Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ski&Sun Świeradów Zdrój

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#21 BITSOFT

BITSOFT

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2011
0

Napisano 26 grudzień 2011 - 21:25

Witam wszystkich,

ponieważ mieszkam bardzo blisko Świeradowa więc wypad na gondole to dla mnie zawsze jazda wieczorna po pracy ( w sumie czasem bywało, że i co dwa trzy dni ).
Trasa fajna szczególnie w ostatniej części - mozna tam się na chwile rozpędzić i nawet powycinać ładne skręty - w części pierwszej szybko robią sie muldy no a srodek to porażka.

Ale ja zasadniczo nie chciałem o tym napisać - totalna porażka to strona internetowa tej jakże poważnej firmy.

Nawet dzisiaj po komunikatach o zamknięciu tras - które chyba zostały otwarte zdecydowanie na siłę - w info jest odnośnik więcej, który oczywiście nic nie pokazuje !!!

W ostatnim sezonie na podstawie info ze strony pojechaliśmy z kolegą rano na nartki ( 8:30 ) ( warunki bardzo dobre ) i dopiero przy kasie (9:10) dowiedzieliśmy się, że trasa zamknieta bo wiatr za duży a info na stronie aktualizowane jest dopiero po otwarciu stacji.

Dobrze, że w tym regionie jest taki osrodek ale warto żeby popracowali nad szczegółami - no i tras rzecz jasna wiecej.

#22 isegrin

isegrin

Użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
  • Na forum od: 10.2011
74
  • Umiejętności: 6
  • Karpacz

Napisano 28 grudzień 2011 - 11:19

Witam wszystkich,

ponieważ mieszkam bardzo blisko Świeradowa więc wypad na gondole to dla mnie zawsze jazda wieczorna po pracy ( w sumie czasem bywało, że i co dwa trzy dni ).
Trasa fajna szczególnie w ostatniej części - mozna tam się na chwile rozpędzić i nawet powycinać ładne skręty - w części pierwszej szybko robią sie muldy no a srodek to porażka.

Ale ja zasadniczo nie chciałem o tym napisać - totalna porażka to strona internetowa tej jakże poważnej firmy.

Nawet dzisiaj po komunikatach o zamknięciu tras - które chyba zostały otwarte zdecydowanie na siłę - w info jest odnośnik więcej, który oczywiście nic nie pokazuje !!!

W ostatnim sezonie na podstawie info ze strony pojechaliśmy z kolegą rano na nartki ( 8:30 ) ( warunki bardzo dobre ) i dopiero przy kasie (9:10) dowiedzieliśmy się, że trasa zamknieta bo wiatr za duży a info na stronie aktualizowane jest dopiero po otwarciu stacji.

Dobrze, że w tym regionie jest taki osrodek ale warto żeby popracowali nad szczegółami - no i tras rzecz jasna wiecej.

Święte słowa!
Ja byłem tam 2 razy jednego dnia-pierwszy i ostatni ;) Zachęcony jakże optymistycznymi informacjami na stronie spakowałem się pewnego wieczoru i polecieliśmy ze znajomymi na Świeradów. I co się okazało na miejscu? Delikatnie mówiąc szału nie było. Oblodzenie na maksa, po godzinie pełno muld właśnie w górnej części, bo niestety, ale wyrównany z wierzchu śnieg lodu trzymać się nie będzie, choćby nie wiem co.
Tyle dobrego, że lód aż tak bardzo mi nie przeszkadza, więc powiedzmy, że pojeździłem. Nie tak, jak bym chciał, ale pojeździłem. Nie zmienia to jednak mojego odczucia, że ktoś mnie robi w przysłowiowego balona. Stwierdziłem, że skoro Ski&Sun tak sobie pogrywa, to ich sprawa. Ja z Karpacza do Świeradowa nie zamierzam latać tylko po to, żeby na miejscu się dowiedzieć, że jednak nie jest tak fajnie, jak to piszą i wychwalają, tym bardziej, że tanio to tam naprawdę nie jest. To już wolę skromne i enigmatyczne informacje na stronie Ski Arena Szrenica. Napisali, że Śnieżynka otwarta, ale wystają kamienie, korzenie i ogólnie brakuje śniegu, a warunki określili jako dostateczne. Przynajmniej człowiek wie, czego się spodziewać.
Świeradów robi jak robi niestety. A szkoda, bo górka nawet fajna i pewnie bywałbym tam częściej. A jak w końcu by dorobili jeszcze jakieś trasy, to w ogóle szał! A tak-na kamerkach wyraźnie widać, że pusto. Wszędzie oblężenie, a tam pusto. Nawet w Karpaczu oblężenie na zabytkowych, przedwojennych wyciągach, a w Świeradowie PUSTO. Jeszcze trochę i gondolę będą musieli zamknąć na amen, a to będzie katastrofa totalna. Polska pazerność-nic dodać, nic ująć.

