Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie narciarskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
759 odpowiedzi w tym temacie

#721 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 527 postów
  • Na forum od: 09.2011
238
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 02 grudzień 2019 - 10:16

Cześć,

a możesz zamieścić jeszcze raz, bo nie mogę namierzyć :)

Proszę, może jeszcze komuś się przyda.

"Szanowny Panie Wojciechu,
dziekuje bardzo za przeslana wiadomosc.
Ubezpieczenie w ramach członkostwa w stowarzyszeniu Alpenverein sklada się z 3 komponentow:
Akcja ratunkowa:
Jest to wydobycie poszkodowanego z trudno dostępnego miejsca - brak jest drogi dojazdowej. Proszę spojrzeć na wylaczenia w tym zakresie w ogolnych warunkach ubezpieczenia (jest tu np. wymienone wyłącznie dot. osob kierujących sprzętem latającym).
Leczenie medyczne:
Dziala przez pierwsze 8 tygodni podrozy zagranicznej.
Proszę spojrzeć na wylaczenia w tym zakresie w ogolnych warunkach ubezpieczenia (jest tu np. wymienone wyłącznie dot. osob kierujących sprzętem latającym). 
W tych dwóch powyższych komponentach nie ma za dużego znaczenia jaki sport się wykonuje, co się robi w chwili wypadku
Kolejny komponent to oc i ochrona prawna:
Działa na terenie Europy, tylko na sport związane z dzialalnoscia stowarzyszenia, czyli tutaj juz jest to istotne jaki sport się wykonuje:
wędrówki piesze, wyprawy górskie, wspinaczka, via ferrata, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo skiturowe, narciarstwo biegowe, jazda na snowboardzie, górskie spływy kajakowe, kanioning oraz wyprawy na rowerach górskich/trekkingowych.

Pozdrawiam serdecznie

* * nazwisko odpowiadającej zamaskowałem na jej prośbę. Oczywiście znam je i w razie konieczności autoryzacji tej informacji - ujawnię je.

Alpenverein Austria
W ramach szybkiej obsługi proszę podawać swój numer członkowski („102-...”) w tytule emaila.
https://www.facebook.com/AlpenvereinAustriaPL/
www.alpenverein.pl

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami!
12 391 7000

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: WW [mailto:[email protected]] 
Gesendet: Mittwoch, 09. Jänner 2019 12:22
An: [email protected]
Betreff: Pytanie o zakres ubezpieczenia.

Witam

Właśnie leży przede mną nowe ubezpieczenie na 2019 r, ale wstrzymałem się z wpłatą bo na jednym z forów narciarskich zasiano mi wątpliwości dotyczące zakresu ubezpieczenia.
Dlatego pozwolę sobie poprosić o skonkretyzowanie tego zakresu. 
Z jednej strony jest napisane:
*"*Alpenverein Weltweit Service zapewnia ochronę ubezpieczeniową wszystkim członkom związku w zakresie ratownictwa, obejmującą wypadki powstałe w trakcie aktywności rekreacyjnej. [...] Ubezpieczenie Alpenverein Weltweit Service obowiązuje na całym świecie z wyjątkiem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia ochrony prawnej, które to ograniczają się do Europy".
A z drugiej strony jest napisane:
"5. Ochrona prawna w zakresie odpowiedzialności odszkodowawczej na terenie Europy w przypadku roszczeń odszkodowawczych związanych z wypadkami, w których dochodzi do szkód osobowych, do wysokości 500,- EUR na jedno zdarzenie Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje koszt porady prawnej w zakresie dochodzenia odszkodowania w związku ze zdarzeniami, w których dochodzi do szkód osobowych. Ochrona nie obejmuje przypadków, w których dochodzone odszkodowanie dotyczy wyłącznie szkód rzeczowych i majątkowych.
Ubezpieczenie dla punktów 3 - 5 chroni wszystkich członków krajowych i zagranicznych w przypadku wypadków wynikających z ich działalności klubowej. Pod pojęciem działalności związkowej rozumie się:
• udział we wszelkich imprezach organizowanych przez sekcje ÖAV,
• uprawianie (również prywatnie, poza imprezami organizowanymi z ramienia sekcji) następujących dyscyplin sportowych:
wędrówki piesze, wyprawy górskie, wspinaczka, via ferrata, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo skiturowe, narciarstwo biegowe, jazda na snowboardzie, górskie spływy kajakowe, kanioning oraz wyprawy na rowerach górskich/trekkingowych".

