Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ramzowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 al_capone

al_capone

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 04 luty 2007 - 16:21

Czy ktos ma moze linki do stron,na ktorych sa dostepne aktualnie panujace warunki na stokach Ramzowej,tudziez innych czeskich regionow?

#22 Jurek M

Jurek M

Użytkownik

• PipPip
  • 216 postów
  • Na forum od: 11.2006
23
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 04 luty 2007 - 16:56

holidayinfo.cz

#23 al_capone

al_capone

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 04 luty 2007 - 17:25

dziekuje serdecznie za rychla odpowiedz:)

#24 Maciek_K

Maciek_K

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 03.2006
13
  • Umiejętności: 6
  • Wieluń

Napisano 05 luty 2007 - 08:03

tym razem byłem w Ramzovej
najpierw dałem się podstępnie zwieść i popełniłem pierwszy błąd, jaki robi narciarz, który jest tam pierwszy raz. Poszedłem kupić bilet w najbliższej kasie i stanąłem w kolejce do najbliższego wyciągu. Na szczęście bileciara wykazała się przytomnością umysłu i zaproponowała zamiast całodziennego biletu, kupić jedną jazdę. W Ramzovej są dwie niezależne firmy, a bilety nie są wymienne między wyciągami (przynajmniej tymi, na dole). Później podziękowałem pani z bileciarni, bo stok okazałbyć się idealny... ale do stawiania 1-szych kroków. No dobra - w jednej kolejce odstałem paręnaście minut na darmo, czas zmierzyć z następną :D Kolejka wielka, oczywiście chaotyczna, raz porusza się twój 'pas', innym razem stoi. 20 minut z życiorysu... ale w końcu się udało. Teraz kolejny quiz - są dwa wyciągi na samą górę - jeden krzesełkowy i mała kolejka, drugi orczykowy z dużą kolejką... Mój wybór był oczywisty - mniejsza kolejka... za chwilę żałowałem swojego wyboru. Orczyk pięknie wynosi narciarzy na szczyt, natomiast krzesełko jedzie ZA szczyt :D trzeba podchodzić po trzy wzniesienia :D teoretycznie można się rozpędzić na krechę i przejechać przez dwa wzniesienia, ale często snowboardziarze i narciarze tak się ustawią, że tracisz całą prędkość i trzeba ruszać z buta...

no dobra, kruczki Ramzovej poznane, można zacząć śmigać.
Przygotowanie stoku - wg mnie dobre, na głównych trasach żadnych przetarć, czy kamieni, stok równy, wyratrakowany - idealny do curvingowania (którego jeszcze umiem :mad: ). Kilka łat zmrożonej tafli na górnym odcinku.

Przy okazji - jeśli nie lubicie chaotocznych kolejek, gdzie liczy się: kto jest bardziej bezczelny, to darujcie sobie dolny wyciąg i siedźcie tylko na samej górze. Specyfika górnego wyciągu (podwójny orczyk) i konfiguracja trasy wymaga, aby narciarze byli doświadczeni - a narciarz doświadczony, oznacza narciarz rozsądny - dzięki temu kolejka do orczyka jest bardzo przyjemna, nikt się nie wpycha.

pogoda - wyśmienita, wszędzie wokół +5stC, a w samej Ramzovej 0,0stC :D i jeszcze śniegiem wali :D
:D

#25 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
783
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 05 luty 2007 - 10:20