#23 bilski

bilski

Użytkownik

• Pip
  • 59 postów
  • Na forum od: 01.2010
17
  • Umiejętności: 7
  • Miasto cudów- Oława

Napisano 28 grudzień 2011 - 11:48

Pokrywa śnieżna 30 - 50 cm !? I piszą że zamknięta kolej z powodu wiatru . http://skisun.pl/kamery/gorna-czesc-stoku

#24 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 12.2010
35
  • Umiejętności: 1
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:09

Byłem wczoraj na nocnej jeździe. Śniegu sporo jak na tegoroczną zimę, temperatura w okolicach 0 stopni, dość mocno padający śnieg. Warunki na całej trasie fajne, jedyny minus to kamienie które powychodziły na krótkim odcinku dolnej części trasy z lewej strony. Sporo osób będzie zalewać ślizgi :). Narciarzy w sam, zero kolejek do gondoli, na trasie ścisku nie było.

Pozdrawiam

#25 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:22

Tyle śniegu napadało ostatnimi dniami i kamienie- żenada.

#26 tycoon

tycoon

Użytkownik

• PipPip
  • 233 postów
  • Na forum od: 02.2010
34
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:35

Orientuje się może ktoś czy od strony Czerniawy da się dojechać samochodem do dolnej stacji gondoli bez łańcuchów śniegowych?

Będę w Świeradowie na szkoleniu w środę i czwartek i aż kusi aby wyskoczyć po zajęciach na nocną jazdę!

#27 -r2d2.

-r2d2.

Użytkownik

• Pip
  • 86 postów
  • Na forum od: 09.2007
9
  • Umiejętności: 8
  • Jelenia Góra

Napisano 10 styczeń 2012 - 17:46

Znajomy codziennie tą drogą jeździ do pracy , bez łańcuchów osobowym samochodem. "Na około" to jakieś 15min jazdy więc nie jest tak źle (jakby co)
  • tycoon podziękował za tę wiadomość

W Górach jest wszystko co Kocham 

#28 krotosz

krotosz

Użytkownik

• PipPip
  • 110 postów
  • Na forum od: 08.2008
20
  • krotoszyn

Napisano 16 styczeń 2012 - 12:02

Jak wyglądają aktualnie warunki po przyjściu prawdziwej zimy?Wybieram się w te okolice w najbliższy weekand i będę wdzięczny za info z pierwszej ręki na temat panujących warunków.

#29 gondolier

gondolier

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 12.2009
3

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:10

Jak wyglądają aktualnie warunki po przyjściu prawdziwej zimy?Wybieram się w te okolice w najbliższy weekand i będę wdzięczny za info z pierwszej ręki na temat panujących warunków.

Obecnie jest bardzo dobrze. Dolny odcinek został dośnieżony i pokrywa jest już na tyle duża, że narciarze nie wyciągają kamyczków. Do tego pada dzisiaj cały dzień śnieg i ma padać jeszcze jutro więc warunki będą jeszcze lepsze. Najlepiej pojeździć od 9-12 lub na jeździe nocnej 18-22, wtedy nie będzie muld.

#30 krotosz

krotosz

Użytkownik

• PipPip
  • 110 postów
  • Na forum od: 08.2008
20
  • krotoszyn

Napisano 16 styczeń 2012 - 16:26

A ludzisków z tego co widzę na kamerkach nie ma za wiele,w weekand jest dużo gorzej pod tym względem?

#31 gucio2020

gucio2020

Nowy użytkownik

• 21 postów
2

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:03

Byłem w sobotę na nocce. Warunki na górze dobre na dole nie bardzo - przetarcia i świeży śnieg nie związany ze spodnią skorupą która szybko się pokazała. Ludzi dużo jak na nockę na Świeradowie ale w związku z "ciężkim dołem" się przerzedziło. Ale to było w sobotę. Wczoraj i dziś cały czas dośnieżają i sypie naturalny śnieg. Na weekend warunki na pewno będą bardzo dobre. Niestety dużo ludzi o tym wie i będą pewnie dzikie tłumy :D
Chciałbym dodać, że w zamkniętych gondolach nadwyraz dobitnie widać "polskie bydło" - capi papierosami, spora część "narciarzy" na podwójnym gazie. Przykre.
  • krotosz podziękował za tę wiadomość

