Skocz do zawartości

Czy kolorystyka stroju jest dla Was ważna?


wueres

Rekomendowane odpowiedzi

Mam świadomość, że temat jest dość luźny, ale... bardzo mnie ciekawi, jaki procent z nas przywiązuje wagę do dopasowania kolorystyki stroju narciarskiego - w ten sposób, żeby wszystko było kompletem lub przynajmniej pasowało kolorystycznie (wzorniczo), ewentualnie - czy kolorystyka nie ma dla Was znaczenia. Nie ukrywam, że temat ten poruszałem z ekipą znajomych narciarzy (spoza forum) podczas wyjazdu sylwestrowego i dyskusja była dość ciekawa. Z tego też względu proszę kierownictwo o dołączenie sondy - odpowiedzi już przesłałem. Pozdrawiam, J.

Użytkownik wueres edytował ten post 05 styczeń 2010 - 11:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam świadomość, że temat jest dość luźny, ale... bardzo mnie ciekawi, jaki procent z nas przywiązuje wagę do dopasowania kolorystyki stroju narciarskiego - w ten sposób, żeby wszystko było kompletem lub przynajmniej pasowało kolorystycznie (wzorniczo), ewentualnie - czy kolorystyka nie ma dla Was znaczenia. Nie ukrywam, że temat ten poruszałem z ekipą znajomych narciarzy (spoza forum) podczas wyjazdu sylwestrowego i dyskusja była dość ciekawa. Z tego też względu proszę kierownictwo o dołączenie sondy - odpowiedzi już przesłałem. Pozdrawiam, J.

Jak dla mnie to kolorystyka nie ma więksdzego znaczenia - ALE wolałabym żeby się jakoś wybitnie nie gryzło jedno z drugim (choc takie oryginalne zestawienia moglyby byc nawet fajne na nartkach-typu pomarańczowo-czerwony ;)) no i oczywiscie mam swoje preferowane kolorki. W sumie jak sie ma spodnie i kask w neutralnych kolorach (ja mam spodnie czarne,a kask srebrny) to każda kurtka bedzie pasować. Natomiast kolorystyka narty a strój to już mnie w ogóle nie obchodzi. Butów do nart też oczywiście kolorystycznie nie dopasowuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że temat jest dość luźny, ale... bardzo mnie ciekawi, jaki procent z nas przywiązuje wagę do dopasowania kolorystyki stroju narciarskiego - w ten sposób, żeby wszystko było kompletem lub przynajmniej pasowało kolorystycznie (wzorniczo), ewentualnie - czy kolorystyka nie ma dla Was znaczenia. Nie ukrywam, że temat ten poruszałem z ekipą znajomych narciarzy (spoza forum) podczas wyjazdu sylwestrowego i dyskusja była dość ciekawa. Z tego też względu proszę kierownictwo o dołączenie sondy - odpowiedzi już przesłałem. Pozdrawiam, J.

Dla mnie jakas spójność kolorystyczna jest istotna, aczkolwiek realizowana niestety w ramach dostepnych srodków. Dlatego też jestem dosyć konwencjonalnie ubrany - czarne spodnie i biało-czerwona kurtka - czarne rekawice i kask. Inna sprawa, ze z zazdrością patrzę na narciarzy ubranych np w kompletne, pasujące do siebie ciuszki i dobrane pod kolor narty i kijki. pzdr k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma znaczenie :) Skoro normalnie w życiu od lat ubieram się w 90% na czarno, trudno żebym na stok wyszła na żółto przykładowo ;) W związku z czym mam czarne spodnie, kurtkę, kask, rękawice, gogle ;) Narty i kijki z dodatkiem białego i czerwonego, jedynie buty się wyłamują bo są srebrno-niebieskie. Teraz będę kupować nowe buty i nie ukrywam, że chciałabym, żeby chociaż w części były czarne, ale jeżeli się nie uda, trudno, najwyżej znów nie będą pasować ;) przeżyję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że z jednego przegięcia zamierzam przejść w drugie, stąd pomysł z tym wątkiem. Mianowicie z absolutnego niedopasowania kolorystyki, chcę przejść do dopasowania całkowitego, łącznie z malowaniem kasku pod wzór kurtki. Cóż, trzeba chyba wejść na poziom 10, żeby wstydu nie było :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu będąc na Słowacji , stojąc w kolejce do wyciągu na Zahradkach, usłyszałem taką rozmowę...... koleś opowiadał jak to nie wyobraża sobie ,żeby każda część stroju narciarskiego była w innym kolorze, bo wtedy wygląda się jak klaun.......... ja stałem za nimi w niebieskiej kurtce, czerwonych rękawicach, czarnych spodniach , a na nogach miałem żółte narty:D Zaraz po powrocie , zacząłem od zmiany rękawic . Teraz mam tylko nadzieję ,że moje poczucie estetyki, dobrze mi podpowiedziało i nie wyglądam na klauna.......mam taką nadzieję ....... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię estetyczny i gustownie dobrany zestaw. Wszystkie kolory są dobre, byle się dobrze komponowały w całość. Jako, że jeżdżę tak sobie, wolę się nie rzucać w oczy:( Ale bardzo mi się podoba gdy naprawdę wytrawny narciarz ubrany jest bardziej "wyzywająco", chociaż ..... prawdę mówiąc, jak ktoś tak naprawdę super jeździ to i tak prędzej czy później przykuwa uwagę i staje się rozpoznawalny, bez wzgledu na ubiór. Zagłosowałam-opcja przedostatnia :))

