Skocz do zawartości

Tragedia - śmierć na nartach!!!


GUCIO-59

Rekomendowane odpowiedzi

Do tragicznego wypadku doszło w piątek około godz. 9. na stoku Bieńkula, należącym do ośrodka narciarskiego w Szczyrku (woj. śląskie) - donosi TVN24. Jadący na nartach 25-latek wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Pomimo akcji ratowniczej podjętej przez GOPR, nie udało się go uratować - zginął na miejscu. http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Użytkownik GUCIO-59 edytował ten post 12 luty 2010 - 20:23 Niektórym ten apel przeszkadza, więc znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tragicznego wypadku doszło w piątek około godz. 9. na stoku Bieńkula, należącym do ośrodka narciarskiego w Szczyrku (woj. śląskie) - donosi TVN24. * TOPR apeluje: Pamiętajcie o kasku! Jadący na nartach 25-latek wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Pomimo akcji ratowniczej podjętej przez GOPR, nie udało się go uratować - zginął na miejscu. http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Tragiczne to fakt - ale mam wrażenie, że ten sezon jest jakby mniej tragiczny. W ub. roku media co chwilę huczały o wypadku, właściwie to o kilku wypadkach... Czytałem to trochę wcześniej - jakoś mnie zastanowiło: skąd wziąłeś to zdanie o kaskach? W informacji nic na ten temat nie ma, dlaczego wiążesz to z tym wypadkiem i co ma do tego TOPR?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajowy01, a to źle, że TOPR apeluje aby jeździć w kaskach?

W sumie może i dobrze - tylko, że nie widać związku z tematem, bo ani nie może chodzić o TOPR ani z pierwszego (na razie z żadnego) info nie można wnioskować co do przyczyn wypadku i śmierci. O apelu GOPRu ani tym bardziej TOPRu nic w info nie było - więc Ty lekko zmanipulowałeś informację, wpisując się niejako w coś co nazywam "szumem medialnym".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie można wnioskować,skoro jest napisane,że to był instruktor, jechał bez kasku i uderzył w drzewo...

