Skocz do zawartości

Pranie odzieży narciarskiej


Przemek_boc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym nie szła tą drogą. Jednak zaprałabym tak jak szoruje się kołnierzyki w koszulach. Nie znam się na waniszach, nie używam ale brud wtarty w materiał może jednak wymagać działania mechanicznego większego niż przewracanie w pralce z duża ilością środków chemicznych.

Ja wiem że w XXI wieku takie czynności ręczne budzą obrzydzenie, ale uwierz- działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowością to nie jest, piorę w tym płynie od paru lat. Kupowane w sklepach z tzw "chemią niemiecką". Sprawdza się doskonale. Pytanie, czy to co teraz będą sprzedawać w Polsce to jest to samo. Cena zachęcajaca

Drugą butlę kupiłem jeszcze taniej bo 19,90zł za 3L !

Po kilku opiniach efekt prania jest podobny a na pewno skuteczniejszy od niejednego proszku.

 

Co do jakości kosmetyków i chemii z zachodu to nie wiem czy jest ona obecnie taka rewelacyjna, szczególnie ta z hipermarketów?

Na pewno trzeba uważać na tzw. handel obwoźny gdzie pod metką made in USA mieszają różne dziwactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie dlaczego nic nie ma na temat środków firmy ponoć niemieckiej Woly Sport http://www.skalnik.p...;178;0;,_4.html

 

Sam używam przemiennie: http://www.skalnik.p...sh_4,s5594.html z WS Down Wash - ten do śpiworów itp.

Kurtka i spodnie Dynastara na Dermizaxie 20k/20k (chyba) i zero problemów od  ok 7-8 lat.

Kosztuje niewiele mniej od Nikwaxa ale starcza na 8-10 prań a nie 2 :)

 

Niestety środki się pokończyły i muszę kupić coś nowego. Biała kurtka troche poszarzała i myśle jednorazowo nad szarym Biały Jeleń - i tu powiedzcie mi czy w płynie to będzie to samo co w kostce bo nie chce mi się skrobać.

Dodam jeszcze że dermizax jest łatwiejszy do utrzymania od gore i z powodzeniem pierze się ww pralce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej prałem wiele razy ciuchy narciarskie w białym jeleniu ,ale zawsze skrobałem, albo mydliłem ręcznie  :) musiałbyś przeczytać skład na tym w płynie i porównać g z kostką ,a jak nie to użyj tarki i po kłopocie

Pozdrawiam

Ehhhh, zrobie jak mówisz. Przyda się pożądniejsze pranie. Wrzuceę to wszystko do automatu. Ciekawe czy na szybszym programie wiórki zdązą się rozpuścić.

Co do perwoli, arieli i innych wynalazków dużych firm to się wstrzymam bo wolę nie ryzykować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lojalnie donoszę że właśnie otrzymałam próbkę Perwoll Sport & Active do prania odzieży sportowej w tym wyposażonej w membranę.

To jakaś nowość na rynku w cenie ok. dychy za litr.

 

No to donoszę że próbkę użyłam i nie polecam.

Jak dla mnie zapach zbyt intensywny i długo pozostaje na odzieży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym białym jeleniem to ja juz sama nie wiem.

Kiedyś było to na pewno szare mydło. Teraz widzę sporo towarów z tą marką a i samo mydło mocno ewoluuje. Nie kupuje ale to szare mydło jest coraz mniej szare tak na oko i do tego chyba zaczyna się nazywać "naturalne" :)

Może być tak samo jak ze świeczką pod narty, kiedyś się nadawała.

 

A wracając do szarego mydła jako takiego to przecież szare mydło pozostawia osad. Nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeberka ... wystarczy dobrze wypłukać

i nie zostawia / byle nie w gorącej wodzie a w tzw. letniej i to bardzo

 

co do 'szarości' tego mydła .... ma być takowe,  jak z mojego linku powyżej

wszystkie inne, się tak nazywające są dużo jaśniejsze (ładniej wyglądają) ba , można tez dostać je w płynie (dozownik jak mydło do rąk)

ale to nie to ... tamte są , powiedzmy , mniej naturalne :)

 

aaaa .... i oczywiście tych ustruganych płatków , to nie ma być jakoś przesadnie dużo

trzeba sobie to wypróbować ... naprawdę niewiele ich potrzeba by było czysto i ładnie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tym białym jeleniem to ja juz sama nie wiem.

Kiedyś było to na pewno szare mydło. Teraz widzę sporo towarów z tą marką a i samo mydło mocno ewoluuje. Nie kupuje ale to szare mydło jest coraz mniej szare tak na oko i do tego chyba zaczyna się nazywać "naturalne" :)

 

Tak jest chyba ze wszystkim. W dzisiejszej dobie masowego konsumpcjonizmu i poszukiwań obniżających koszty produkcji, dzisiejsze produkty tylko z "pudełka" są takie same jak te z dawnych czasów... Ile jest szynki w szynce? Mięsa w mięsie? Przed świętami pomidory szklarniowe kosztowały prawie 10 zł/kg a wyglądem to to nawet pomidora nie przypominało... Pewnie z szarym mydłem jest podobnie jak i z wieloma produktami. Moje zboczenie przy zakupach jest takie, że zawsze czytam skład a pasztety konserwowe już dawno nie wpadają do mojego koszyczka :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Kurtka jak i spodnie i inne podzespoły im więcej używasz tym więcej zużywasz.

Nic nie jest długowieczne niestety.

Dla mnie kurtka narciarska ma taki sam przebieg jak i inna. Najpierw narty, jak się membrana spierze to do codziennego chodzenia. Potem tylko przy domy. Następnie robocza no a na końcu Remondis!   :D

A pranie to jak z nowym samochodem. Najpierw myjesz co tydzień a potem zapominasz, że brudny. Kurtki narciarskie najpierw w płynach do membran. Potem normalnie tylko bez płynu do płukania. A następnie... "róbta co chceta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...