Kolega powyżej bardzo literacko się rozpisał nt. uroków Ramzovej, jednak kompletnie rozminął się z faktami, które mają się nijak do tej "opowieści"
1." ... są dwa wyciągi na samą górę - jeden krzesełkowy i mała kolejka, drugi orczykowy z dużą kolejką... "
Odp. Na Ramzovej do tej pory jest JEDEN sposób dostania się na Cerniavę, lub dalej - na Seraka t.j. za pośrednictwem 2-os. kanapy (od nowego sezonu zastąpi ją nareszcie (!!!) 4-os. kanapa, a ta dwójka pójdzie na obsługe Cerniavy.
Chyba, że ktoś jest albo hardcorowcem i WCHODZI jak biegacze na szczyt, lub wynajmuje jeden z wielu skuterów śnieżnych, które go wwiozą gdziekowiek (nawet na piwo do schroniska na szczycie ;-))
2. " ... Orczyk pięknie wynosi narciarzy na szczyt, natomiast krzesełko jedzie ZA szczyt ... "
Uppss - hyle czoła przed poprzednikiem, który z Robby-ego (talerzyka) robi narzędzie umożliwiające osiągnięcie szczytu ;-P
Orczyk ten osiąga jedynie linię lasu na wysokości 2-os. kanapy R-3 Neubauera

3. "... na głównych trasach żadnych przetarć, czy kamieni ... "
Bolączką Ramzovej, co jest często nie do zniesienia przy dłuższych pobytach jest to, ża jest tam faktycznie TYLKO JEDNA trasa zjazdowa w dół pod wyciągiem (z małymi wariantami t.j. króciutkimi rękawami w lewo i prawo od trasy pod wyciągiem - ale to dalej MAŁO)

4. " ... Przy okazji - jeśli nie lubicie chaotocznych kolejek, gdzie liczy się: kto jest bardziej bezczelny, to darujcie sobie dolny wyciąg i siedźcie tylko na samej górze ..."
Kolega nie wie, że powyżej orczyka jest krzesło wiodące przez szczyt Mracnej na sam Serak, z którego to co niektórzy narciarze z dobrze przygotowanymi nartami potrafią zjechać na sam dół bez potrzeby podpierania się kijami.
(Piękne 3 km zjadu ;-PPP)

5. Co do pogody to zgoda ;-)

PS
Na przeszłość - więcej pokory zanim zabierzesz się za opisywanie swoich przygód przed klawiaturą

pzdr .;-)

#26 Maciek_K

Maciek_K

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 03.2006
13
  • Wieluń

Napisano 05 luty 2007 - 10:58

o.tisk - przeczytaj najpierw dokładnie mój post, a później napisz z czym się nie zgadzasz, bo piszesz, że "rozmijam się z faktami", a nawet nie mam do czego się ustosunkowywać....

jedynie na co mogę odpowiedzieć to:

2. " ... Orczyk pięknie wynosi narciarzy na szczyt, natomiast krzesełko jedzie ZA szczyt ... "
Uppss - hyle czoła przed poprzednikiem, który z Robby-ego (talerzyka) robi narzędzie umożliwiające osiągnięcie szczytu ;-P
Orczyk ten osiąga jedynie linię lasu na wysokości 2-os. kanapy R-3 Neubauera"

faktycznie, niefortunnie użyłem słowa 'szczyt'. W skrócie: orczyk wywozi narciarza na początek trasy i można od razu śmigać, krzesełko wiezie narciarza daleko poza początek trasy i żeby zacząć zjeżdżać, trzeba pokonać 3 wzniesienia.
:D

#27 deINO

deINO

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 10.2006
2
  • WrocłaW

Napisano 05 luty 2007 - 11:59

3. "... na głównych trasach żadnych przetarć, czy kamieni ... "
Bolączką Ramzovej, co jest często nie do zniesienia przy dłuższych pobytach jest to, ża jest tam faktycznie TYLKO JEDNA trasa zjazdowa w dół pod wyciągiem (z małymi wariantami t.j. króciutkimi rękawami w lewo i prawo od trasy pod wyciągiem - ale to dalej MAŁO)

A przejazd przez lasek z Cerniavy trasa dla biegaczy? pusciutka i jak zapomnisz skrecic to wyjezdzasz kolo wiatrakow :-D

#28 deINO

deINO

Nowy użytkownik

• 20 postów
2
  • WrocłaW

Napisano 06 luty 2007 - 01:11

Dołączona grafika
Dołączona grafika
widok na kolejke :-)
Dołączona grafika
jeszcze raz kolejka do kanapy..
Dołączona grafika
zadymka w czasie jazdy...
Dołączona grafika
bialy poranek...

