Skocz do zawartości

gogle fotochromatyczne


carbon

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem rozpiętość VLT nie ma wpływu na szybkość reakcji, a tylko na stopień ściemniania/rozjaśniania. Pozostaje zatem sprawdzenie w boju czy owa smithowa rozpiętość VLT jest sensowna (pamiętając oczywiście, że firma produkuje wymienne szybki). Ja przyjąłem w oparciu o doświadczenia innych użytkowników Smitha, iż ich photo + szybka na złe warunki załatwiają temat. Odrębna sprawa - czy Smith ma tak wąski przedział w swoich photochromach aby mieć sens produkowania pozostałych szybek, czy te 50-30 VLT wynika z czegoś bardziej pożytecznego dla użytkowników.

 

Warto jednak zauważyć iż kupując np. gogle z "normalną" szybką  otrzymujemy dość nieścisłe informację np. szybka S2 kolor green  VLT 18% - 43%, szybka S3 kolor red VLT 8%-18%. Powstaje pytanie, czy szybki nie trzymają parametrów czy producent (nie wiadomo czemu) jest niedokładny w informacji?

 

Sam temat szybkości reakcji na zmianę natężenia światła i ewentualnych z tym związanych problemów, już dość dobrze w tym i innych wątkach wyjaśniono. Najzwyczajniej przy wjechaniu w cień z pełnego słońca, problem z widocznością będzie w photo o szerokim zakresie i w zwykłej VLT 13%....

Nieco lepiej będzie gdy mamy szybkę np.30% VLT i photo 30%-50% VLT (trzymając się już Smitha) i wówczas po wjechaniu w cień będziemy widzieć lepiej gdyż mamy szybki o większej przepuszczalności (przy założeniu, iż na pełnym słońcu, mówiąc slangiem "takie VLT daje radę").

 

Czytałem opinie użytkowników, którzy w praktyce uznali, iż szybka 25% VLT sprawdza im się w słonecznych warunkach i bez 16%VLT czy 12% VLT mogą się obejść. Jednocześnie jednak poznałem opinie użytkowników, którzy szybkę 12% VLT uznali za jedną ze swoich ulubionych. Reasumując odczucia innych dla wyrobienia sobie poglądu to jedno, a na koniec nasza osobista reakcja zawsze może być wyjątkiem od reguły  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak obiecałem dzielę się swoimi odczuciami z użytkowania Chromapop Photochromic.

 

Używałem w pełni słoneczne dni, podczas tzw. jazdy nocnej i w pochmurną pogodę (Polska). Temperatura w zakresie od 0 do -7 stopni.

Mimo ( w porównaniu do niektórych modeli innych firm) wąskiego podawanego przez firme Smith zakresu 30%-50% VLT, nie brakowało mi przejrzystości. Tzn. były odpowiednio przeźroczyste podczas pochmurnej pogody i jazdy nocnej (sztuczne oświetlenie) oraz bardzo dobrze poradziły sobie podczas słonecznej pogody. 

 

Odnośnie "parowania", nic takiego nie miało miejsca.

Załączone miniatury

  • 20190129_085451.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja ostatnio dochodzę do takich wniosków. Najbardziej optymalny zestaw to gogle z szybą S0 na kasku i dobre okulary przeciwsłoneczne na nosie. W sytuacji ładnej pogody jeździmy w okularach. Jak jest mgła, zajebiście wieje i pochmurno (np. szczyt Chopoka przy gorszej pogodzie) zakładam gogle. Używam poc fovea clarity i mam w zestawie drugą szybę o parametrach S2. Ma ona chyba jakieś lekkie właściwości fotochromatyczne bo trochę się rozjaśnia i jakby przyciemnia. W sumie jest dosyć uniwersalna przy parametrach S2 ale mimo tego najbardziej uniwersalny zestaw to ten co pisałem na początku. Nie chcę mi się zmieniać szyb. W S0 dobrze widać podczas mgły, opadów, a poza tym na wieczorne jazdy np. trening tyczkowy jak znalazł. Jak jest lampa to zwykle okulary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w s1-3. W dzień super, w nocy na oświetlonych stokach ok. Problem jest przy mgle, bardzo mocnym zachmurzeniu i szarówce przed startem oświetlenia. Także w planach kupno czegokolwiek z S0 na doczepkę. W tym roku pod ręką miałem jakieś mega tanie chińczyki które do jakiegoś zakupu mi dorzucili w promocji, ale jednak podwójne szkła i gąbki by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent  :) Czyli w razie potrzeby szybka zmiana szkieł lub okularów na gogle?

 

Często spotykam się z Uvexem, z tego co widziałam, w ofercie tego producenta znajduje się kilka fajnych modeli. Nigdy jednak nie korzystałam z tych produktów. Ktoś może podzielić się zdaniem na temat marki Uvex?

zestawu okulary/gogle uzywalem jeszcze jakies 10 lat temu - obecnie wylacznie gogle: inna szyba na slonce inna na minimalna widocznosc i mgle(wylacznie clear a nie rozne "patenty" niby poprawiajace kontrast a ZAWSZE pochlaniajace dodatkowa czesc promieni)….

 

Pomaga to, ze szybki w moich goglach sa mocowane magnetycznie wiec zamiana jest blyskawiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawu okulary/gogle uzywalem jeszcze jakies 10 lat temu - obecnie wylacznie gogle: inna szyba na slonce inna na minimalna widocznosc i mgle(wylacznie clear a nie rozne "patenty" niby poprawiajace kontrast a ZAWSZE pochlaniajace dodatkowa czesc promieni)….

 

Pomaga to, ze szybki w moich goglach sa mocowane magnetycznie wiec zamiana jest blyskawiczna...

zawsze sadzilem ze pomarancz uvexa poprawia kontrast, gdyz bez niej wszystko zlewalo sie jak mleko. Tak chociaz muldy widze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawu okulary/gogle uzywalem jeszcze jakies 10 lat temu - obecnie wylacznie gogle: inna szyba na slonce inna na minimalna widocznosc i mgle(wylacznie clear a nie rozne "patenty" niby poprawiajace kontrast a ZAWSZE pochlaniajace dodatkowa czesc promieni)….

 

Pomaga to, ze szybki w moich goglach sa mocowane magnetycznie wiec zamiana jest blyskawiczna...

pokażesz jakiś link których uzywasz ? I które szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent  :) Czyli w razie potrzeby szybka zmiana szkieł lub okularów na gogle?

 

Często spotykam się z Uvexem, z tego co widziałam, w ofercie tego producenta znajduje się kilka fajnych modeli. Nigdy jednak nie korzystałam z tych produktów. Ktoś może podzielić się zdaniem na temat marki Uvex?

 

Krótko i na temat: światowy lider w branży zabezpieczeń osobistych - nie zajmują się wyłącznie produktami "sportowymi". Pewnie w sporej ilości laboratoriów na świecie gdzie wykonuje się teraz testy na covid-19, ludzie pracują w okularach, rękawiczkach uvexa. Robią przyzwoite kaski, okulary, gogle - z wielu firm, jakie używałem, ich produkty są na dość wysokim poziomie wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...