Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Azoty - Krynica

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 360 postów
  • Na forum od: 11.2014
64
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:21

Stok stokiem, pewnie i tak. Ale chodziło mi tak po prostu w okolicy ile jest  ;)

50 na bank
Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#82 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 330 postów
  • Na forum od: 01.2011
106
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 09 styczeń 2019 - 22:40

Bylem dzisiaj na wieczornym. Stok przygotowany super! Panowie naprawde znaja sie na rzeczy. Snieg - palce lizac. Ludzi "wystarczajaco", zeby nie stac w kolejkach i do tego delikatny mrozik (-6 st. C). Jednym slowem - wybornie.

IMG_20190109_181631.jpg IMG_20190109_181647.jpg IMG_20190109_181656.jpg  

#83 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 11.2008
555
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 25 luty 2019 - 23:49

Dzisiaj wybrałem się na Słotwiny Arene z racji tego że miałem jeszcze voucher -50% karnet całodzienny.
W nocy temperatura -3, więc stok fajnie zmrożony. Przed 10 godziną było już +6, o po 14 jak kończyłem +7.
Miękko z wierzchu zaczęło się robić po 10:30. Ale śnieg fajny, nie przeszkadzał w jeździe. Podkład twardy.
Rano mało ludzi, później trochę więcej (w południe ruch całkiem, całkiem jak na brak ferii) ale brak kolejek czy tłoku na trasie. 
Jazda przyjemna mimo nudnego stoku, narty zabrałem najkrótsze jakie mam - 163 cm żeby trochę pokręcić.
IMG_20190225_083653_HDR.jpg IMG_20190225_083914_HDR.jpg IMG_20190225_084913_HDR.jpg IMG_20190225_091818_HDR.jpg IMG_20190225_121353_HDR.jpg

Wybrałem się również na nowy wyciąg Słotwinka. Dawno tak się nie uśmiałem jak właśnie tam biggrin.png
Totalny przerost formy nad treścią. 6 os. kanapa za miliony na takim śmiesznym stoczku, który jest na 2-3 skręty i to w dolnej części gdy nabierze się jakąkolwiek prędkość.
10 armatek TechnoAlpin TF10 na wieżach. Wyprofilowany stok żeby był jeszcze bardziej płaski niż był.
Stok i wyciąg typowo dla przyjezdnych na ferie i to tych mało ambitnych lub dla totalnie początkujących.

A wystarczyłby nowy orczyk i z 3 armatki śnieżne.

Więc nawet mimo całkiem sporego ruchu na głównym stoku jak na brak ferii, to na Słotwince nie jeździł prawie nikt - nie dziwię się smile.png 

Słotwinka
IMG_20190225_094729_HDR.jpg IMG_20190225_095406_HDR.jpg IMG_20190225_095535_HDR.jpg
Trasa ze Słotwinki pod główny wyciąg
IMG_20190225_101329_HDR.jpg

• Torres 1 podziękował za tę wiadomość

#84 filinator

filinator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1336 postów
  • Na forum od: 09.2007
499
  • Tarnów

Napisano 26 luty 2019 - 10:38

Pawelb91,ja bym tak krytycznie nie patrzył na ten nowy wyciąg.

Bawiliśmy się na nim z Ferra Enzo(pozdrawiam), i jak na stok szkoleniowy,jest ok.Poza tym nie znamy dalszych planów właściciela Areny.A te mogą być dużo większe niż nam się wydaje.Po wyjściu z wyciągu mamy rozległe tereny,na których ,może, w przyszłości będą kolejne wyciągi i trasy.W takim przypadku ta kanapa 6-cioosobowa ma znaczenie dla szybkiego wywozu ludzi z dołu.System naśnieżania jest ok,szybciej jest w stanie zabezpieczyć sobie odpowiednią ilosć śniegu i działać nawet jak zima będzie kapryśna(szkoda tylko,że są to wspomniane przez Ciebie TechnoAlpin,a nie nasze armaty Supersnow)

PS. Nie wiem na ile wiarygodne są wieści,ale słyszałem to już z kilku źródeł,że właściciel grupy pingwina(m.in. Areny) jest mocno zainteresowany kupnem Jaworzyny Krynickiej od PKL.Myślę,że jego plany co do dalszego rozwoju narciarstwa w tej części Beskidu są poważne i nie pozostaje nam nic innego,jak trzymać kciuki za powodzenie.