_*Zatem pytanie: *_

Czy ochroną ubezpieczeniową jest objęte uprawianie rekreacji w dowolnej formie (poza lataniem), czy tylko te wymienione powyżej a wiec "wędrówki piesze, wyprawy górskie, wspinaczka, via ferrata, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo skiturowe, narciarstwo biegowe, jazda na snowboardzie, górskie spływy kajakowe, kanioning oraz wyprawy na rowerach górskich/trekkingowych".

Pozdrawiam"

Pozdrawiam WW

#722 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 144 postów
  • Na forum od: 01.2013
57
  • Umiejętności: 5
  • Olkusz

Napisano 02 grudzień 2019 - 10:17

AC daje cie ubezpieczenie na cały rok na wszelką aktywność. Rzadko się zdąża, że ktoś jeździ tylko na nartach. Ludzie tego pokroju zwykle uprawiają też inne sporty i to cały rok. Za stosunkowo niewygórowaną sumę masz pełne ubezpieczenie i nie musisz je wykupywać przed każdym zagranicznym wyjazdem. 

A działa to poza Europą? Pytam bo podróżne z AXA działało bardzo dobrze. 

#723 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13475 postów
  • Na forum od: 11.2007
8282
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 grudzień 2019 - 10:20

AC daje cie ubezpieczenie na cały rok na wszelką aktywność. Rzadko się zdąża, że ktoś jeździ tylko na nartach. Ludzie tego pokroju zwykle uprawiają też inne sporty i to cały rok. Za stosunkowo niewygórowaną sumę masz pełne ubezpieczenie i nie musisz je wykupywać przed każdym zagranicznym wyjazdem. 

Cześć

Masz rację tylko tak sobie myślę, jak zadziała kwestia ratunku w momencie odniesienia jakiejś poważnej kontuzji na takiej na przykład Liwie pomiędzy Szadowem a Kwidzyniem? :)

Szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Nawet na nartach odnosiłem kontuzje w takich miejscach/sytuacjach, że gdybym sobie sam nie pomógł to raczej sprawa transportu czy ratownictwa na miejscu wyglądała słabo.

Pozdrowienia

#724 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 719 postów
821
  • 3miasto

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:16

I to wyjaśnia wszystko :D

"Kutasowi", "łeb zamiast mózgu" - typowy przykład znarowionego, rozhisteryzowanego sprzedawcy  :/

Cóż, i tacy ludzie tutaj piszą - co poradzić. W sumie naturalna kompensacja u mniej stabilnych po 20 latach wchodzenia w dupska i wciskaniu ubezpieczeń ... często obserwowana wśród naganiaczy dzwoniących z propozycjami funduszy inwestycyjnych :/

A w ubezpieczeniach - jak wszędzie - potrzebny jest zdrowy rozsądek. OC i ratownictwo z AV + EKUZ  i ewentualnie coś na Włochy - więcej nic nie potrzeba.

Obraziłeś mnie pierwszy, bo nie miałeś argumentów to dostałeś odpowiedź na swoim poziomie - ja nie nadstawiam drugiego policzka. Jeszcze raz przeczytaj i postaraj się zrozumieć - ja nie sprzedaję i nikomu nie muszę włazić, ale ty jak widzę masz w tym dobre rozeznanie (i pewnie brązowy nos).

I nie sil się na odpowiedź - nie prowadzę polemiki z ...

Dla czytających ten wątek: opisywałem tutaj przypadek mojej żony w Zillertal'u (dla cwaniaczka to nie Włochy). Zerwane więzadła, szpital itd Nic, powtarzam NIC nie poszło z EKUZ'a - wzięli polisę ubezpieczyciela i tyle. Opisywałem koszty z których tylko wizyta byłaby zrefundowana przez NFZ. Kule, orteza, zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe przepisane do domu - ZA TO NFZ NIE ZWRACA. ale to info dla myślących nie dla takich powyżej.

www.domnaklinku.eu

#725 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 719 postów
821
  • 3miasto

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:26

"Każden jeden" musi sobie ubezpeczenie dobrać stosownie do potrzeb. .......... 

