Skocz do zawartości

Pranie odzieży narciarskiej


Przemek_boc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja raz na jakis czas oddaje i trudno mi stwierdzic czy membrana zostala zniszczona czy nie, w kazdym razie kurtka nie przemaka i to jedynie moge stwierdzic golym okiem ;) tylko ze nigdy w Warszawie nie oddawalam i stad pytanie czy ktos moze ma jakis sprawdzony punkt gdzie wiedza jak prac?

Uszkodzenia membrany wizualnie nie stwierdzisz ;). Chyba, że rozprujesz kurtkę i kukniesz do jej wnętrza. Ja przekonałem się o jej uszkodzeniu w mojej starej kurtce, jak zauważyłem, że jest mi zimno w temperaturach w których wcześniej spokojnie śmigałem na stoku. Po prostu przez kurtkę uciekało wszystko, wilgoć i ciepło jednocześnie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że moje spodnie mają już swoje lata nie kupowałem specjalnych płynów do prania,tylko użyłem Białego Jelenia tzn szarego mydła,efekt? Moje spodnie nigdy nie były tak czyste, nic im się nie stało, a główny składnik wszelkich płynów do odzieży z membraną to szare mydło.Prałem ręcznie bardzo dokładnie ale się opłacało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kolega wyżej ma racje że 95% preparatów do czyszczenia membran jest na bazie szarego mydła. Ja osobiście kupiłem zestaw 2 preparatów nixwaxa i narazie nie imprengnowałem kurtki tylko wyprałem w tym mydle. Ponieważ nie trzeba imprengnować kurtki za każdym razem tylko raz na 2-3 prania. Przy zakupie facet w sklepie mówił że nie trzeba tego specjalnego mydła tylko pod wodą i zwykłym "jeleniem" i też będzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Dostałem w prezencie :Dcuś takiego

Nie dostałam ale kupiłam. Cena ok 8 zł wydajność 10-14 prań. Cena zachęca. Jasne i dość brudne spodnie oraz kurtka w takim samym stanie wyprały się ładnie w 30°C. Wpływ na membranę nieznany ale skoro producent pisze: Bil Sport uzyskał rekomendację firm 4F, Brubeck, Dlsport, Regio, Active Wear, Tico, 2Skin, Grupa Ventus- wiodących producentów specjalistycznej odzieży sportowej oraz importera odzieży dla dyscyplin drużynowych- firmy Legea! to chyba dramatu nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W końcu to jest płyn do kąpieli, czy do prania szmat??? :D Jak ja lubię marketingowy bełkot... :rolleyes: Tadek

To, że marketingowy bełkot, to fakt, ale wcale nie znaczy to, że płyn jest zły. Osobiście niedawno kupiłam i prałam w nim kurtkę i spodnie narciarskie. Brud zszedł bardzo ładnie, za tydzień przekonamy się, czy ciuszki nie straciły swoich właściwości :P Duży plus za możliwość kupienia małej saszetki na pojedyncze pranie za niewielkie pieniądze (5zł), bo średnio uśmiechałoby mi się wywalać kasę na jakąś wielką butlę, skoro najbliższe pranko szykuje się dopiero za jakieś pół roku. Aha mam nadzieję, że to nie zostanie potraktowane jako reklama, ale miałam problem ze znalezieniem jakiegokolwiek płynu tego typu w sklepach. W Realu u mnie w mieście pusto, w sklepie narciarskim i Go Sporcie też bida. W końcu zrezygnowana, bez wielkich nadziei na powodzenie zajrzałam do 4F i oni o dziwo mieli- stał na ladzie obok kasy. Jeżeli też macie taki kłopot, to możecie tam spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Ja tam nie wiem, ja swoje szmaty piorę jak są brudne i nie pytam czy jest czas. Z odziezy wierzchniej to najczęściej spodnie i rękawice. Widzę że ktoś rzucił temat eko kulek. No to mówię od razu. Takie same efekty przynosi pranie w samej wodzie . Serio, próbowałam. Wywaliłam te pare złotych na te kulki i poeksperymentowałam.Nie wiem jak w innych regionach ale u mnie akurat efekt ten sam. Bo samą wodą da się wyprać. Może mniej efektywnie ale tak samo jak z tymi eko kulami. wtedy jest jeszcze bardziej eko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

czy jest szansa że dopiorę tym specyfikiem (Perwoll Sport&Actice) soft shella z normalnymi zabrudzeniami od noszenia, z którymi nie dał sobie rady Nikwax Tech Wash? Jestem załamana, mój biały softshell ma niedoprane końce rękawów, przy wejściach do kieszeni (takie szare typowe zabrudzenia od zwykłego noszenia) i na kołnierzu (od pudru)?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa że dopiorę tym specyfikiem (Perwoll Sport&Actice) soft shella z normalnymi zabrudzeniami od noszenia, z którymi nie dał sobie rady Nikwax Tech Wash? 

 

Papryczka, zapierz te brudniejsze elementy ręcznie w szarym mydle a potem wypierz wszystko w pralce z odpowiednim płynem.

 

Nikwax mało co dopiera 

 

Fakt

 

Nowością to nie jest, piorę w tym płynie od paru lat. Kupowane w sklepach z tzw "chemią niemiecką". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa że dopiorę tym specyfikiem (Perwoll Sport&Actice) soft shella z normalnymi zabrudzeniami od noszenia, z którymi nie dał sobie rady Nikwax Tech Wash? Jestem załamana, mój biały softshell ma niedoprane końce rękawów, przy wejściach do kieszeni (takie szare typowe zabrudzenia od zwykłego noszenia) i na kołnierzu (od pudru)?????????

Softa piorę w normalnych proszkach do koloru (mój jest czerwonawy) w pralce. Soft nie ma membrany więc nie ma co pękać i można go detergentem. Jeśli jednak to jest soft z membraną to to nie jest soft ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...