#85 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
555
  • Nowy Sącz

Napisano 26 luty 2019 - 12:24

PS. Nie wiem na ile wiarygodne są wieści,ale słyszałem to już z kilku źródeł,że właściciel grupy pingwina(m.in. Areny) jest mocno zainteresowany kupnem Jaworzyny Krynickiej od PKL.Myślę,że jego plany co do dalszego rozwoju narciarstwa w tej części Beskidu są poważne i nie pozostaje nam nic innego,jak trzymać kciuki za powodzenie.

Niech przejmują, tylko żeby nie wpadli na pomysł postawienia takiego wyciągu na trasie nr 5. Bo będzie to koniec przyjemnej jazdy tam.

#86 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1145 postów
  • Na forum od: 08.2017
760
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 26 luty 2019 - 12:49

Potwierdzam słowa Filipa (rórwniez pozdr). Słotwinka fajna do szkolenia.

Ja temu panu bardzo kibicuje. Z samego faktu jak ogarnął problemy z drogą dojazdową i parkingiem zasługuje na kibicowanie i szacunek.

Ptaszki ćwierkają, że być może połączy się z Tabaszewskim.

Paweł po części Cię rozumiem, nie chcesz komercji a'la Szczyrk, ale z drugiej strony fajnie że ośrodek się rozwija.

#87 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 360 postów
  • Na forum od: 11.2014
64
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2019 - 19:10

Połączenie w jeden prężny organizm: infrastruktury p. Tomaszewskiego, jaworzyńskiej gondoli i dwóch nowych krzeseł na slotwinach to byłoby wydarzenie i za to trzymajmy kciuki.
Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#88 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
555
  • Nowy Sącz

Napisano 29 październik 2019 - 20:44

Przedsezonowe prace na głównym stoku Słotwiny Arena. Jakoś od początku września trwają prace ziemne związane z wymianą rur do naśnieżania.
Ostatnio postawiono też "szpaler" (około 10 sztuk) wież pod armatki na środku stoku. 

Słotwiny Arena 24.09.2019.png  Słotwiny Arena 2 29.10.2019.png  Słotwiny Arena 29.10.2019.png

#89 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1145 postów
760
  • Kraków

Napisano 29 październik 2019 - 21:23

Przedsezonowe prace na głównym stoku Słotwiny Arena. Jakoś od początku września trwają prace ziemne związane z wymianą rur do naśnieżania.
Ostatnio postawiono też "szpaler" (około 10 sztuk) wież pod armatki na środku stoku. 

attachicon.gifSłotwiny Arena 24.09.2019.png attachicon.gifSłotwiny Arena 2 29.10.2019.png attachicon.gifSłotwiny Arena 29.10.2019.png

Widzę, że śledzisz aktywność na okolicznych stokach :) Myślisz, że ten szpaler to pod armatki (takie jak na słotwince), czy lance? 

Powiem Ci, że zastanawiam się czy warto na ten sezon brać sezonówkę. Moje wątpliwości budzi ta wieża...nie wiem jak to będzie funkcjonowało w sezonie. Czy cywile będę robić kolejkę do krzesła? Druga sprawa to łatwość stoku. Nie żeby moje umiejętności od zeszłego sezonu skoczyły aż tak, że hańba tam jeździć ale przydałoby się większe urozmaicenie (jak u Tabaszewskiego). Trzecia to brak jakichkolwiek treningów. U Tabaszewskiego szkoli Bębenek, na Arenie nic, a kadra (oprócz Piotra) to jest żart. Na ten sezon zmienił się kierownik szkółki, zobaczymy czy coś ogarnie. 

Na plus - cena i wspólny karnet z Kasiną. W Krynicy jestem tylko w weekendy. W tygodniu po pracy, Kasina jak znalazł. 

Tak że mam niemałą rozkminę. 