Tak kolego i to jest clou tematu. Rozpisywanie się "ja mam to i jest najlepsze" to najgorszy przykład nieodpowiedzialności. Nieodpowiedzialności, bo inni czytają i powielają, a najczęściej na dodatek nie musieli korzystać, a później są problemy. 

Ważne jest nie tylko kto, gdzie, z kim, ale też co po zdarzeniu. NFZ nie zapewnia transportu do PL, na rehabilitację (często też rekonstrukcję) czeka się kilka miesięcy. Inaczej ubezpieczy się ktoś kto ma LuxMed, EnelMed czy inne prywatne świadczenia, a inaczej powinien się ubezpieczyć człowiek, który tego nie posiada. Kupowanie ubezpieczenia, by kupić, "bo nic mi się nie stanie" jest wyrzucaniem kasy. Ubezpieczenie ma zabezpieczyć od najgorszego. Wtedy jest sens płacenia

• obol i W.W. podziękowali za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#726 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 719 postów
821
  • 3miasto

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:30

A jest sens inwestować w AV w przypadku tygodniowego pobytu? Czy może jakieś inne? Do tej pory kupowałem axa.

Nie jeśli myślisz tylko o tej aktywności i nie robisz nic innego w pozostałych porach roku.

To roczne ubezpieczenie i za jego składkę na tydzień ubezpieczyć przynajmniej dwie osoby na wypasie.

• W.W. podziękował za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#727 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 527 postów
238
  • Łódź

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:43

A działa to poza Europą? Pytam bo podróżne z AXA działało bardzo dobrze. 

Tak, choć jest kilka wyłączeń. Dokładnie już nie pamiętam.  Poczytaj warunki na ich stronie dostępne.

Pozdrawiam WW

#728 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 144 postów
  • Na forum od: 01.2013
57
  • Umiejętności: 5
  • Olkusz

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:45

Dzięki, poczytam.

#729 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2898 postów
  • Na forum od: 05.2006
1968
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 09 grudzień 2019 - 22:36

Panowie szybkie pytanie.

Gdzie kupić w miarę sensowne ubezpieczenie narciarskie online.

Potrzebuję do SK na 10dni. Nie muszą być jakieś szałowe sumy ale żeby było OC i ratownictwo (poza trasą też)

Bardzo proszę o linka, bo próbuję kupić na stronie jakiś firm (Np. AXA) to OC nie ma w ogóle.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#730 broot

broot

Użytkownik

• PipPip
  • 115 postów
  • Na forum od: 11.2016
49

Napisano 09 grudzień 2019 - 22:56

Panowie szybkie pytanie.

Potrzebuję do SK na 10dni. Nie muszą być jakieś szałowe sumy ale żeby było OC i ratownictwo (poza trasą też)

Bardzo proszę o linka, bo próbuję kupić na stronie jakiś firm (Np. AXA) to OC nie ma w ogóle.

Ja od paru lat zawsze kupowałem na elvia.pl , czyli Mondial Assistance. Kupujesz w pełni online w kilka minut, ubezpieczyć się możesz od jutra, w wersji extreme masz jazdę poza trasami. Czytałem ich OWU wielokrotnie i nigdy nie miałem się do czego doczepić, choć nie jestem ekspertem z czytania takich dokumentów. Limit ratownictwa mógłby być wyższy - 10k EUR. Na szczęście nigdy nie miałem okazji skorzystać z ich pomocy, więc nie mam zielonego pojęcia, jak się sprawdzają w razie W.

Swoją drogą, to jakby komuś, kto się zna na ubezpieczeniach, chciało się prześwietlić ich OWU, to jestem ciekaw opini. Jak mówię, jeździłem z nimi parę lat, ale być może był to błąd z tego, czy innego powodu.

#731 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1434 postów
  • Na forum od: 02.2009
850
  • Warszawa

Napisano 09 grudzień 2019 - 23:01

Ja jak już przymuszony kupuje w Link4 - to PZU tylko online. Na nartach nie sprawdzałem, rodzina dostała grypy żołądkowej w Lisbonie to przyjechał lekarz z wizytą domową. 

