Skocz do zawartości

Program sprawdzający pisownię


wueres

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie..jeszcze zlinczujcie "plugawców" językowych. Łatwo wam mówić bo nie macie z ortografią problemów i krytykować wszelkie pomysły ułatwienia dla tych "błądzących". Najłatwiej tak bo jak zrobią jakiś błąd to wyśmiać jeszcze przy okazji można. O.Tisku nie zgadzam się z Tobą w kwesti tego że błędy popełnia się z lenistwa. Pisząc cokolwiek wydaje mi się że piszę popranie a tu niespodzianka. Nonsensem jest sprawdzać każdy tekst w wordzie lub innym wysecjalizowanym programie gdyż aż tylu błędów nie popełniam a jest to czasochłonna zabawa. Wystarczyłby taki prosty pomocnik na forum i byłoby ok. Poza tym zawsze mogę odpowiedzieć przewrotnie: jak się nie podoba to nie czytaj-cie :):):)

Użytkownik PEPE_X edytował ten post 10 grudzień 2009 - 16:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę was! Wiadomo - każdemu zdarzają się błędy, czasem wynikają z fonetyki, która sprawia, że połowa ludzi nie wie, czy pisze się "prośbę" czy "proźbę", czasami z pośpiechu (literówka - zabrakło "r" albo "c"), czasami po prostu z niewiedzy. Jednakże jak widzę posta usianego bykami to mnie zastanawia, czy autor jest naprawdę aż takim ignorantem, czy może leniem, który pisze "co (i jak) ślina na język przyniesie" bez zastanowienia nad tym, czy napisał to zgodnie z zasadami ortografii. Niestety PEPE_X, ale jestem zdania, że dużo byków wynika z lenistwa. Nie chce się autorowi zastanowić, czy napisał dobrze, czy źle, nie chce się sprawdzić, nie chce się dokształcić. Najlepiej machnąć ręką i całe życie się usprawiedliwiać i mówić o sobie "jestem dys*", zamiast trochę się postarać i wyjść na ortograficzną prostą. Jakoś w podstawówce za moich czasów nie istniało to pojęcie i jak koleś dostawał na dyktandach same pały, po czym padło na niego widmo pały na semestr to po solidnym laniu od rodziców nagle zaczął dostawać 2, 3, 4 i jako-tako opanował zasady ortografii. Dys*? Ok, ale chyba mi nie powiecie, że nie potraficie odmienić narciarz bo narciarstwo, i dlatego piszecie "narciaż"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu zdarzają się błędy, czasem wynikają z fonetyki, która sprawia, że połowa ludzi nie wie, czy pisze się "prośbę" czy "proźbę"

A wystarczyłoby się przez sekundę zastanowić, czy w wyrazie 'prosić' pojawia się choćby cień ź, i problem by zniknął :) @HesSki, masz u mnie piwo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Popieram. Wprowadzić program wspomagający nie wpuszczający postów niepoprawnych językowo. Pozdrawiam PS I dlatego właśnie uważam, żę program by się przydał. Ja po prostu nie widzę swoich litrówek, choć naprawdę się staram.

Użytkownik Mitek edytował ten post 10 grudzień 2009 - 18:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Popieram. Wprowadzić program wspomagający nie wpuszczający postów w niepoprwanych językowo. Pozdrawiam

Mitek, błagam, edytuj swojego posta :) P.S. Przypomniałeś mi czasy programowania w TurboPascalu, kiedy to z powodu jednego średnika (dla mało wtajemniczonych ";" ;) ) nie chciał mi pójść całkiem zacny programik... I weź tu szukaj gdzie ta literówka...

