem CVV i możliwość płacenia w internecie - coś na wzór karty kredytowej ( której nie chce). Czy jakiś inny bank oferuje taką kartę? Wydaje mi się że niestety nie :( Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam konto inteligo w tymże banku, jedyne co mnie trzyma to karta płatnicza z kodem CVV i możliwość płacenia w internecie - coś na wzór karty kredytowej ( której nie chce). Czy jakiś inny bank oferuje taką kartę? Wydaje mi się że niestety nie :( Pozdrawiam.

Na pewno ma mBank. Sprawdź na stronach innych banków, czy mają karty wirtualne- jeśli o taką chodzi. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...