Komentowałem (przyczepiłem się) do treści pierwszego postu i szczególnie do zdania o rzekomym apelu - tam nic nie ma o kasku itd. W kolejnym info z Onetu jest owszem wypowiedź rzeczniczki o braku kasku ale to niczego dalej nie dowodzi. Poczekajmy na jakieś kompletne info - wtedy można wyciągać wnioski. Ale przecież nie chodzi mi o ten szczególny wypadek tylko ogólnie o robienie "szumu" - tu jest potrzebna raczej zaduma a nie np. 3 wykrzykniki w temacie, jakby to była jakaś sensacja/rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie o wykrzykniki chodzi , ale przy takiej tragedii warto wspomniec o slusznosci ubierania kasku , bo sie juz nie dowiemy pewnie ale kto wie jemu i napewno wielu innym kask ocalil by zycie , z kazdej tragedii trzeba wyciagnac jakies wnioski -co zrobic by juz wiecej do takich nie dochodzilo a jednym z tych wnioskow i bardzo wlasciwym jest noszenie kasku czyli maxymalne zabezpieczenie czesci wrazliwych na upadek czy zderzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w informacji byłoby że zmarł na skutek uderzenia GŁOWĄ w drzewo to ok, taki apel byłby na miejscu. Ale takiej informacji nie było i nie ma nigdzie jak na razie. Więc równie dobrze mógł zginąć w wyniku innych obrażeń wewnętrznych. Taki apel, skądinąd bardzo sensowny, przy takiej wiadomości to jak apel "zakładajcie kamizelki ratunkowe!" przy informacji o żeglarzu co zabił się na pomoście. Czytając informację na temat tego wypadku mi się nasuwa pomysł na inny apel. ten wypadek wygląda niestety na przeszarżowanie i przecenienie swoich umiejętności. Więc jeśli już o coś apelować w tym kontekście to o zdrowy rozsądek i ostrożność. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było problemu, bo widzę, że co nie którym ten apel przeszkadza i doszukują się dziwnych podtekstów. Więc go nie ma, a kto che niech jeździ w kasku, a kto nie chce niech nie jeździ. Ja i moi bliscy zawsze będą jeździć! Uważam, że przy takiej tragedii, która mnie wstrząsnęła warto wspomnieć o jeździe bezpiecznej i w kasku. Taki apel może komuś uratuje życie. Ale tu są fachowcy z większym narciarskim doświadczeniem niż ja "żółtodziób", więcej się na takie tematy nie wypowiadam. Zostaję biernym słuchaczem, a zniknąć też mogę, bo i po co tu być skoro takie teksty co niektórym przeszkadzają. Jestem na kilku forach i nigdy z czymś takim się nie spotkałem, aby ktoś doszukiwał się jakichś podtekstów nie jestem producentem, ani sprzedawcą kasków. Jestem jedynie od 25 lat ratownikiem i każdy praktycznie wypadek to brak rozsądku i wyobraźni...Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ma się o co obrażać. Nikt nie negował słuszności apelu. Moje zdanie jest jedynie takie że przedstawianie tego apelu w kontekście wypadku, który mógł nie mieć z uszkodzeniem głowy nic wspólnego, może w sumie narobić więcej szkody niż pożytku- bo jeśli cię okaże że to nie głowa, to posypią się komentarze w stylu "ciekawe co by mu kask pomógł...". A kaski każdemu zachwalam. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio, nie obrażaj się bo nie masz o co, apeli o używanie różnych zabezpieczeń nigdy za wiele,ale akurat ten brzmiał jak oskarżenie człowieka który właśnie uległ wypadkowi, a tego czy by Mu ten kask życie uratował na razie nie wiemy. Nic zresztą o wypadku jak i o człowieku nie wiemy więc powstrzymajmy się z jakimkolwiek osądem bo On bronić się już nie może. Siatki, materace, wycinki, bądźmy realistami , nie jeździmy w zawodach pucharu świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w pucharze świata nie jeździmy ale trasa powinna być zabezpieczona. Dziwi mnie na niektórych trasach brak siatek. Jechałam na takiej i tylko myślałam żeby skręcić tam gdzie trzeba i nie wylecieć. A przecież właściciele tych stoków zarabiają niezłe pieniądze. Na temat kasku nie będę się tu wypowiadać bo w tej chwili nie chcę gdybać co by było gdyby.... CZŁOWIEK nie żyje i to jest bardzo smutne. Jak niewiele trzeba żeby radość życia przemieniła się w tragedię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na rehabilitację kolana po skręceniu i poznałam tam ostatnio babkę, która w Ustroniu wypadła z trasy kilka dni temu, leżała między drzewami jakiś czas, zapomniała telefonu i gwizdaniem nawoływała pomocy. Wytrawna narciarka, złamanie nogi w 3 miejscach, ma śruby i uczy się życia na nowo. Niestety zawsze może się zdarzyć coś takiego, więc należy możliwe zabezpieczać się na wypadek takich sytuacji. Zawsze kask, zawsze telefon, dobrze mieć w kieszeni jakiś batonik wysokokaloryczny. Okropne są takie wiadomości.

I co najważniejsze poza tymi batonikami, telefonami i kaskiem - mieć głowę na karku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, O kaskach wylaliśmy już morze atramentu. Temat jednak będzie odźywał przy każdym tragicznym wypadku. To, że kask nie zastąpi głowy to też truizm. Jeżdżę ponad 30 lat i jakoś nie miałem zdarzenia gdzie zagrożona byłaby głowa (inne części ciała niestety tak). Ale to też żaden dowód. Dowodem mogłaby być rzetelna statystyka powszechnie dostępna, która dawałaby podstawę do oceny potencjalnego ryzyka i wniosków, np. jeździć w kasku czy nie, itp. Niestety takich wiadomości jesteśmy pozbawieni, w zamian media i zwykle stojący za nimi biznes serwują nam histerię, która napędza zakupy. Klasycznym przykładem była świńska grypa, podobnie acz na znacznie większą skalę jest z rzekomym wpływem CO2 na klimat i miliardowe wydatki (z naszych podatków) na niemożliwe usiłowanie zmianę klimatu. Co do okoliczności wypadku nic nie wiemy i czy kask by mu pomógł też nie (bywa, że kaski też pękają). Pozdr. Rolnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...