Skocz do zawartości

Booster Strap...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru opisywać działania tego gadżetu bo dopiero zamontowałem i nie jeżdziłem jeszcze, ale...oto oferta naszego oficjalnego dystrybutora : http://www.allegro.p...tywniajace.html a to oferta zza oceanu : http://cgi.ebay.pl/N...=item518ed98ff6 ...oczywiście skorzystałem z tej transoceanicznej, swoją drogą nie potrafię zrozumiec strategii sprzedazowej naszych rodzimych dystrybutorów, zamiast promować dobry produkt na rynku, wieszają cenę zaporową licząc na cud lub frajerstwo potencjalnych nabywców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to wyglada tak, w castoramie mozna dostac z duzym zapasem czesci na taki pasek za powiedzmy 40zl. Nie widzac paska bezposrednio trudno mi powiedziec dokladnie jakie roznice beda w elastycznosci, pasek elastyczny jest szerszy w castoramie (ale na ebayu takie podrobki widzialem). A co do samego boostera powoduje, ze flex jest progresywny i magazynuje energie, ktora oddaje przy wyproscie. Nalezy go nosic przyczepiony miedzy tylem buta a jezykiem (pozbywajac sie poprzedniego), czyli w wiekszosci butow, mozna uzyskac podobny efekt przeplatajac pasek pod jezyk. Dodatkowo niektore nowsze modele, albo korzystaja z patentu boostera (ale niekoniecznie oryginalnie pasek dobrze jest prowadzony!), badz maja wlasna wariacje np. tecnica dragon (ale tu paska puscic pod jezykiem jest praktycznie niewykonalne), w takich mozna pomyslec o samym pasku na botek. Ostatnia uwaga booster zazwyczaj pozwala slabiej zamknac klamry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordica w linii Speedmachine (nie wiem czy we wszystkich modelach bo mam 14) ma taki elastyczny pasek który można dodatkowo przesuwać góra/dół. Proste i zarazem rewelacyjne rozwiązanie. Kiedy z upływem dnia z twardego betonowego stoku robi się muldziasta breja to najechanie na "niewidoczną" muldę w twardych butkach może zaboleć piszczele :). Przy boosterze można, tak jak piszesz, nieco popuścić klamry by pasek częściowo przejął nacisk na języki i zamortyzował nieoczekiwane uderzenie. Dosłownie raz w życiu, pod wieczór, zdarzyło mi się najechać prosto na muldę która wyrosła jakoś tak...spod ziemi. Było ich setki ale tej jednej jakoś nie dostrzegłem i miast ją przeciąć bokiem, najechałem prosto. Miała może z 20cm... przy dużej prędkości dzioby nagle podbiło do góry (rosoły WC R8S) a piszczel aż zaskrzypiała :( brrr... tego uczucia nie zapomnę chyba do końca życia. Ale się rozgadałem nie w temacie :) wybaczcie. Szczerze polecam ten patent (jak ktoś nie ma oryginalnie). Moim zdaniem można dać i te dwie stówki bo warto, byle był trwały i faktycznie cokolwiek ODPOWIEDNIO (nie za miękki ani nie za twardy) amortyzował. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Strap. O rany! Mam ten pasek na butach i żona też. Gadżet nie jest zły, bo dodatkowo dociska cholewkę do goleni. Ale żeby popuścić klamry i korzystać tylko z tego paska, to jest tzw. bzdura, dla tych co znają narty z filmu. Była przed chwila dyskusja o fleksie. Coś z niej chyba wynika. Aby noga była dobrze zespolona z butem, a przez but z nartą, to nie może być żadnego luzu, w żadnym miejscu. Tylko paluszkami można sobie lekko ruszać. Nawet ściśnięcie cholewki tak, aby sok szedł z goleni nie pomoże, gdy stopa będzie się lekko obracać w prawo i w lewo w bucie. Żaden też docisk nie pomoże, gdy wyściółka jest gruba i miękka. Zresztą z takimi paskami się dawniej spotkałem, tylko w nie takim "eksluzywnym" wydaniu. Nawet ktoś tam sobie ściskał but powyżej klamer zwykłym, skórzanym. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Strap. O rany! Mam ten pasek na butach i żona też. Gadżet nie jest zły, bo dodatkowo dociska cholewkę do goleni. Ale żeby popuścić klamry i korzystać tylko z tego paska, to jest tzw. bzdura, dla tych co znają narty z filmu. Była przed chwila dyskusja o fleksie. Coś z niej chyba wynika. Aby noga była dobrze zespolona z butem, a przez but z nartą, to nie może być żadnego luzu, w żadnym miejscu. Tylko paluszkami można sobie lekko ruszać. Nawet ściśnięcie cholewki tak, aby sok szedł z goleni nie pomoże, gdy stopa będzie się lekko obracać w prawo i w lewo w bucie. Żaden też docisk nie pomoże, gdy wyściółka jest gruba i miękka. Zresztą z takimi paskami się dawniej spotkałem, tylko w nie takim "eksluzywnym" wydaniu. Nawet ktoś tam sobie ściskał but powyżej klamer zwykłym, skórzanym. Pozdrawiam

Tu nie chodzi o odpięcie klamer czy nawet popuszczenie na tyle, by stopa się ruszała :) To jest wykluczone. Nie wiem jak inni ale ja tak dopinam klamry że już więcej się raczej nie da (stanęło by krążenie ;) ). Cały widz polega na tym że w twardych butach możesz sobie zafundować odrobinę, że tak powiem, "relaksu" bez pogorszenia trzymania/sterowania nartą. Popuszczasz pół ząbka (na mikro-regulacji) góra jeden, nie więcej. Pod język i tak nie wciśniesz ołówka :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma, taki "sztywny" pasek i w tym miejscu? - hmm.. :) - to najgorsze z miejsc na dodatkowe "trzymanie" buta - wszędzie na bucie, ale nie tu. pozdro jahu

Eeeetam :) jak masz nie za wysokie buty (wysokie "race'ry") a trasę równą jak stół to takie velcro nieco przyśpiesza operowanie dociskiem. Gorzej jak masz tylko velcro a warunki się psują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo sztywna,albo szmata:) No nie jest to nic innego niż tasma z rzepem, ale jakies własności tłumiące posiada (jak to materiał i rzep). Wiadomo że elastomer itd.... Nie neguję działania takiego strap-a, ale myślę że np. ja się do takiego poziomu jazdy żeby to odczuć chyba nie doszkolę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru opisywać działania tego gadżetu bo dopiero zamontowałem i nie jeżdziłem jeszcze, ale...oto oferta naszego oficjalnego dystrybutora : http://www.allegro.p...tywniajace.html a to oferta zza oceanu : http://cgi.ebay.pl/N...=item518ed98ff6 ...oczywiście skorzystałem z tej transoceanicznej, swoją drogą nie potrafię zrozumiec strategii sprzedazowej naszych rodzimych dystrybutorów, zamiast promować dobry produkt na rynku, wieszają cenę zaporową licząc na cud lub frajerstwo potencjalnych nabywców.

... ja mam takie cos juz od 2 sezonow (rowniez z USA) ale ciagle w folii :P jaka masz wersje, bo ja mam stopien nizej niz WC, moze zamontuje wreszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja mam takie cos juz od 2 sezonow (rowniez z USA) ale ciagle w folii :P jaka masz wersje, bo ja mam stopien nizej niz WC, moze zamontuje wreszcie.

Mam INTERMEDIATE, ważę niewiele. Dzisiaj zamontowałem je na skorupach, musiałem wywiercić kilka nowych dziur na spoilerach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...