#29 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Umiejętności: 7
  • Oława

Napisano 06 luty 2007 - 01:15

Dobrze, że będzie 4 os kanapa - tylko ze wtedy będzie niezły tłok na stoku

#30 deINO

deINO

Nowy użytkownik

• 20 postów
2
  • WrocłaW

Napisano 09 luty 2007 - 11:14

Macie jakies info, czy w tym roku sa jacys intruktorzy uczacy tez po polsku ?

#31 Baz_Ski

Baz_Ski

Użytkownik

• PipPip
  • 165 postów
7
  • Wrocław

Napisano 09 luty 2007 - 18:10

Jutro wybierał się do Ramzovej- zdam raport jak wróce ;)
[COLOR=#0000CD][FONT=Georgia]Uroczyście oświadczam iż sezon 11/12 został otwarty!! [/FONT][/COLOR][COLOR=LightBlue][COLOR=SandyBrown][FONT=Georgia]:cool: :rolleyes:
[/FONT][/COLOR][/COLOR]

#32 deINO

deINO

Nowy użytkownik

• 20 postów
2
  • WrocłaW

Napisano 09 luty 2007 - 19:39

Jutro wybierał się do Ramzovej- zdam raport jak wróce ;)

No to do zobaczenia :-) na stoku :-P

#33 Baz_Ski

Baz_Ski

Użytkownik

• PipPip
  • 165 postów
7
  • Wrocław

Napisano 09 luty 2007 - 22:59

No to do zobaczenia :-) na stoku :-P

No niestety się nie zobaczymy, jadę za 2tyg. w związku z tym, że oboje jesteśmy ze szwagrem przeziębieni wolimy się wykurować... no szkoda trochę, ale lepiej się mocniej nie zaprawiać... :(
[COLOR=#0000CD][FONT=Georgia]Uroczyście oświadczam iż sezon 11/12 został otwarty!! [/FONT][/COLOR][COLOR=LightBlue][COLOR=SandyBrown][FONT=Georgia]:cool: :rolleyes:
[/FONT][/COLOR][/COLOR]

#34 deINO

deINO

Nowy użytkownik

• 20 postów
2
  • WrocłaW

Napisano 10 luty 2007 - 21:12

Bylo bomba :-)
oczywiscie, kolejki do kanapy od 10 do 14. potem, na szczescie, chumry zeszly na dol i zakryly gorna stacje kanapy i sie polacy wystraszyli ;-).
Na gorynych wyciagach czekalo sie od 14 max 2-5 minut, najczesciej podjezdzales i wjezdzales od razu. WIdocznosc momentami spadala do 50 metrow, ale gogole zolte daja rade ;-).

Najwiekszy minus - konczy sie snieg :-( :( - MNOSTWO !!! przetarc w gornej czesci. korzenie, ziemia, kamienie :(. NIe wiem, czy to dosnieza pozadnie, ale dzis bylo od 11;30 coraz gorzej... szkoda...

na plus - chodza juz wszystkie wyciagi, lacznie z Moby. trasy czarne (3 i 5 na holidayinfo.cz) stalyu sie naprawde czarne z powodu przetarc, ale jesli to sa czarne.. lol...

snieg z rana zamrozona zarabiscie, az puch leci spod krawedzi, ale kolo 11-12 zaczal sie lepic (6 stopni bylo) do nart, kolo 14, jak chmury zeszly, znow sie sypki zrobil (fajnie!) i lodowiska tez byly.

Zastanawiam sie, co tam bedzie jutro/za tydzien..

