Skocz do zawartości

Budowa własnej skoczni


mateusiak22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale do innych mi nie pasuję. Przedstawię się jestem Mateusz i jestem nowym użytkownikiem forum A więc tak, bardzo bym chciał zbudować swoją skocznię, prosił bym was o pomoc, podanie jakiś projektów skoczni typu k-10 k-17 Jeżdżę na nartach od kilku lat, a w zasadzie to skakałem na skoczniach robionych ze "śniegu" typu k-5 i mój rekord 6,5m mało imponujący. Chciałbym właśnie zbudować skocznię k-10 i k-17 bądź jedną z nich. I zacząć skakać tak na poważnie (oczywiście dla siebie) nie liczę na żadną karierę. Tylko jest mały problem mam prawie 20 lat czy się opłaca? Dodam ze jak byłem młodszy, to chciałem skakać nawet bardzo i rodzice nawet się zgadzali. Tylko łączyło się to z wyjazdem na stale w góry. Nic z tego niestety nie wyszło. Bardzo tego teraz żałuję. Proszę o opinie i propozycje do budowy skoczni Z góry wielkie dzięki PS: Ten post się nie trzyma kupy, ale jestem zdenerwowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czym się tak denerwujesz? Mam rozumieć skaczesz na sprzęcie zjazdowym? Przy dalszych skokach w czymś takim stawy nie wytrzymają sezonu... nie chcesz chyba zostać inwalidą w takim wieku. Jeśli masz narty do skoków to i tak budowa skoczni o których piszesz to nie taka prosta sprawa - nachylenie zeskoku musi być idealnie wymierzone również ze względu ograniczenia organizmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na sprzęcie zjazdowym. Chciałbym się przesiąść na jakieś narty skokowe używane. Oczywiście dopasowane do mnie:) Co do skoczni to właśnie liczę na jakąś pomoc wskazówki, jak zrobić aby było dobrze. Jak wymierzyć teren itp. Dzięki za odpowiedź:) PS. Jeżeli budowa by ruszyła to oczywiście relacje by były. Założył bym stronkę

Użytkownik mateusiak22 edytował ten post 03 grudzień 2009 - 14:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tego młodego chłopaka, miał całe życie przed sobą i pewnie wiele sukcesów. Mimo że od jego śmierci minęło już wiele czasu to nie mogę uwierzyć:( Płakać się chce. W głowie mam takie przebłyski że wypadki się zdarzają i żeby zbudować sobie skocznię i skakać, ale myślę że Jermo Ribbers podsuną mi ten artykuł z nieba abym się zastanowił. Przecież taka amatorka to skakanie na własną łapę. Do klubów to ja już się nie nadaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, na oko to chłop w szpitalu umarł. Żeby zaprojektować takie coś (oczywiście mam na myśli obiekt na którym się nie zabijesz) to na prawdę trzeba mieć w głowię sporo wiedzy. Przede wszystkim matma i fizyka, bez tego to bym nie ryzykował, bo jak coś ci nie wyjdzie to może być bardzo niefajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększyłbym skocznie może nawet 2x lecz żeby nie wybijała zbytnio do góry,nie była pod zbyt dużym kątem.Jagby co mogę ci wysłać przykłady

Jak możesz to wyślij te przykłady, będę wdzięczny. Tak mniej więcej od progu do wypłaszczenia jest jakieś 4-5 metrów. U nas właśnie spadł śnieg, ale jest to sam puch więc nie zbyt mi się przyda, gdyż ta skocznia nie posiada trwałego progu:(

Użytkownik mateusiak22 edytował ten post 17 grudzień 2009 - 13:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem? Popraw tory, podsyp trochę śniegu w miejscu początku konstrukcji progu. Posmaruj narty jeżeli tego nie robisz;) Więcej ci nie powiem bo w tym sezonie jeszcze nie skakałem więc nie bardzo wiem jaki to mamy śnieg. raczej nie poskaczę bo mówią odwilż i nie mam sprzętu:( Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększyłbym skocznie może nawet 2x lecz żeby nie wybijała zbytnio do góry,nie była pod zbyt dużym kątem.

Masz rację. Idealnie jest wtedy, gdy skocznia jest pochylona do przodu tzn., że gdy stanąć na nartach na skoczni w stronę spadu to narty zjeżdżają ze skoczni (oczywiście w stronę spadu!). Jeśli jednak nie ma do tego warunków- słaba prędkość na rozbiegu, słabe nachylenie spadu to trzeba nadrabiać wysokością skoczni, choć osobiście radzę znaleźć lepsze miejsce na skocznię niż skakać z półmetrowej skoczni na równy teren. O parametrach mojej skoczni napisałem w temacie: amatorskie skoki narciarskie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące budowy skoczni to proszę pytać. :) Chętnie odpowiem, bo zbudowałem w życiu kilkadziesiąt skoczni (nie tylko ze śniegu...) i co nieco wiem. ;) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam jeden problem związany z budową skoczni a więc: Prędkość zdobywana na progu jest zbyt mała(pozwoliła nam narazie na 6m lotu). Długość rozbiegu to ok 30m mogę się mylić nie więcej niż 2m. Na początku jest wieżyczka startowa a z resztą wygląd zobaczysz na filmiku [ame="http://www.youtube.com/watch?v=NyDn_6wi678"](Skocznia Duża)[/ame] czas zjazdu wynosił 5,5s-6s w późniejszym czasie dorobiliśmy belkę startową i czas zjazdu spadł do 4,5s lecz nie skakaliśmy gdyż było zbyt mało śniegu. Czekam na pomysły, porady:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...