#732 Iru

Iru

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 138 postów
  • Na forum od: 01.2012
21
  • Opole

Napisano 09 grudzień 2019 - 23:23

W miarę sensowne i online kupisz w Warcie. W googole znajdziesz też kupony rabatowe.

#733 surfer

surfer

Hochkar Gruppen

• Pip
  • 89 postów
  • Na forum od: 01.2008
59
  • Poznań

Napisano 10 grudzień 2019 - 12:10

Panowie szybkie pytanie.

Kolego, nie wiem jak szukasz na AXA ale oczywiście, że jest OC (na 1,5mln). Nie wiem tylko czy obejmuje jadę poza trasami. To jest kwota na 10 dniDołączona grafika
Narty nartami a załącznik warto mieć :P

#734 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1434 postów
  • Na forum od: 02.2009
850
  • Warszawa

Napisano 10 grudzień 2019 - 12:43

narty i snowboard poza wyznaczonymi trasami + 100% = 310 złotych. Nic tylko brać garściami :D

AV + EKUZ - tyle razy to już było wałkowane ... KL i inne pierdółki to już wszystko jedno gdzie byle nie podpadało pod sporty wysokiego ryzyka.

#735 klemciao

klemciao

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2019
0

Napisano 12 grudzień 2019 - 08:55

Ja na każdy wyjazd czy to na narty czy to na wakacje zawsze wykupuje dodatkowe ubezpieczenie dla mnie i dla rodziny. W szczecinie mam super agencje ubezpieczeniowa która przygotowuje zawsze dobra ofertę. - http://alienubezpieczenia.pl/. Mają dużą wiedzę w zakresie ubezpieczenie, w ofercie większość większych firm ubezpieczeniowych także jest w czym wybrać. Współpracuje z nimi już kilka lat i nigdy się nie zawiodłam. 

#736 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 527 postów
238
  • Łódź

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:10

Ja na każdy wyjazd czy to na narty czy to na wakacje zawsze wykupuje dodatkowe ubezpieczenie dla mnie i dla rodziny.

Jak napisał powyżej kol. wkg, - AV+UKZ i nic dodatkowego na cały rok nie musisz wykupywać.

Pozdrawiam WW

#737 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3239 postów
  • Na forum od: 10.2011
9259
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:13

Jak napisał powyżej kol. wkg, - AV+UKZ i nic dodatkowego na cały rok nie musisz wykupywać.

Koleżanka zarejestrowała się 15 minut wcześniej, tylko po to by zareklamować produkt. Jakby była narciarką, to zaczęłaby od przywitania w wątku do tego przeznaczonym i napisała kilka słów o sobie. Narty to widziała w Eurosporcie, ważne, żeby liczba kliknięć wzrosła.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#738 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 719 postów
821
  • 3miasto

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:24

Koledzy,

pamiętajcie, że EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów, choć w przypadku pytającego (SK) wystarczy. Pamiętajcie jednak, że jeśli nie wykupicie opcji poza trasą to KL też nie działa na zdarzenia poza trasą. Ratownictwo i poszukiwanie to odrębna sprawa.

www.domnaklinku.eu

#739 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 527 postów
238
  • Łódź

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:45

Koleżanka zarejestrowała się 15 minut wcześniej, tylko po to by zareklamować produkt.

Oj, nieładnie z jej strony.
Chciałem tylko pomóc.  :huh:
Żaden dobry uczynek nie zostanie bez kary!

Pozdrawiam WW

#740 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 209 postów
  • Na forum od: 12.2017
49
  • Umiejętności: 4

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:53

Koledzy,

pamiętajcie, że EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztó

A ja właśnie wczoraj odebrałem EKUZ. Powiedział bym że jestem pozytywnie zaskoczony szybkością. Okazało się że mieszkam jakieś 800m od NFZ w Poznaniu gdzie składa się wnioski. Poszedłem z wypełnionymi. Chciałem oddać w biurze podawczym przy drzwiach a tu mi mówią ze numerek i czekać i do konkretnego pokoju. Już zgrzytałem zębami że biuro podawcze jest tylko od podawania informacji że trzeba wziąć numerek gdy okazało się że na miejscu od ręki przy stanowisku wydrukowali 3 karty i w 5 min (+10min czekania) cała sprawa załatwiona.