Skocz do zawartości

Maska czy kominiarka


enzzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z wyborem osłony twarzy przed zimnem, zastanawiam sie czy kupić maskę czy może kominiarke. Głównym problemem jest to że mój "zarost" jest twardy i szorstki jak "papier ścierny":p i istnieje możliwość że te akcesoria będą sie mechacić. A drugim komfort urzytkowania? Czy ktoś ma jakieś rady lub spostrzeżenia, ewentualnie coś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i jedno i drugie ;) zawsze jeżdże w kominiarce a gdy jest naprawde zimno dokładam jeszcze maskę... W kominiarce mam tak że mogę nią zasłonić twarz do nosa ale nie musze ...a maskę noto wiadomo... , wcale mi nie jest gorąco :)

Użytkownik gordasz edytował ten post 29 listopad 2009 - 11:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z jakiego materialu tą maskę polar czy coś innego? co byśie nie chaczyło zarost?

Oj, polar odpada... Po pierwsze zmechcisz zarostem... Po drugie w okolicy ust i nosa szybko zrobi ci sie mokra, albo nawet zamarznieta... Jak szukasz maski to zwroc uwage z cego jest czesc twarzowa... Najlepszy jest neopren, ale jest kilka innych patentow jak uniknac skraplania sie wody w tamtych rejonach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również śmigam w kominiarce pod kaskiem i nie odczuwam żeby było mi gorąco czy też się pociłem. No chyba że jest naprawdę ładny ciepły słoneczny dzień no to wtedy sam kask ale i w takim dniu maseczka nie potrzebna. Przy wyborze maski czy też kominiarki zwróć uwagę aby część od brody czy też pod brodą w dół miała materiał wiatroszczelny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bez.... ale jak już to tylko kominiarka - cienka z membraną (taka mam) takie akcesorium zakłada się przy niesprzyjających warunkach, maska chroni tylko twarz - nie osłoni szyj .... kominiarka tak co z tego, że twarz jest osłonięta skoro wiaterek hula pod kurtka, nie zawsze pozapinana kurtka, w pełni chroni szyję ... cienka kominiarki z membraną ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są maski osłaniające szyję, proszę o opinię, o ile to możliwe, a najlepiej szczegółowy opis: 1-http://allegro.pl/item824900837_maska_neoprenowa_na_narty_snowboard_motor_ochrona.html 2-http://allegro.pl/item820564656_berkner_maska_wiatroszczelna_polecana_na_narty.html Co do materiały, to chyba obie są dobre, bo z neoprenu, ale czy opłaca je kupić? Nie chciałbym zbyt wiele wydawaćna taki "gadżet".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maski, neopren.... Ja to jednak jestem juz do odstrzału. Pozdro

Mitek do odstrzału to pewnie już przy temacie bawełnianych majtek byłeś ;) :) Neopren to tylko ostatni gwóźdź do trumny :rolleyes: Zastanawia mnie, jakie warunki muszą panować, żeby ta maska stała się niezbędna, tj żeby nie wystarczyło np zaciągnięcie bandany pod nos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem z wyborem osłony twarzy przed zimnem, zastanawiam sie czy kupić maskę czy może kominiarke. Głównym problemem jest to że mój "zarost" jest twardy i szorstki jak "papier ścierny":p i istnieje możliwość że te akcesoria będą sie mechacić. A drugim komfort urzytkowania? Czy ktoś ma jakieś rady lub spostrzeżenia, ewentualnie coś polecić?

na serio potrzebujesz takiej osłony? jakoś nie chce mi sie wierzyć w taką nadwrażliwośc na zimno....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za ostatnie sześć postów. Pytałem we wcześniejszej wypowiedzi o tej masce http://allegro.pl/it...or_ochrona.html . Ciekawi mnie to, bo nie ma osłony na głowę powyżej nosa, ale chroni uszy. Myślicie, że ten produkt przetrwa czas warty tych 12zł?

Użytkownik Sencei edytował ten post 30 listopad 2009 - 20:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...