Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie narciarskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#741 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13269 postów
  • Na forum od: 11.2007
8135
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 12 grudzień 2019 - 11:07

A ja właśnie wczoraj odebrałem EKUZ. Powiedział bym że jestem pozytywnie zaskoczony szybkością. Okazało się że mieszkam jakieś 800m od NFZ w Poznaniu gdzie składa się wnioski. Poszedłem z wypełnionymi. Chciałem oddać w biurze podawczym przy drzwiach a tu mi mówią ze numerek i czekać i do konkretnego pokoju. Już zgrzytałem zębami że biuro podawcze jest tylko od podawania informacji że trzeba wziąć numerek gdy okazało się że na miejscu od ręki przy stanowisku wydrukowali 3 karty i w 5 min (+10min czekania) cała sprawa załatwiona.

Cześć

Przecież od zawsze było od ręki.

Pozdrowienia

#742 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 692 postów
806
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 12 grudzień 2019 - 11:28

A ja właśnie wczoraj odebrałem EKUZ. Powiedział bym że jestem pozytywnie zaskoczony szybkością. Okazało się że mieszkam jakieś 800m od NFZ w Poznaniu gdzie składa się wnioski. Poszedłem z wypełnionymi. Chciałem oddać w biurze podawczym przy drzwiach a tu mi mówią ze numerek i czekać i do konkretnego pokoju. Już zgrzytałem zębami że biuro podawcze jest tylko od podawania informacji że trzeba wziąć numerek gdy okazało się że na miejscu od ręki przy stanowisku wydrukowali 3 karty i w 5 min (+10min czekania) cała sprawa załatwiona.

Kolego,

to że szybko odebrałeś nie oznacza, że za wszystko zwrócą :)

• W.W. podziękował za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#743 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 169 postów
  • Na forum od: 12.2017
40
  • Umiejętności: 4

Napisano 12 grudzień 2019 - 11:53

Cześć

Przecież od zawsze było od ręki.

Pozdrowienia

Pierwszy raz odbierałem. Po prostu zdziwienie że w urzędzie da się coś od ręki zrobić, nastawiałem się na miesiąc min.

• Mitek i W.W. podziękowali za tę wiadomość

#744 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
  • Na forum od: 01.2017
23
  • Umiejętności: 7
  • Norwegia

Napisano 12 grudzień 2019 - 12:36

Koledzy,

pamiętajcie, że EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów, choć w przypadku pytającego (SK) wystarczy. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie wykupicie opcji poza trasą to KL też nie działa na zdarzenia poza trasą. Ratownictwo i poszukiwanie to odrębna sprawa.

EKUZ pokrywa to co w danym kraju jest w ramach "panstwowego" ubezpieczenia. Wymienianie ogolne, co pokrywa a czego nie, mija sie z celem.

Warto sie zapoznac co "za darmo" maja mieszkancy Austrii, Wloszech, Francji itd. To tak jak wyjazd samochodem za granice. Bez wiedzy, ze trzeba miec np. winiete, nie pomoze zadne AC.

Np. w Norwegii placi sie za wizyte u lekarza domowego. Ale juz ratownictwo gorskie jest tak jak w Polsce TOPR - za darmo. 

• W.W. podziękował za tę wiadomość

#745 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13269 postów
8135
  • Warszawa

Napisano 12 grudzień 2019 - 12:40

Pierwszy raz odbierałem. Po prostu zdziwienie że w urzędzie da się coś od ręki zrobić, nastawiałem się na miesiąc min.

Cześć

A z ciekawości, jaki termin ważności?

Pozdrowienia

#746 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 169 postów
  • Na forum od: 12.2017
40
  • Umiejętności: 4

Napisano 12 grudzień 2019 - 12:51

Dorośli 3 lata , dzieci (nie wiem do jakiego wieku moja ma 9 lat) na 5 lat

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#747 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13269 postów
8135
  • Warszawa

Napisano 12 grudzień 2019 - 13:29

Dorośli 3 lata , dzieci (nie wiem do jakiego wieku moja ma 9 lat) na 5 lat

Cześć

No to chyba urząd poszedł po rozum do głowy bo kiedyś wydawano tylko na rok a ja ostatnio dostałem dla rodziny według nieznanego mi klucza.

Pozdrowienia i dzięki

#748 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3108 postów
  • Na forum od: 10.2011
9091
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 grudzień 2019 - 13:56

Cześć

No to chyba urząd poszedł po rozum do głowy bo kiedyś wydawano tylko na rok a ja ostatnio dostałem dla rodziny według nieznanego mi klucza.

Pozdrowienia i dzięki

A jeszcze wcześniej tylko na pół roku.

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#749 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 938 postów
  • Na forum od: 03.2016
1157
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 12 grudzień 2019 - 14:40

Cześć

Pozdrowienia i dzięki

Aż obejrzałem swoje karty EKUZ. Odbierałem w czerwcu (jak co roku). Tym razem dzieci dostały na 5 lat, a my z żoną na 3 lata.  

#750 [email protected]

[email protected]

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
  • Na forum od: 03.2014
226
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 12 grudzień 2019 - 18:37

Aż obejrzałem swoje karty EKUZ. Odbierałem w czerwcu (jak co roku). Tym razem dzieci dostały na 5 lat, a my z żoną na 3 lata.  

Kupiłem właśnie  to AV,choć do EKUZu i AV muszę jeszcze parę razy kupować PZU,gdy jadę w Alpy na zawody,bo AV wyklucza zawody i treningi,przy treningu można jeszcze coś zamotać,na zawodach już nie.Ale najbardziej brakuje mi czegoś na prywatne leczenie kontuzji w kraju,bo i tak zawsze leczę prywatnie.Dostałem kiedyś taka ofertę od brokera,zdaje się "Pewnisportu",ale nie kupiłem,może ktoś miał?Widzę,że mają stronę,może ktoś zajrzy i skomentuje?

#751 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Na forum od: 02.2009
815
  • Warszawa

Napisano 12 grudzień 2019 - 19:30

Takiego czegoś to chyba nie ma. Zastępuje to NW. No i rehabilitacja - jakiś Medicover czy coś w tym stylu. Mi się akurat Medicover sprawdził.

Ale, że nigdy się tym nie interesowałem to mogę się mylić - może ktoś z doświadczeniem w tym obszarze się wypowie. 

#752 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 01.2006
7
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 13 grudzień 2019 - 06:42

Jak się ma epuap wtedy można zamówić i przyślą do domu ja latem czekałem około tygodnia a wtedy kolejki w poznańskim NFZ były na spokojnie godzinę oczekiwania.

Teraz raz, że jest martwy sezon i do tego jeszcze przedłużenie ważności wpływa na mniejszą częstotliwość pojawiania się w NFZ