Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

dziecko 2,5 roku czy nie zawcześnie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 BartekC

BartekC

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2010
0
  • Umiejętności: 4
  • Amsterdam

Napisano 26 styczeń 2010 - 15:10

Witam wszystkich rodziców i instruktorów,

czy warto zaczynać naukę jazdy na nartach z chłopcem 2,5 roku, rozmiar stopy 25-26 ( normalnego obuwia).

Za 2 miesiące wybieramy się z żoną na narty i zabieramy dziecko ze sobą, zastanawiam się ograniczyć tylko do zjazdu na sankach czy można próbować uczyć na nartach.

Ciekawy również jestem innych sugestii

Pozdrawiam,
Bartek

PS.
oboje jesteśmy początkującymi narciarzami

#2 Wit_www

Wit_www

Użytkownik

• PipPipPip
  • 534 postów
  • Na forum od: 11.2008
123
  • Umiejętności: 7
  • Zwartowo (niedaleko Lęborka)

Napisano 26 styczeń 2010 - 15:24

Uczyć w tym przypadku to złe słowo. Można pobawić się na nartach ,powygłupiać ,poprzewracać i pomalutku zaszczepiać baksyla śniegowo-narciarskiego ;)

#3 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5069 postów
  • Na forum od: 12.2008
1916
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 26 styczeń 2010 - 15:27

Taka mała dygresja- jeśli sami jesteście początkujący to ucząc dziecko samemu doskonale zaszczepicie mu własne błędy :)
A co do nauki- tak jak napisał poprzednik. Można uczyć stać na nartach, przesuwać się itd.
Konkretniej może wypowiedzą się koledzy instruktorzy.
Pozdr
Marcin

#4 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
  • Na forum od: 01.2008
629
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 26 styczeń 2010 - 15:52

Za 2 miesiące będzie miał 2,7 roku. Wg mnie nie jest za wcześnie na pierwsze zabawy z nartami :)
Podkreślam, że ZABAWY. Oswajanie, frajdę, śmiech i poznawanie...
Skoro mnie na koński (nie kucykowy :)) grzbiet wrzucono jako ledwie 3 latkę, i zaowocowało to masą śmiechu, pisku i radości, i zadomowiło się na dobre w moim sercu, to Wasz synek powinien reagować podobnie, czego oczywiście życzę :)

..:: Find New Heights ::..

#5 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 26 styczeń 2010 - 16:20

Moja córa ma 1 rok i 8 miesięcy.Naty /takie najprostsze plastikowe/ już jej w domu wpinam i się bawimy.Ze względu na niskie temp. nie wychodzimy jeszcze na 'górkę tarasową' tylko wygłupiamy się w domu.Przy pierwszych oznakach zniechęcenia czy znudzenia ściągam jej narty....Najważniejsze by dziecka nie zniechęcić i żeby narty utożsamiało z fajną zabawą.....
Wkrótce pierwsze wyjście na "górkę" ;)

p.s oczywiście kask jak i pierwsze twarde buty /w rozmiarze 15.5/ już są:D

#6 BartekC

BartekC

Nowy użytkownik

• 5 postów
0
  • Amsterdam

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:02

dziękuje za porady,

w takim razie czeka mnie zakup dodatkowej pary butów i nart ... :)

Mam nadzieję że na miejscu w alpach włoskich (val di fiemme) uda się znaleść szkółkę dla dzieci gdzie pod fachową opieką zacznie przygodę z nartami.

#7 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
629
  • Wrocław

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:26

dziękuje za porady,

Mam nadzieję że na miejscu w alpach włoskich (val di fiemme) uda się znaleść szkółkę dla dzieci gdzie pod fachową opieką zacznie przygodę z nartami.

Tylko wiesz... weź tak przed pobaw się z małym na dywanie, gdzieś na podwórku, w parku, żeby skojarzył, że narty to zabawa i frajda, a nie jakaś przykra rzecz. By się nie bał. Bo jak wepniesz go nagle w narty, i dasz pod oko obcemu człekowi, to może się skończyć nieciekawie...

Nauka przez zabawę. Przynajmniej to wg mnie właściwy początek w tym wieku.

#8 kamil2910

kamil2910

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:38

witam
Chcę zbudować skocznie k5 na górce długości 7 metrów i z spadkiem 2,5 metra , na rozbieg mam 20 metrów z spadem 2 metrów,czy opłaca mi sie tam budować skocznie i jaki wysoki musze mieć próg.
I czy zrobić tory z lodu czy lepiej z śniegu.
Pozdrawiam

#9 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
629
  • Wrocław

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:43

witam
Chcę zbudować skocznie k5 na górce długości 7 metrów i z spadkiem 2,5 metra , na rozbieg mam 20 metrów z spadem 2 metrów,czy opłaca mi sie tam budować skocznie i jaki wysoki musze mieć próg.
I czy zrobić tory z lodu czy lepiej z śniegu.
Pozdrawiam

Chyba pomyliłeś wątki.

http://www.skiforum....highlight=skoki

#10 niko130

niko130

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1746 postów
1069
  • Umiejętności: 9
  • Jelenia Góra

Napisano 27 styczeń 2010 - 09:59

Tylko wiesz... weź tak przed pobaw się z małym na dywanie,

Zabawa jest najważniejsza. Chodzenie na nartach, jak najbardziej, ale warto dziecko oswoic z ruchem posuwistym , ustaw dziecko na dywaniku (odwrotnie ułożonym) i wolno pociągaj dywanik w dowolnym kierunku . Nauczysz dziecko równowagi w ruchu. Jak to opanuje, łatwiej zaakceptuje zabawe na nartach.

Można do nózek (butów) przyczepic sznureczki . Będzie łatwiej ciągnąć i obserwowac reakcję dziecka. To samo można zastosowac na śniegu.

Miłej zabawy. Napisz jakie robicie postępy.

#11 donia

donia

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 27 styczeń 2010 - 12:50

popieram najważniejsza zabawa bo nawet buciki są dla dziecka czymś nowym i nie zawsze przyjemnym ze wzgledu na małą swobode nóżki moja córka to początkowo ubierała buciki i pare kroczków po domku robiła i jeszcze co moge powiedzieć to toważystwo drugiego dziecka już jeżdzacego pozytywnie wpływa na chęci do nauki jazdy na nartach

#12 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14219 postów
  • Na forum od: 11.2007
9030
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 27 styczeń 2010 - 12:55

Cześc

dziękuje za porady,

Z tym może byc kłopot. Instruktorzy w wieklu szkołach nie chcą przyjmowac do nauki dzieci poniżej 4 lat. Nie pisze że tak musi byc lae musisz się z tym liczyć.
Gdzie jedziesz do Val di Fiemme?
Pozdro
  • Kamil K podziękował za tę wiadomość

#13 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1329 postów
  • Na forum od: 11.2006
552
  • Warszawa

Napisano 27 styczeń 2010 - 13:05

dziękuje za porady,

jeżeli tylko uda się Wam "wcisnąć" gdzieś dzieciaka do jakiejś szkółki (to co pisze Mitek) - to będzie najlepsze rozwiązanie dla dzieciaka a najlepsze dla Was :) - bo będziecie mieli czas żeby sobie samemu pośmigać.
Sam przerabiałem naukę swojej córy jak miała 2,5 roku - ile się namordowałem to wiem tylko ja ! :D:D - Czarną robotę nauczania początkowego zostawcie Instruktorom - wszyscy na tym skorzystają :).

pozdro
jahu
  • Kamil K podziękował za tę wiadomość

Szkolenia w Austrii i nie tylko  :)  --> naDechy.pl
--> Facebook <--

#14 Kamil K

Kamil K

Użytkownik

• PipPip
  • 247 postów
  • Na forum od: 10.2009
4
  • Umiejętności: 3
  • Okolice Opola

Napisano 27 styczeń 2010 - 13:40

Wg mnie to strata pieniędzy dziecko będzie się bało a wy jako rodzice stracicie pieniądzę na naukę dziecka a poza tym dziecku może zostać uraz psychiczny i później będzie się bardzo bało jeździć na nartach .

#15 berry

berry

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Na forum od: 11.2007
376

Napisano 27 styczeń 2010 - 17:44

Wg mnie to strata pieniędzy dziecko będzie się bało a wy jako rodzice stracicie pieniądzę na naukę dziecka a poza tym dziecku może zostać uraz psychiczny i później będzie się bardzo bało jeździć na nartach .

:D...
czy mogę prosić o podanie wyniku najbliższego losowania lotto ?

#16 BartekC

BartekC

Nowy użytkownik

• 5 postów
0
  • Amsterdam

Napisano 27 styczeń 2010 - 18:13

Cześc

Z tym może byc kłopot. Instruktorzy w wieklu szkołach nie chcą przyjmowac do nauki dzieci poniżej 4 lat. Nie pisze że tak musi byc lae musisz się z tym liczyć.
Gdzie jedziesz do Val di Fiemme?
Pozdro

Jedziemy do Obereggen/Cavalese ale będę w Alpach pierwszy raz więc dużo mi to nie mówi, podbno ma być fajnie, znajomi byli bardzo zadowoleni. Przemyślałem sprawę i chyba nie będę sie napinał na kupno nart i butów tla malucha. Może na miejscu będzie można coś pożyczyć. Jedynie kask i gogle mu kupię.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie uwagi i pomysły.

#17 Wini

Wini

Użytkownik

• PipPip
  • 112 postów
  • Na forum od: 03.2009
10
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 27 styczeń 2010 - 18:26

Znajdziesz na forum przykłady, gdzie dzieci zaczynały wcześniej.
WSZYSTKO ZALEŻY - nie tylko od dziecka. Trzeba na tą sprawę poświęcić troszkę czasu i zaangażowania. Zdaję sobie sprawę, że na wyjeździe, szczególnie za granicę jest na wszystko mało czasu, ale warto na początek pójść z dzieckiem na oślą i pokazać inne dzieci, zainteresować tematem, w następnym etapie wypożyczyć jak najkrótsze narty, samemu popatrzeć na instruktorów, z którymi inne dzieci dobrze się czują. Nie za szybko, nic na siłę, pełen spokój :)

#18 barby

barby

Użytkownik

• PipPipPip
  • 509 postów
  • Na forum od: 02.2008
130
  • Umiejętności: 8
  • SOSNOWIEC

Napisano 27 styczeń 2010 - 18:37

Znajdziesz na forum przykłady, gdzie dzieci zaczynały wcześniej.
WSZYSTKO ZALEŻY - nie tylko od dziecka. Trzeba na tą sprawę poświęcić troszkę czasu i zaangażowania. Zdaję sobie sprawę, że na wyjeździe, szczególnie za granicę jest na wszystko mało czasu, ale warto na początek pójść z dzieckiem na oślą i pokazać inne dzieci, zainteresować tematem, w następnym etapie wypożyczyć jak najkrótsze narty, samemu popatrzeć na instruktorów, z którymi inne dzieci dobrze się czują. Nie za szybko, nic na siłę, pełen spokój :)

Wszystko OK, ale chciałam przypomnieć że autor wątku napisał iż oboje rodzice tego 2,5 leniego malucha są początkującymi narciarzami.
Pozdrawiam Basia (...barby to tak z przekory :D )

#19 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
  • Na forum od: 11.2008
319
  • Umiejętności: 10
  • Mazowsze

Napisano 27 styczeń 2010 - 20:10

Witam wszystkich rodziców i instruktorów,

czy warto zaczynać naukę jazdy na nartach z chłopcem 2,5 roku, rozmiar stopy 25-26 ( normalnego obuwia).

Za 2 miesiące wybieramy się z żoną na narty i zabieramy dziecko ze sobą, zastanawiam się ograniczyć tylko do zjazdu na sankach czy można próbować uczyć na nartach.

Ciekawy również jestem innych sugestii

Pozdrawiam,
Bartek

PS.

Można próbować i warto próbować.:) Oczywiście z głową i poprzez zabawę.:)

:D...
czy mogę prosić o podanie wyniku najbliższego losowania lotto ?

Najlepiej wówczas kiedy będzie dobra kumulacja. :D

#20 jozio86

jozio86

Użytkownik

• PipPipPip
  • 564 postów
  • Na forum od: 08.2006
129
  • chorzów city...

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:48

z doswiadczenia:
ok50-60% 3 latkow moze zaczynac nauke "jazdy" na nartach, reszta odpada bo nie sa jeszcze na tyle rozwiniete fiz. placza itd. po prostu za wczesnie

co do mlodszych, tak zdarzaly sie mlodsze, ale wg mnie to nieporozumienie i "chora" ambicja rodzicow w tym wieku to dziecko powinno co nawyzej widziec narty w domu, na sankach zjezdzac(znam tylko jeden przypadek ze dziecko 2lata i 8 miesiecy bylo w stanie cos tam zalapac, ale do jazdy to bylo bardzo daleko).czesto mozna dziecku wyrzadzic krzywde takim postepowaniem.

wg mnie optimum to 4 lata ;)
czasami lepiej milczeć i wydać się głupcem niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości... ;)