Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ski&Sun Świeradów Zdrój

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#41 arturoarturo

arturoarturo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 677 postów
  • Na forum od: 10.2008
77
  • Umiejętności: 8
  • Mirków

Napisano 23 styczeń 2012 - 21:40

Witam !
W piątek na nocnej było idealnie(pusto i twardo).W sobotę za dnia gęsto,wietrznie i śnieżnie.A w niedzielę woleliśmy zwiedzić zamek Czocha:D.
Na miejscu mówią,że jest coraz bliżej do nowej,drugiej trasy.Niestety na nową kanapę na zboczu w stronę Świeradowca w najbliższej przyszłości nie ma szans.
pozdrawiam

#42 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2010
26

Napisano 23 styczeń 2012 - 22:16

Idealnie by było gdyby udało im się stworzyć drugą trasa bo gondola potencjał ma. Ale niestety jest blokowana przez "ekologów" jak zresztą wszystko w naszym kraju. Osobiście lubię sobie wyskoczyć na gondole jedynie na jazdę nocną bo jeszcze 4h idzie wytrzymać na tym stoku. Bo na dłuższa metę staje się nudny za sprawą środkowej części stoku,na nocnej tego się tak nie odczuwa bo zawsze jest luźno i stok do samego końca dobrze się trzyma.

#43 jarod

jarod

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
  • Na forum od: 12.2010
56
  • Umiejętności: 6
  • Jelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2012 - 17:12

Góra ma potencjał jak żadna po polskiej stronie Sudetów. dobre przewyższenie i ukształtowanie, brak parku narodowego jak w Karkonoszach. niestety po klęsce ekologicznej w G. Izerskich las już zdążył wyrosnąć i teraz trzeba by go wyciąć pod trasy (szkoda że nie rozbudowali ośrodka 30 lat temu kiedy drzew nie było). Mam nadzieję jednak że nie poprzestaną na tej jednej trasie tylko zrobią coś na wzór Jaworzyny Krynickiej. Dzisiejsza trasa to niestety porażka, dla początkującego za trudna (więc z żoną i dzieckiem nie przyjadę), dla zaawansowanych nudna i środkowy odcinek to strata czasu, a i góra także, bo żeby przejechać środek na rozsądnej szybkości to trzeba pociskać już z góry. Projektant nie przemyślał przebiegu trasy (widać że nie był to narciarz) i starał się zrobić coś dla każdego, czyli dla nikogo. I do tego brak tras alternatywnych, które mam nadzieje wkrótce powstaną. Nie wiem czemu nie puszczą na trasie jakiegoś orczyka czy talerzyka, np w górnej części dla lepiej jeżdżących i/lub na wypłaszczeniu, dla uczących się. Koszt niewielki a atrakcyjność ośrodka znacznie by wzrosła mimo tylko jednej trasy. Mimo tego na pewno się wybiorę niedługo bo staram się każdej zimy zaliczyć wszystkie ośrodki w promieniu 50 km.

#44 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Umiejętności: 1
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 24 styczeń 2012 - 17:31

Moim zdaniem jest tam zbyt wąsko, aby dokładać orczyk.

#45 -r2d2.

-r2d2.

Użytkownik

• Pip
  • 86 postów
  • Na forum od: 09.2007
9
  • Jelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:21

Dokładnie , za wąsko. Wyciąg na szczyt góry z wypłaszczenia ... :-) Alternatywa dla lepiej jeżdżących i start ośrodka o 2tyg. wcześniej każdego roku ...
To oczywiście b.odległa przyszłość , najpierw trasa "niebieska" dla wszystkich.

Wracając do tematu , rozmawiałem ze znajomym. Warunki dobre , zapraszają do Świeradowa :-)

Pozdrawiam - arturoarturo :D

Użytkownik -r2d2. edytował ten post 24 styczeń 2012 - 22:24

W Górach jest wszystko co Kocham 

#46 jarod

jarod

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
56
  • Jelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:32

Może i za wąską, ale skoro rozważają wycięcie drzew pod całkiem nowe trasy to raczej nie powinno być problemem poszerzenie fragmentów istniejącej o te parę metrów, tym bardziej że nie są to jakie 100- letnie drzewa. Orczyki wzdłuż istniejącej trasy głównej są stosowane prawie wszędzie, aż dziwne, że w Świeradowie nikt na to nie wpadł.

#47 arturoarturo

arturoarturo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 677 postów
77
  • Mirków

Napisano 25 styczeń 2012 - 01:16

Dokładnie , za wąsko. Wyciąg na szczyt góry z wypłaszczenia ... :-) Alternatywa dla lepiej jeżdżących i start ośrodka o 2tyg. wcześniej każdego roku ...
To oczywiście b.odległa przyszłość , najpierw trasa "niebieska" dla wszystkich.

