Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - sonda


peregrin

Rekomendowane odpowiedzi

A co to da to zrobiła się sprawa polityczna ... a poza tym zaraz ekolodzy dadzą o sobie znak i będzie nici

Cześć, Zapytam inaczej: a co szkodzi kliknąć w sondę? Sprawa ma wiele aspektów ale głos środowiska narciarskiego jako głównego zainteresowanego sprawą jest istotny. To miłe, że ktoś pyta się Ciebie o zdanie, prawda? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy Kasprowy w tym roku w ogóle ruszy ? Styczeń się kończy a krzesełka stoją. Myślałem zrobić trzecie w życiu podejście do Kasprowego i wreszcie choć raz dostać się na górę i zjechać. No chyba że nie jest mi to pisane.

Cześć 1) W dużej mierze sam decydujesz co jest Ci pisane, a co nie (patrz punkt 3) 2) Kasprowy ruszy; weź pod uwagę, że zazwyczaj największe opady śniegu w Tatrach są w lutym. Jeszcze pojeździsz w wiosennym słoneczku 3) W tym sezonie zjeżdżałem już z Kasprowego kilka razy, ostatni raz dwa tygodnie temu. W Kotle Gąsienicowym jazda w śniegu do kolan. Tyle, że musisz zadać sobie trud podejścia. Ale warto! Zawsze też możesz wjechać za 32zł koleją :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czytałem,że kiedyś istniały na Kasprowym dwie trasy FIS i FIS II Slalomowa biegła przez dolinę Jaworzynki,a zjazdowa z homologacją FIS przez Myślenickie Turnie.Jest ktoś na forum ,kto jeździł tymi trasami? Szkoda,że ich już nie ma...

W zeszłym roku szlajałem się pieszo między Kondratową a Goryczkową i pstryknąłem m. in. coś takiego: Dołączona grafika Dołączona grafika Czy to jest jedna z tych starych FISowskich tras?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą na zdjęciu to jeździłem. Jedzie się z "szyjki" na Goryczkowej pod Świńskim Kotłem i dalej w kierunku tego co na zdjęciu. To nazywano "przez padaki". Ścianki od padania. Tu jechano, zdaje się "na krechę z Kasprowego. Dojeżdża się do nartostrady z Kondratowej. Nazwa FIS, chyba II. Ciągle mi się to myli. Drugi FIS biegnie trochę poniżej grani(od strony Goryczkowej), którą wysyła KW w stronę Myślenickich Turni. Do MT dojeżdżałem, ale dalej nie. Dalej trasa biegła przez ściankę poniżej stacji na MT(teraz kompletnie zarośnięta lasem). I dochodziła do drogi z Doliny Kasprowej(nie z Jaworzynki). A Dolinę Kasprową ma się pod nogami gdy się jedzie kolejką z MT na Kasprowy. A.Bachleda chciał tu urządzić trasę zjazdową w czasie zakopiańskiej olimpiady. Sprowadził eksperta FIS. Jedyne miejsce, aby uzyskać odpowiednie przewyższenie w stosunku do długości trasy. Teoretycznie byłaby to trasa na zjazd, ale bez sensu. Śnieżenie do samego szczytu. Duże prace ziemne przy grani. To się ciągle jedzie na trawersie nachylonym na Goryczkową. Z ciekawych i dynamicznych tras byłaby z Pośredniego Goryczkowego w stronę tego, co na zdjęciu. Ale lepiej nie. Alpy są blisko a Tatry ta piękne i malutkie. Więc nie problem się wyszaleć. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...