#35 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
100
  • Umiejętności: 2
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 10 luty 2007 - 22:25

a dlaczego robią w konia ludzi na wyciągu

kupujesz karnet a to tylko na te krzesełaka

#36 wojciech89

wojciech89

Nowy użytkownik

• 27 postów
0
  • Umiejętności: 5
  • Opole

Napisano 11 luty 2007 - 15:58

byłem z dzieciakami wczoraj na R3 warunki ok,
masakra tylko z tym co preferuje polska młodzież i świetnie przeszkolona czeska - czyli wcisk na chama do kolejki

#37 deINO

deINO

Nowy użytkownik

• 20 postów
2
  • WrocłaW

Napisano 11 luty 2007 - 18:30

Na Ramzowej są dwie takowe, jedna mieści się vis a vis stacji kolejowej, druga - większa jest obok dolnej stacji kanapki na Czerniawę. Czynne są, jak mi się wydaje (tak coś pamiętam, choć sam nie wypożyczam) od 8.30 do 17.00

Na miejscu rzucaj hasło : "pujcovna lyzi" to Cię jacyś dobrzy ludzie pokierują ...

pzdr.:-)

ps
Chyba musisz też mieć paszport na zastaw (dowód może nie wystarczyć)

A gdzie jest ta wypozyczalnia kolo stacji? czytaj - gdzie jest stacja? przy zalozeniu, ze jestem juz przy stoku, np. przy tym dolnym parkingu? bo na tej wypozyczalni z dala od stoku ceny sa sporo nizsze..

wypozyczalnia przy stoku do 16;30 pracuje

#38 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 11 luty 2007 - 21:56

Dzisiaj byłem w Ramzovej od 12 do 16.30

Oczywiście tłok na dole - stanie w kolejce od 20 do 30 min. - więc wjechałem na górę i tylko tam zjeżdżałem (orczyk - 1km ) - na czarnych nie jeździłem, bo było pół śniegu a pół ziemi - na górze małe kolejki -pod koniec duże zrobiły się muldy i chwycił mróz i było trochę ślisko. (oczywiście była mgła - raz tylko było z 10 minut kiedy to widoczność się poprawiła)

#39 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
13
  • Kłodzko

Napisano 11 luty 2007 - 23:09

tez bylem dzisiaj w ramzowej ;) bardzo fajnie, swietne warunki, ale niestety miejscami ziemia wychodzila i troche kamykow - nie wspominajac o kolejce do krzeselka 2-osobowego na ktorym przytrzasnalem sobie skore na lydce i mnie teraz boli ( :( ), ale oprocz tego bardzo fajnie :D
Fischer RC4 WC SL + Salomon Course SF120 Czego chciec wiecej? :P

#40 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
783
  • Opole

Napisano 12 luty 2007 - 10:40

" ... A gdzie jest ta wypozyczalnia kolo stacji? czytaj - gdzie jest stacja? przy zalozeniu, ze jestem juz przy stoku, np. przy tym dolnym parkingu? bo na tej wypozyczalni z dala od stoku ceny sa sporo nizsze... "

najprosciej wytlumaczyc dojscie/ dojazd do tej drugiej tak : wyjezdzasz z parkingow Bonery lub R3 do glownej drogi. W prawo masz kierunek Jesenik, w lewo - kierunek Ostruzna/ Branna.

Ty kierujesz sie na WPROST wyjazdu. Tam po 20 m widac cos takiego jak kiosk, lub maly domek kempingowy. To jest wlasnie ta druga wypozyczalnia. Ceny bardziej ludzkie, a i mozna sie tez / podobno/ dogadac poza cennikowo ;-).

Zaraz za tą wypożyczlanią są tory kolejowe, a za nimi stacja kolejowa Ramzova, ktora umozliwia bezposrednią podroz "masochistom" z Opola na stok w ciągu 4 godzin ... !!!
  • deINO podziękował za tę wiadomość