Skocz do zawartości

czechy bez paszportu i dowodu osobistego


krotosz

Rekomendowane odpowiedzi

mam do Was forumowicze takie pytanie: czy mogę ze sobą zabrać na 4 dniowy wypad do Szpindla 14 letnieg syna moich znajomych?chłopak nie posiada paszportu ani tymczasowego dowodu i obawiam się jakiś problemów w razie ewentualnej kontroli policji lub straży granicznej,albo w razie jakiegoś wypadku.dodam że oczywiście ubezpieczenie będzie wykupione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś. Za duże ryzyko. Zniesienie kontroli granicznej nie oznacza, że można podróżować bez dokumentów. Posiadanie paszportu lub dowodu osobistego jest konieczne do potwierdzenia tożsamości. Straż graniczna oraz policja każdego państwa Schengen ma prawo wylegitymować Polaków w dowolnym miejscu. W przypadku braku wymaganych dokumentów policja lub strażnicy graniczni mogą sprawdzanego turystę na posterunek i czekać tam na potwierdzenie tożsamości. Za brak dokumentów grożą również bardzo wysokie grzywny, sięgające nawet do kilku tysięcy euro. Swój dokument muszą posiadać też dzieci. Brak paszportu dla dziecka także może skończyć się długotrwałą oraz nieprzyjemną procedurą potwierdzania tożsamości na posterunku. Prawo jazdy, legitymacja szkolna, zaświadczenie o złożenie wniosku o wydanie paszportu lub dowodu ani świadectwo urodzenia nie uprawniają do przekroczenia granicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli kierowca będzie jechał przepisowo (żeby nie prowokować kontroli), a na stoku dziecko nie będzie miało wypadku, to można zaryzykować.

Dobre...... Raczej nikt wypadków na stoku nie planuje, a co do nie prowokowania kontroli to możesz sobie uważać, policja i tak łapie na chybił-trafił. Gdy dorosły nie ma dokumentów to może mandatem się wykpi, ale gdy wieziesz nie swoje dziecko to sa już większe schody. Wniosek - albo się wam wyjazd uda albo nie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jechałam autokarem na narty przez Czechy (wyjazd zorganizowany) i jedna osoba nie miała ani dowodu ani paszportu. Obyło się bez problemów, ale trzeba było zapłacić 500 koron. Myślę, że jeśli kierowca będzie jechał przepisowo (żeby nie prowokować kontroli), a na stoku dziecko nie będzie miało wypadku, to można zaryzykować.

Podejrzewam ze osoba dorosła, która odpowiada sama za siebie i "robi co chce". Dodaj jeszcze, żeby nastolatek nie zrywał czeskich panienek bo tez się możne wydać....... co nieco :P. A w tym przypadku jeszcze prokurator czuwa :P Ale Cie poniosło :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli kierowca będzie jechał przepisowo (żeby nie prowokować kontroli), a na stoku dziecko nie będzie miało wypadku, to można zaryzykować.

Dobre rady,zawsze w cenie. :eek: Tak na serio to brać dziecko bez dokumentów,w dodatku nie swoje to wg mnie czysta głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was forumowicze takie pytanie: czy mogę ze sobą zabrać na 4 dniowy wypad do Szpindla 14 letnieg syna moich znajomych?chłopak nie posiada paszportu ani tymczasowego dowodu i obawiam się jakiś problemów w razie ewentualnej kontroli policji lub straży granicznej,albo w razie jakiegoś wypadku.dodam że oczywiście ubezpieczenie będzie wykupione

Niech rodzice dziecka pojadą wyrobić paszport. Paszport dla dzieci urzędy wydają nawet na drugi dzień. Ostatnio składałem wniosek dla syna i mogłem mieć paszport z datą ważności na rok na jutro. Na paszport ważny 5 lat czekałem niecałe dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...