Skocz do zawartości

Kije leki - gdzie kupić?


gordasz

Rekomendowane odpowiedzi

:) to w trosce o moje kciuki wywiązała się taka dyskusja?:) Lecz muszę was zawieść wcale nie zamierzam się przewracać a tym bardziej łamać/wybijać sobie kciuków :cool: Postanowiłem pewnie zakupie kije Leki. Przez wiele sezonów zaliczałem zaliczam i będe zaliczał gleby lecz do tej pory nie zdarzyło mi się nic zrobić z kciukiem (pętla zawsze była założona prawidłowo / podstawa czego nauczyłem się chyba na początku). Tym co przez pętle zrobili sobie coś z kciukiem współczuje i mówię że mieli dużego pecha ;) pozdr:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to w trosce o moje kciuki wywiązała się taka dyskusja?:) Lecz muszę was zawieść wcale nie zamierzam się przewracać a tym bardziej łamać/wybijać sobie kciuków :cool: Postanowiłem pewnie zakupie kije Leki. Przez wiele sezonów zaliczałem zaliczam i będe zaliczał gleby lecz do tej pory nie zdarzyło mi się nic zrobić z kciukiem (pętla zawsze była założona prawidłowo / podstawa czego nauczyłem się chyba na początku). Tym co przez pętle zrobili sobie coś z kciukiem współczuje i mówię że mieli dużego pecha ;) pozdr:D

Kije LEKI Wave ja mam dokładnie ten model bardzo wygodny kij szybkie wstrzelenie i wystrzelenie z paska przy upadku same się wypinają nie jest to top model bez żadnych fajerwerków ale jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się kompletnie nie rozumiemy. Ty piszesz o złamaniu podobnym do nabicia bądź wywinięcia kciuka w drugą, nieanatomiczną stronę a która to sytuacja ma miejsce jeśli otworzysz dłoń. Rzadko się to zdarza bo człowiek w sytuacji krytycznej raczej zaciska a nie popuszcza uchwyt. Wypadki o których ja starałem się napisać mają miejsce kiedy nie otwarta/zaciśnięta na uchwycie kijka dłoń zostanie przygnieciona ciałem. Może jeszcze jaśniej i bardziej obrazowo :)... złap kij (może być nawet z miotły) a następnie usiądź na zaciśniętej ręce nie wypuszczając kija... Oczywiście nikt na stoku raczej takiej karkołomnej figury robić nie będzie :) ale zamiast czterech liter może wystąpić dowolna część ciała.

Jako człowiek z cześciowo sztywnym kciukiem Po tz. otwartym zwichnieciu) sugeruje, że naturalnym odruchem przy upadku jest rozczapierzanie palcy. W języku kolarskim nazywa sie to :zrobić meduzę" Wtedy łamie się, a własciwie dochodzi do tz zwichniecia ( czesto otwartego) kciuka. Zdecydowanie lepiej jest trzymać zaciśnietą pieść, bo pojedynczy palec nie wytrzyma uderzenia. Sztywne paski wyrywaja całe ramie i cierpi staw barkowy raczej a nie kciuk. W czasie mojej kilkudzisiecioletniej kariery narciarskiej kilkakrotnie była okazja do zadziałania bezpiecznika przy kijku i bardzo byłem zadowolony, że mialem takie bezpieczniki. Pierwsze bezpieczne rączki jakie widziałem robił Polsport gdzieś w latach 70 ubiegłego wieku. Mam je do dzisiaj.

Użytkownik Maciej S edytował ten post 07 grudzień 2009 - 00:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał twister basketa Leki???

Miałem to ale bardzo krótko. Myślałem że mi się na skiturach przyda ale rozwiązanie było średnie. Talerzyk pracował dobrze przy miękkim puchu ale przy ciężkim się zabijał, blokował i przestawał działać. Pomagało obicie kijków ale... ile można. Jedyny plus to bezproblemowa wymiana/dołożenie talerzyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to ale bardzo krótko. Myślałem że mi się na skiturach przyda ale rozwiązanie było średnie. Talerzyk pracował dobrze przy miękkim puchu ale przy ciężkim się zabijał, blokował i przestawał działać. Pomagało obicie kijków ale... ile można. Jedyny plus to bezproblemowa wymiana/dołożenie talerzyków.

A co polecasz na jazdę pozatrasową? Założyć 9cm i tak zostawić? Bo 5 cm to jakby ich nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...