Skocz do zawartości

Botki wewnętrzne robione na miarę.


JanKos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem, że był już poruszany temat zrobienia sobie buta wewnętrznego super dopasowanego do nogi i posiadanej już skorupy. Niestety nie potrafię znaleźc namiarów na firmę, która się tym zajmuje. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... proszony o info.

http://www.zipfit.com/ http://www.intuitionliners.com/ Mam ZipFit-y, wg mnie nikt nic lepszego nie sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windsport sprzedaje botki wtryskowe Conformable. ZipFita w Polsce nikt nie sprzedaje, tym bardziej Intuitiona. ZipFit ma te przewagę że mozna go przenosic ze skorupy do skorupy i w niskończonosć formować termicznie, liner wtryskowy jest droższy, mniej trwały i tylko na jedna nogę i jedeną skorupę. Ktoś wspominał że w Czechach jest dystrybutor ZipFita ale chyba nioficjalny, z tych których znam najblizej jest chyba Collin Martin w UK http://www.solutions....php?catID=1064 na amerykańskim Ebuy-u od czasu do czasu pojawiają sie na aukcjach ( tak kupiłem za ułamek ceny ) i nie naliczają u nas cła:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbello w niektorych modelach butow uzywa ID liner, czyli Intuition robiony dla Dalbello. http://www.dalbello.it/ID_Thermo.aspx# Podobnie jak ZipFit moga byc formowane wielokrotnie. Dowiedz sie u dealera Dalbello. Tych jest w Polsce wielu patrzac na ich website: http://www.dalbello....vincia=mazowsze

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 01 grudzień 2009 - 07:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem, że był już poruszany temat zrobienia sobie buta wewnętrznego super dopasowanego do nogi i posiadanej już skorupy. Niestety nie potrafię znaleźc namiarów na firmę, która się tym zajmuje. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... proszony o info.

chodzi Ci o wkładkę wtryskową? - jeżeli tak, to nie ma problemu z jej kupnem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję sidas robi chyba tylko wkładkę pod stopę? - , choć nie wykluczam, że mogę się mylić:(

być może botek nie jest sidasa - teraz nie pamietam - generalnie robią botki również - można je wielokrotnie formować oi przenosić ze skorupy do skorupy.... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cały botek, nie tylko wkładkę. Uderzę chyba do windsportu bo tam załatwię sprawę kompleksowo (botek wtryskowy z custom-wkładką plus formowanie skorupy).

w ubiegłym tygodniu kupiłem takie buty atomic'a wraz z wkładką w komplecie. sama wkładka pod wtrysk ok 500-600zł wraz z usługą wtryśnięcia. a wszystko to w małym aczkolwiek z profesjonalną obsługą sklepie w Gliwicach pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zipfity maja dodatkowy pasek (power strap) na sam botek i ogolnie zalecaja uzywanie dwoch. Teraz pytanie do tych co posiadaja czy ten pasek jest elastyczny (gumka) czy nieelastyczny (kordura, nylon)? Bo planuje taki dorobic na sam sam botek...

W ZFitach jest nieelastyczny, działa całkim dobrze bo tu elastyczny nie jest potrzebny, można z niego zrezygnować i zamontować Boostera, chcę to zrobić w swoich butach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZFitach jest nieelastyczny, działa całkim dobrze bo tu elastyczny nie jest potrzebny, można z niego zrezygnować i zamontować Boostera, chcę to zrobić w swoich butach.

W moich jest cos boostero podobne, ale musi isc na zewnatrz. Ale mysle ze bez problemu mozna dodac pasek wewnetrzny, teraz tylko musze sie zastanwoic czy zrobic go nieelastycznym czy boostero podobnym (w castoramie bez problemu boostera da sie zrobic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Część, Lobo pytanie do Ciebie. Te bootki zamawiales przez net, czy byłeś gdzieś za granicą i mierzyles? A jak przez net to nie było problemu z rozmiarem?jak wygląda sprawa termoformowania? (Samemu to robisz, jak koleś na filmie, czy serwis?) Sam chce teraz wymienić buty i powoli już nie wiem jakie kupić. Jedni chwalą vacumy, inni atomica . Ale jak rozmawiałem ze sportowcami to mówili ze najlepiej buty "normalne" i zainwestować w bootka i wkładkę + ew. Odbarczanie. A Ty (Lobo) jesteś zadowolony z tych bootkow? Ps. Ale kotleta odgrzalem...co nie zmienia faktu że dalej mnie to interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, Lobo pytanie do Ciebie. Te bootki zamawiales przez net, czy byłeś gdzieś za granicą i mierzyles? A jak przez net to nie było problemu z rozmiarem?jak wygląda sprawa termoformowania? (Samemu to robisz, jak koleś na filmie, czy serwis?) Sam chce teraz wymienić buty i powoli już nie wiem jakie kupić. Jedni chwalą vacumy, inni atomica . Ale jak rozmawiałem ze sportowcami to mówili ze najlepiej buty "normalne" i zainwestować w bootka i wkładkę + ew. Odbarczanie. A Ty (Lobo) jesteś zadowolony z tych bootkow? Ps. Ale kotleta odgrzalem...co nie zmienia faktu że dalej mnie to interesuje.

Możesz kupić za 100-150 euro botek w 100% termoformowalny skiturowy i będziesz zadowolony. pod warunkiem że masz dobrze dobraną skorupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...