Wracając do tematu , rozmawiałem ze znajomym. Warunki dobre , zapraszają do Świeradowa :-)

Pozdrawiam - arturoarturo :D

I ja cię pozdrawiam serdecznie. Pytałem się o ciebie ,twojego znajomego z pracy na gondoli i potwierdził,że Norge....
Wychodząc z Biedronki w Świeradowie Zdroju z zapasem wina ,spojrzałem na główny deptak i pomyślałem jak mogłoby tu być pięknie,dlatego mocno życzę wam tych nowych tras i wyciągów...
A z karnetami już tak nie narzekam są rodzinne....
pozdrawiam

#48 robert10sz

robert10sz

Użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 10.2009
5
  • Umiejętności: 7
  • Lubań

Napisano 25 styczeń 2012 - 16:50

I ja cię pozdrawiam serdecznie. Pytałem się o ciebie ,twojego znajomego z pracy na gondoli i potwierdził,że Norge....
Wychodząc z Biedronki w Świeradowie Zdroju z zapasem wina ,spojrzałem na główny deptak i pomyślałem jak mogłoby tu być pięknie,dlatego mocno życzę wam tych nowych tras i wyciągów...
A z karnetami już tak nie narzekam są rodzinne....
pozdrawiam

Taki rodzinny że aż 5zł taniej.

Użytkownik robert10sz edytował ten post 25 styczeń 2012 - 16:52

#49 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
26

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:02

Byłem na nocnej w sobotę 28.01 ludzi na samym początku było sporo nawet stało się jakieś 2-3 minuty w kolejce. Pierwszy raz coś takie na jeździe nocnej zobaczyłem bo zawsze były luzy, na trasie duża ilość sztucznego śniegu a pod nim lód szczególnie po lewej stronie stoku, po prawej było znośnie. Jak to sztuczny śnieg szybko usypali z niego ludzie muldy, ale nie przeszkadzało to tak bardzo bo było zimno i śnieg łatwo się poddawał. Do godziny 20 było tłoczno i w tym czasie 2 osoby zabrano ze stoku, ale nie ma co się dziwić dla uczących się warunki nie były wymarzone. Inni nie zważając na uczących się jechali po stoku prawie na krechę. Pozostałe godziny były spokojniejsze na stoku było luźniej i bardzo fajnie się jeździło. Trochę zawiodłem się na Świeradowie a dokładnie na przygotowaniu stoku, mają usypane górki śniegu ale nie chętnie jak widać jest ruszany. Bo naprawdę mogli by na lewą stronę tego śniegu podsypać bo lodowisko straszne.
  • jarod podziękował za tę wiadomość

#50 jarod

jarod

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
56
  • Jelenia Góra

Napisano 30 styczeń 2012 - 22:45

Dzięki Morsnow za opis, planuję wypad na nocne w tym tygodniu. Może ktoś jeszcze napisać jak jest teraz? Poprawili coś czy dalej lodowisko? Ludzi pewnie mniej bo już po feriach ale ten lód to mnie trochę zniechęcił.

#51 -r2d2.

-r2d2.

Użytkownik

• Pip
  • 86 postów
  • Na forum od: 09.2007
9
  • Jelenia Góra

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:50

Na jednej trasie taka ilość osób - tam zawsze będzie lodowisko , choćby zbronowali ten stok :-)

W Górach jest wszystko co Kocham 

#52 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
26

Napisano 31 styczeń 2012 - 21:30

Zdaje sobie z tego sprawę dlatego gondola prosi się o jeszcze jedną trasę, typowo rodzinna bo osób uczących na stoku jest co nie miara. A stok słabo się nadaje do nauki, tylko na przepłaszczeniu można coś się pouczyć.

#53 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 12 luty 2012 - 09:27

Byłem wczoraj na nocnej jeździe. Z dyskoteki na dole nie korzystałem, więc się nie wypowiem. W sumie tłumy na nocnej jeździe, masa osób uczących się i leżących gdzie popadnie, stok mocno wyślizgany, dlatego sporo osób walczyło na nim o przetrwanie, nie wszyscy niestety wygrali tą nierówną walkę. Co do nowości to zauważyłem jedną, płatne toalety po 2zł. W tym roku będąc poprzednim razem, toalety były bezpłatne. Jak widać właściciel szuka nowych rozwiązań dojących klientów, pewnie niedługo zapłacimy za parking. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, dotycząca ilości osób do powierzchni trasy. Gondola przerzuca do góry sporą ilość narciarzy. A na trasie szczególnie na górnej i dolnej części, tam gdzie jest bardziej stromo momentami nie ma jak szybciej pojechać, bo ludzie wisza jeden na drugim. Aż się prosi o przynajmiej jeszcze jedną trasę. Wczoraj wjeżdżając gondolą patrzyłem na wykarczowany las pod nią, może tam? Niedużym nakładem sił doszła by nowa trasa, las wykarczowany więc problemów z wycinką by nie było, do tego oświetlenie z masztów kolejki plus kilka lamp i mamy nową trasę.
  • tycoon podziękował za tę wiadomość

#54 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
785
  • Opole

Napisano 12 luty 2012 - 09:35

Co do nowości to zauważyłem jedną, płatne toalety po 2zł

Proszę - niech ktoś powie, że to żart. I to kiepski.