Wziąć ten karnet (promo jeszcze 2 dni), zwróci się do końca Grudnia. 

Czy olać sprawę i jeździć tam gdzie mi się podoba, tym bardziej że w tym sezonie zamierzać pojeździć coś w Rytrze i u Tabaszewskiego może SL. 

Nie wiem...

#90 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 193 postów
  • Na forum od: 03.2013
181

Napisano 29 październik 2019 - 21:29

Wziąć ten karnet ..

W ubiegłym sezonie w marcu jeździłem na Arenie jeszcze 13 marca na nocnych. Słotwiny i Henryk już zupełnie stali ....

#91 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1145 postów
760
  • Kraków

Napisano 29 październik 2019 - 21:38

W ubiegłym sezonie w marcu jeździłem na Arenie jeszcze 13 marca na nocnych. Słotwiny i Henryk już zupełnie stali ....

Wiem o tym. W zeszłym sezonie tak dobrze nie było, ale dwa lata temu jeździłem na Arenie (w bardzo dobrych warunkach) w okolicy końca Marca. 

Chyba po prostu zrobię tak, że kupię sezonówkę (Krynica + Kasina zwrócą mi poniesiony koszt do końca Grudnia), a w ferie i od czasu do czasu, dla urozmaicenia dolne Słotwiny i Rytro się zaliczy. 

#92 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
555
  • Nowy Sącz

Napisano 29 październik 2019 - 21:53

Widzę, że śledzisz aktywność na okolicznych stokach :) Myślisz, że ten szpaler to pod armatki (takie jak na słotwince), czy lance? 

Powiem Ci, że zastanawiam się czy warto na ten sezon brać sezonówkę. Moje wątpliwości budzi ta wieża...nie wiem jak to będzie funkcjonowało w sezonie. Czy cywile będę robić kolejkę do krzesła? Druga sprawa to łatwość stoku. Nie żeby moje umiejętności od zeszłego sezonu skoczyły aż tak, że hańba tam jeździć ale przydałoby się większe urozmaicenie (jak u Tabaszewskiego). Trzecia to brak jakichkolwiek treningów. U Tabaszewskiego szkoli Bębenek, na Arenie nic, a kadra (oprócz Piotra) to jest żart. Na ten sezon zmienił się kierownik szkółki, zobaczymy czy coś ogarnie. 

Na plus - cena i wspólny karnet z Kasiną. W Krynicy jestem tylko w weekendy. W tygodniu po pracy, Kasina jak znalazł. 

Tak że mam niemałą rozkminę. 

Wziąć ten karnet (promo jeszcze 2 dni), zwróci się do końca Grudnia. 

Czy olać sprawę i jeździć tam gdzie mi się podoba, tym bardziej że w tym sezonie zamierzać pojeździć coś w Rytrze i u Tabaszewskiego może SL. 

Nie wiem...

Szpaler pod armatki na 99,9% (widać podstawkę z windą - poniżej wklejam przykład na foto, a po drugie pod lance takich solidnych się nie stawia. Znając ich rozmach to zawisną tam pewnie TF10 i będą się dodatkowo obracać, zwiększając zasięg śnieżenia)

Powiem Ci że tez myślałem o turystach i wieży... Może jakiś dużych kolejek nie przewiduję (chociaż też niewykluczone), za to przewiduję dosyć częste zatrzymywanie kolejki podczas wsiadania i wysiadania turystów, pomimo że wyciąg zwalnia bo wyprzęgany to i tak dla części osób będzie za szybko. 

No tak, stok nie porywa swoją konfiguracją, ile można go męczyć. Nie wiem co Ci doradzić. Dużo też zależy od tego jaka będzie zima i grudzień. Z okolic Krynicy to powinni wystartować jako jedni z pierwszych (dodatkowo po tych modernizacjach).

Na Słotwiny Tabaszewskiego jest promocja 360zł za skipass 6 dowolnych dni (do 15 listopada - wrzucałem w temacie karnetu Krynica.ski) Cennika zimowego jeszcze nie ma, zazwyczaj brałem 4h. 