Użytkownik HesSki edytował ten post 10 grudzień 2009 - 18:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mam wrażenie, że mielibyśmy znacznie mniej do czytania na forum, jeśli wszyscy z dużą pieczołowitością pisaliby swoje posty. Produkcja ich szła by znacznie wolniej. A i śmiechu byłoby sporo mniej :) Choć sam staram się jak mogę, jakoś strasznie nie rażą mnie błędy innych. Ale o.tisk ma rację, uważam ich za niechlujów. Bym zapomniał, używam Mozilli :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę was! Wiadomo - każdemu zdarzają się błędy, czasem wynikają z fonetyki, która sprawia, że połowa ludzi nie wie, czy pisze się "prośbę" czy "proźbę", czasami z pośpiechu (literówka - zabrakło "r" albo "c"), czasami po prostu z niewiedzy. Jednakże jak widzę posta usianego bykami to mnie zastanawia, czy autor jest naprawdę aż takim ignorantem, czy może leniem, który pisze "co (i jak) ślina na język przyniesie" bez zastanowienia nad tym, czy napisał to zgodnie z zasadami ortografii. Niestety PEPE_X, ale jestem zdania, że dużo byków wynika z lenistwa. Nie chce się autorowi zastanowić, czy napisał dobrze, czy źle, nie chce się sprawdzić, nie chce się dokształcić. Najlepiej machnąć ręką i całe życie się usprawiedliwiać i mówić o sobie "jestem dys*", zamiast trochę się postarać i wyjść na ortograficzną prostą. Jakoś w podstawówce za moich czasów nie istniało to pojęcie i jak koleś dostawał na dyktandach same pały, po czym padło na niego widmo pały na semestr to po solidnym laniu od rodziców nagle zaczął dostawać 2, 3, 4 i jako-tako opanował zasady ortografii. Dys*? Ok, ale chyba mi nie powiecie, że nie potraficie odmienić narciarz bo narciarstwo, i dlatego piszecie "narciaż"?

;) czuje to skierowanie do mnie ... lecz chciałbym tu zaznaczyć że poto zostało wynalezione dys aby tym ludziom pomóc ... Kto powiedział że to są lenie ? Znam all zasady , z fonetyki dostałem 4 (chyba nie tak źle?). Rodzice mnie męczą i sam się staram nie robić błędów... na komputerze mi łatwiej się poprawiać . z 1 się zgadzam bo u większości osób to jest niechlujstwo ;) pozdrawiam i idę się uczyć ortografii ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) czuje to skierowanie do mnie ... lecz chciałbym tu zaznaczyć że poto zostało wynalezione dys aby tym ludziom pomóc ... Kto powiedział że to są lenie ? Znam all zasady , z fonetyki dostałem 4 (chyba nie tak źle?). Rodzice mnie męczą i sam się staram nie robić błędów... na komputerze mi łatwiej się poprawiać . z 1 się zgadzam bo u większości osób to jest niechlujstwo ;) pozdrawiam i idę się uczyć ortografii ;)

Wynalezione, żeby pomóc? Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie! Zamiast wziąć się do nauki (lub przymusić dziecko), przedstawia się idiotyczne zaświadczenia, z których wynika, że pacjent jest do niczego niezdolny! Raptem jedno pokolenie wstecz, a diagnoza była nieco inna - po prostu mówiło się prawdę, że to albo totalny kretyn, albo leń patentowany i nieuk. Zaskakujące, że liczba powyższych była kilkaset razy mniejsza, niż obecnie -nikt nie chciał być "w ogonie" klasy... Zwróć uwagę, że starając się, napisałeś dwa posty w tym wątku poprawnie - wystarczy chcieć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię że się staram , i że nad tym pracuje i że na komputerze mi lepiej . Ja jestem leń ale nad tym pracowałem/pracuje i się staram ... lecz po prostu na co dzień nie da się tak jak ja gubię litery nie zauważając że to robię, zasady znam itp ale wyjątków jest dużo ;)... no ale może jednak jestem kretynem :D a pomóc w sensie oceny ... bo dlaczego mam mieć 2 na koniec z polskiego kiedy to nie zależy do końca odemnie ? Po to przechodzisz badania na których badają twoją inteligencje , czy znasz zasady a potem każą Ci pisać różne rzeczy , pamięć itp itd. Ale w sumie to chyba nie jestem taki głupi bo miałem tylko 2 błędy w tym teście. Oczywiście nie mówię tutaj o typowych tępakach (żeby nie powiedzieć gorzej) którzy specjalnie walą błędy żeby mieć sobie opinie i im zwisa wszystko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię że się staram , i że nad tym pracuje i że na komputerze mi lepiej . Ja jestem leń ale nad tym pracowałem/pracuje i się staram ... lecz po prostu na co dzień nie da się tak jak ja gubię litery nie zauważając że to robię, zasady znam itp ale wyjątków jest dużo ;)... no ale może jednak jestem kretynem :D

Zaraz kretynem...... Ale musisz być strasznie zaganiany jak nie masz czasu posta przed wysłaniem przeczytać i literówek poprawić/uzupełnić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...