Użytkownik hanka1 edytował ten post 05 styczeń 2010 - 11:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Oceńcie sami: Jest przekrój z jakichs 20-25 lat. Jak dla mnie od sasa do lasa ale może jest w tym jakas idea.:D:D Pozdrawiam

Mitku, to zdjęcie w żółtej kurtce i żółtych butach to już niemal pełne dopasowanie :D Na starych zdjęciach było to niemożliwe - jeśli była kurtka w sprzedaży w tamtych czasach, trzeba było brać, bo na pewno była ostatnia. Przynajmniej ja tak pamiętam pierwsze wyjazdy na narty, ok. 1986-87 roku ;)

Użytkownik wueres edytował ten post 05 styczeń 2010 - 12:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitku, to zdjęcie w żółtej kurtce i żółtych butach to już niemal pełne dopasowanie :D Na starych zdjęciach było to niemożliwe - jeśli była kurtka w sprzedaży w tamtych czasach, trzeba było brać, bo na pewno była ostatnia. Przynajmniej ja tak pamiętam pierwsze wyjazdy na narty, ok. 1986-87 roku ;)

He he a narty to Rossignol Dualtec z wiązaniami FKS PRO w obu wypadkach zółte wykończenia.;):D Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Oceńcie sami: Jest przekrój z jakichs 20-25 lat. Jak dla mnie od sasa do lasa ale może jest w tym jakas idea.:D:D Pozdrawiam

idea jest widoczna :-) umiłowanie rajtuzów reminiscencje z przedszkola? Super Mitek - kapitalne zdjęcia... a jesli chodzi o meritum - tak - przywiązuję do ubrań znaczenie Jeżdzę w porządnych, oddychających kurtkach i spodniach A kolor? Ja jak Ford - kolor moze byc kazdy byle był czarny.. al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyczne +rękodzieło...to tym bardziej super, ja mam oko, wierz mi:)
Dla mnie to wersja najbardziej "rasowa" no i narciarz taki "rasowy":p
ps. to mi przypomniało jak swojego czasu też szyłam anoraczki z ortalionu, nawet pikowane

Użytkownik hanka1 edytował ten post 05 styczeń 2010 - 19:54
literówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, sam jeżdżę poubierany niemalże jak clown :]
kurtka czerwona, kask niebieski, gogle szaro jakieś, tam spodnie czarne. Do tego zielono czarno fioletowe kapciochy i żółte narty ;]
Nie jest to idealne dopasowanie aczkolwiek nie przeszkadza mi ;)
Ale co by nie mówić fajnie popatrzeć na ludzików poubieranych w dopasowane stroje*


*gatunek często wystepujący w barach itp. miejscach :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale często zdarzają się też przedstawiciele gatunku tych "ładniej dopasowanych" którzy to jeżdżą bardzo dobrze, a sprzęt itp. dobierają pod kolor bo sobie tak czy siak na nim poradzą :)


Kilku znanych mi przedstawicieli tego gatunku (głównie instruktorzy) twierdzi, że "nie chce im się męczyć cały dzień", więc przejeżdżają widowiskowo kilka najtrudniejszych tras, po czym... idą do baru :D

Użytkownik wueres edytował ten post 05 styczeń 2010 - 20:02
literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...