Zdravim :-)

#55 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
35
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 12 luty 2012 - 14:35

Proszę - niech ktoś powie, że to żart. I to kiepski.

Zdravim :-)

Niestety, to nie żart. Nie wiem jak w tygodniu, ale w weekend płatne i to z góry ;) Takie wiszą karteczki przy wejściu :)

#56 tycoon

tycoon

Użytkownik

• PipPip
  • 233 postów
  • Na forum od: 02.2010
34
  • Wrocław

Napisano 13 luty 2012 - 06:11

A paragony babcia klozetowa drukuje grzecznie? Czy te 2 zyla to do kiszonki? ;-)

#57 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3266 postów
  • Na forum od: 11.2008
4656
  • Wrocław

Napisano 13 luty 2012 - 16:33

grzegorzf
Wczoraj wjeżdżając gondolą patrzyłem na wykarczowany las pod nią, może tam? Niedużym nakładem sił doszła by nowa trasa, las wykarczowany więc problemów z wycinką by nie było, do tego oświetlenie z masztów kolejki plus kilka lamp i mamy nową trasę.

Tylko po drodze trzeba byłoby podejść solidnie pod górę. :confused:

Z górnej stacji nie da się poprowadzić bezpośrednio żadnej sensownej trasy na dół. Taka konfiguracja terenu. Widać to zresztą patrząc na długość gondoli 2100 i przewyższenie 440m. Średnie nachylenie 20% - praktycznie niewystarczające na czerwony stok nawet gdyby miedzy górą a dołem był jednolity spadek a trasę wyznaczono obok wyciągu. Można jedynie poszerzyć odcinek górny i dolny lub zrobić objazdy trawersami dla słabszych narciarzy. Ale środkowego wypłaszczenia nie sposób ominąć. Takie rozwiązanie zmniejszyłoby zagęszczenie na trasie. W tej chwili szacuję, że jest tu może 100 m2 na narciarza - bardzo grubo poniżej normy. Bez budowy nowych wyciągów moim zdaniem nie ma możliwości stworzenia jakiejkolwiek sensownej całości. Obecnie to bardzo prosty biznes - dzięki przepustowej gondolce upchnąć dwukrotnie za dużo ludzi na kiepskiej trasce. Wynik finansowy jest pewnie znakomity. Mam nadzieje, że na tym się to nie skończy...

Ale na razie, moim zdaniem, Świeradów nie zasługuje na określenie "stacja narciarska".

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 13 luty 2012 - 16:36

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#58 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 5023 postów
  • Na forum od: 03.2006
2823

Napisano 13 luty 2012 - 17:03

Jest objazd gornej (stromszej) czesci.
Dalej w lewo pod schronisko na Stogu i nastepnie w prawo przez las. Wjazd na nartostrade odpowiednio wyzej przed wyplaszczeniem.
Dla poczatkujacych wariant do przyjecia.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#59 cieluś

cieluś

Użytkownik

• Pip
  • 72 postów
9
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 13 luty 2012 - 20:10

Byłem w weekend na nocnej jeździe pierwszy raz w Świeradowie i powiem szczerze, ze zawiodłem się. Zacznę od minusów bo jest ich zdecydowanie więcej. Jak na taka kase wpakowana w tą górkę to trasa jest za wąska, jest jak na noc duzo ludzi ( większość sie uczy), nie wyobrażam sobie jazdy w dzień na tym stoku, nie wspomne o staniu, siadaniu itc na środku stoku bo to było na porządku dziennym. Dalsza lista minusów lód na trasie i to tak twardy że nie było jazdy i z tego co sie dowiedziałem rozmawiając z ludzmi w gondoli tak przeważnie w Świeradowie jest i teraz gwóźdź programu połowa stoku tak płaska że trzeba sie odpychac kijkami jak dla mnie totalna porażka! A jak by tego było mało po tych wszystkich męczarniach i wydłużonej jeżdzie do 24h (normalnie jest do 22) okazalo się że nie da się oddać karnetu bo okienka pozamykali o 22. Szkoda, ze nikogo nie poinformowali i tak ok 50-60 osób które wytrwały dłużej zabrały karnety do domu za które zapłacili 10zł. Żeby nie było, ze same minusy to jako plus stawiam na gondole. Fajna sprawa w tak mroźną noc. Ogólnie byłem zobaczyłem i więcej tam nie wrócę.

p.s toaleta płatna 2zł ;)

pozdro

#60 robert10sz

robert10sz

Użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 10.2009
5
  • Lubań

Napisano 15 luty 2012 - 10:18

Kręcą mimo takiego wiatru!? Jestem pełen podziwu.