179b.jpg

#93 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1145 postów
760
  • Kraków

Napisano 30 październik 2019 - 07:27

Szpaler pod armatki na 99,9% (widać podstawkę z windą - poniżej wklejam przykład na foto, a po drugie pod lance takich solidnych się nie stawia. Znając ich rozmach to zawisną tam pewnie TF10 i będą się dodatkowo obracać, zwiększając zasięg śnieżenia)

Powiem Ci że tez myślałem o turystach i wieży... Może jakiś dużych kolejek nie przewiduję (chociaż też niewykluczone), za to przewiduję dosyć częste zatrzymywanie kolejki podczas wsiadania i wysiadania turystów, pomimo że wyciąg zwalnia bo wyprzęgany to i tak dla części osób będzie za szybko. 

No tak, stok nie porywa swoją konfiguracją, ile można go męczyć. Nie wiem co Ci doradzić. Dużo też zależy od tego jaka będzie zima i grudzień. Z okolic Krynicy to powinni wystartować jako jedni z pierwszych (dodatkowo po tych modernizacjach).

Na Słotwiny Tabaszewskiego jest promocja 360zł za skipass 6 dowolnych dni (do 15 listopada - wrzucałem w temacie karnetu Krynica.ski) Cennika zimowego jeszcze nie ma, zazwyczaj brałem 4h. 

attachicon.gif179b.jpg

Dzięki Paweł.Zobaczymy czy będą mieć wodę na ten system naśnieżania. ;)
Na ten sezon chyba zaryzykuję. Gdyby to była tylko Arena to raczej bym się nie skusił, ale Kasina robi różnicę. Jak będą warunki i zdrowie dopisze, to do końca Grudnia sezonówka się zwróci. Później w ferie będzie można cisnąć po mniej popularnych górkach.
Promocję na KrynicaSki widziałem, dla nas "miejscowych" nieopłacalne. Nasz dzień w Krynicy to z reguły 3-4 godziny rano. Przyjmijmy, że średnia cena takiego karnetu to około 60 zł (Słotiwny, Tylicz). Licząc w ten sposób promocji nie ma, chyba żebyśmy na siłę jeździli cały dzień.
Dla kogoś kto przyjeżdża z dalsza i rzeczywiście tłucze od rana do wieczora, cena fajna.

Edit.

Zima nadchodzi ;)

arena.png

#94 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1145 postów
760
  • Kraków

Napisano 01 listopad 2019 - 12:22

Jest i cennik:

https://slotwinyarena.pl/cennik/

5zł drożej niż poprzednio. Trudno się dziwić zważywszy na inwestycje. 

• pawelb91 podziękował za tę wiadomość

#95 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
555
  • Nowy Sącz

Napisano 01 listopad 2019 - 13:42

Jest i cennik:

https://slotwinyarena.pl/cennik/

5zł drożej niż poprzednio. Trudno się dziwić zważywszy na inwestycje. 

Co nie zmienia faktu że polski cennik karnetów to jakiś kosmos, i to chodzi o wszystkie stacje, nie tylko Słotwiny.

• joagnes podziękował za tę wiadomość

#96 top

Użytkownik

• PipPip
  • 101 postów
  • Na forum od: 01.2008
30
  • Z pogranicza Beskidów...

Napisano 03 listopad 2019 - 13:20

Niestety, obawiam się, że będzie problem. Turyści będą wsiadać i wysiadać .... ale co gorsza będą wyjeżdżać i zjeżdżać tak jak się to dzieje obecnie. Od otwarcia wieży co weekend jest na górze dziki tłum, kolejka do wyjechania i kolejka do zjechania ... a przecież można się z góry przespacerować trasą "dookoła świata". W zimie tylu turystów nie będzie ... no ale nie będzie to na pewno homeopatyczna liczba i wszyscy będą chcieli zjechać.

#97 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
555
  • Nowy Sącz

Napisano 08 listopad 2019 - 17:24

Tak jak przewidywałem, armatki TechnoAlpin TF10 jeszcze z metkami gotowe do zawieszenia na wieżach.

74638437_10157491346141061_6003471897273040896_o.jpg 75199904_10157491346121061_7690098815608553472_o.jpg