Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc-ustawienie wiazania NEOX3.10


piglap

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie wiazania na swoich pieknych nowych deskach :) w sumie zadna filozofia zeby je ustawic ,ale zawsze robilem to w serwisie, nigdy samodzielnie.Cenie sobie bezpieczenstwo wyzej niz wlasne umiejetnosci :) ale narty mam ladnie uszykowane na sezon wiec do serwisu z nimi nie pobiegne zeby przy okazji ostrzenia ustawili wiazania.Zrobilem to sam, tylko nie wiem czy dobrze :confused: ustawilem je tak, ze po wpieciu buta jest on na maxa umocowany ,mam na mysli to ze przód wiazania jest przez czubek buta mocno docisniety!! Czy to jest prawidlowo ?? a moze ktos mi moze powiedziec jak sie ustawia takie wiazanie prawidlowo ?? co trzeba przesunac,poprawic |:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześle Ci manuala do m.in. wiązań. Podaj mi maila na priv. Zmierz dł. skorupy, jeśli nie ma nigdzie opisu, ustaw rozstaw z zaokrągleniem w dół. Podziałka jest co 5mm, jeśli skorupa ma 314mm daj na 310mm. Siłe wypięcia ustal z tabeli, umieszczonej na końcu manuala atomica. Jeszcze możesz mieć ustawienie wiązań względem "środka" narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zrób sobie wycieczkę do serwisu. Musisz być pewny ich prawidłowego działania więc jeśli nawet ustawisz je sam a nie będziesz miał 100 % pewności że zrobiłeś to dobrze to lepiej sprawdź to na wszelki wypadek w serwisie Wiązania to poza umiejętnościami druga w kolejności rzecz która stanowi o Twoim bezpieczeństwie – innych też. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ustawilem te wiazania na wzor wiazan w nartach zony,ona smiga na Atomach i ma tam tez wiazanie atomica. wiec skorzystalem z tej "pomocy" i wzorowalem sie na ej nartach. tak wiec but sie u mnie wpina lekko ale dosuwa sie na maxa w przod,wlasnie dlatego zaczely pojawiac sie moje watpliwosci czy aby na pewno zalozylem to prawidlowo:confused: a moze istnieje jakas podzialka tam na tych wiazaniach ktora umozliwia ustawic je prawidlowo do kazdego rozmiaru buta :confused: przeciez rozmiary sa niby uniwersalne 26, 26.5,27 itd czy sie myle ??:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła wypięcia zależy od: - wagi - wzrostu - rozmiaru skorupy - poziomu umiejętności - wieku Ponadto, przy wpinaniu maksymalnie dopchnij but do przodu, tylnie wiązanie musi dotykać do skorupy, but wpina się ślizgając po wiązaniach, które reagują sprężyści. Ja też bym radził dać do serwisu. Sama regulacja to koszt 9zł (cena Intersport dawny Makssport). W dobrych punktach powinni mieć jeszcze maszyny do sprawdzenia siły wyrwania i wypięcia bocznego przy rotacji. Wartości podane są przez producenta - patrz "Techmanual atomic"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...