#32 zibi1

zibi1

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 04.2008
8
  • Kożuchów-lubuskie

Napisano 18 styczeń 2012 - 10:33

Byłem wczoraj na nocce w Świeradowie i jestem zadowolony w 100%. Na górze -6 na dole-2. Warunki pomimo padającego śniegu na przemian z marznącą mżawką
-bardzo dobre, śnieg bardzo szybki,w wystarczającej ilości na całej trasie,ludzi jak na okres ferii bardzo mało-gondolki często były puste.W górnej połowie przez cały czas utrzymywała się mgła, która jednak przy sztucznym oświetleniu mnie osobiście nie utrudniała zbytnio szybkiej jazdy.W górnym odcinku trasy po 3 godzinach jazdy zaczęły powstawać muldy i hopki, które mogły skutecznie zniechęcić początkujących amatorów białego szaleństwa.
Polskie góry odwiedziłem wczoraj pierwszy raz od ładnych kilku lat-i nie rozczarowałem się.Wracam tam prawdopodobnie w piątek-oczywiście znowu na nocną jazdę.

#33 isegrin

isegrin

Użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
74
  • Karpacz

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:04

Ciężko mi w to uwierzyć, ale wychodzi na to, że jutro poturlam się po tej górce wieczorową porą ;) Akurat niezła zima nadeszła, więc Ski&Sun będzie miało doskonałą okazję aby ponownie mnie do siebie przekonać ;) Oczywiście podzielę się wrażeniami i postaram się nie być nastawiony negatywnie ;)

#34 isegrin

isegrin

Użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
74
  • Karpacz

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:34

I się nie podzielę wrażeniami. Deszcz lał i nici z jazdy były :(

#35 Blacov

Blacov

Użytkownik

• PipPip
  • 133 postów
  • Na forum od: 12.2010
44

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:50

Zartujesz, ze w Swieradowie padal deszcz pod gondola?? Byles tam dzisiaj czy wczoraj? Bo ja dzisiaj mialem problem zeby z kopy zjechac do bialego jaru okolo godz 14:30 tak sypalo i slisko bylo, wydawalo mi sie ze gondola w Swieradowie jest na podobnej wysokosci co Bialy Jar w Karpaczu..

#36 arky

arky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 493 postów
  • Na forum od: 01.2008
450
  • Wrocław

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:28

Nie jest. To inne góry, specyficzne mające niewiele wspólnego z Karkonoszami. Spędzam w Świeradowie sporo czasu i tak zwykle jest..

#37 gucio2020

gucio2020

Nowy użytkownik

• 21 postów
2

Napisano 21 styczeń 2012 - 11:40

To warto jechać na nockę dzisiaj czy nie ?

#38 zibi1

zibi1

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 04.2008
8
  • Kożuchów-lubuskie

Napisano 22 styczeń 2012 - 09:13

Hej ludziska ,co wy opowiadacie o jakimś deszczu w Świeradowie.Byłem przedwczoraj (piątek) na nocce i o żadnym deszczu nie było mowy. Wprawdzie padał śnieg ale warunki do szusowania były bardzo dobre na całej trasie.

#39 paulus82

paulus82

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 02.2011
3
  • Żagań

Napisano 23 styczeń 2012 - 10:21

W sobote 21-szego spedziłem tam 3 dodziny od 10.30 i jestem zadowolony. Wprawdzie już ok 11.00 na górze były muldy, ale ludzi też troche tam jeździło (z rozmów słyszałem, ze ok 12.00 już na parkingu pod gondolą nie było miejsc).
Pomimo takiego tłoku, jak na Świeradów, jeździło się całkiem przyjemnie.
Przez 3 godziny do gondolki czekałem max 1 munutkę. Gondola szybka jak błyskawica- ok 7-8 min trwa wjazd na górę- z zegarkiem na ręku.
Trasa jak dla mnie ok. to przepłaszczenie w połowie można przejechać szybko, tylko trzeba się bujnąć od poczatku.
Śniegu wystarczająco.
Dziękuję za uwagę:)

#40 isegrin

isegrin

Użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
74
  • Karpacz

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:08

Hej ludziska ,co wy opowiadacie o jakimś deszczu w Świeradowie.Byłem przedwczoraj (piątek) na nocce i o żadnym deszczu nie było mowy. Wprawdzie padał śnieg ale warunki do szusowania były bardzo dobre na całej trasie.

Ach-się nie zrozumieliśmy chyba ;) Deszcz padał u mnie-w Karpaczowni. Widząc, co mi z nieba leci, dałem sobie spokój z wypadem do Świeradowa. Jak widać-niesłusznie. Szkoda, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :)